Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859072
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc vám všem držím pěsti. Občas na vaši diskusi nakukuju, jinak ale patřím do „únorovek“. Chtěla jsem jen poradit ve1runce, protože mám se zácpou úplně stejný problém. Vlastně měla. Zkus buď ty švestky, já po nich strávila 2 dny na wc, nebo pro mě schůdnější variantu Benefibru. Vážně na ni nedám dopustit. Rozpustíš ji v čemkoliv a nemá žádnou chuť. Pomáhá mi i při cestování – nesnáším cizí záchody:) …
    Papa holky, šťastné těhotenství!

    #859073
    Anonym
    Host

    Hruštičko, gratuluju k průkazce a dobrému výsledku na ultrazvuku….Koukám, že jsi skoro sousedka, já bydlím ve Varech:-)

    #859074
    Anonym
    Host

    Ve1runko:
    Já tedy se zácpou problémy nemám, protože konzumuji mladý ječmen a Chlorellu (ráno oboje a pak ještě 2* denně Chlorellu). Ale co mi zabíralo je třeba ráno si dát ovesné vločky, které od večera nechám namočené v ovocném čaji, ráno je scedím a vmíchám nastrouhané jablíčko, dochutím lžičkou medu, přisypu trochu slunečnic. semínek opraž. na sucho. Taky se dá přidat špetka skořice, oříšky, prostě co kdo má rád. Též sušené ovoce je fajn, hlavně švestky – jak tu už holky psaly, i kompotované jsou výborné. Nebo prodávají v DM či v lékárně od Hippu švestkový nápoj pro děti, tak ho naředit 1:1 s teplou vodou a vypít na lačno taky to zabírá (dcerka měla problémy v nemocnici po operaci a tohle zabíralo úplně perfektně, nemusela jsem cpát do malé žádné čípky).
    Takže hodně cereálií, no a pak asi od 25. týdne je dobré namočené lněné semínko (asi lžíci semínek do mističky zalít převařenou vodou vychladlou a nechat do rána, utvoří to takový rosůlek a to vmíchat třeba do jogurtu) – má to mít pozitivní účinek na porodní cesty jako příprava před porodem ale HLAVNĚ JE TO DOBRÉ PROTI ZÁCPĚ:) , mám odzkoušeno z 1. těhotenství! Skutečně jsem neměla potíže tohoto druhu a navíc jsem měla porod velmi rychlý a tak věřím, že to nějaké účinky má.
    V pondělí jsem cítila poprvé slabě pohyby, pak den ne a včera zase trošku – končím 16. týden tak snad se nepletu.
    Za chvíli čekáme babičku, Danulka si pohraje asi půjdeme i na zahradu dokud je sluníčko.
    Opatrujte se a přispívejte, ať tu nepíšu takové dlouhé příspěvky sama:D

    #859075
    Anonym
    Host

    Díky za rady,něco určitě vyzkouším,ale švetsky asi nedám..teda kompot bych asi zvládla,ale kamarádka radila sušené švestky a to fakt nedám,nesnáším sušené věci 🙂 Ikdyž jestli to takhle půjde dál,tak se asi kousnu a zkusím i to :o)))

    Díky

    #859076
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte všichni, jakpak se máme? 🙂
    Dlouho jsem tu nebyla…, nestíhám 🙂
    Veveriku, vše napravím dneska odpoledne, věci nafotím a pošlu.
    Evi, gratuluju, asi bude narvčku, když se budou rodit samé holčičky 🙂
    Cucaracho, no po porodu jsem měla megaprsa, ale teď ne. Děkuji za přání 🙂 , malá už je lepší, ale zase jsem to chytla já, tak mám zavázanej krk a frčí čajíčky a tak… snad to brzy přejde! Taky používáme mořskou vodu a já i ten Sinupret. Ale asi jsem ho začala užívat fakt v začátku, tak to nebude tak hrozný průběh jako předtím. A jak je Danči? Ale ze všeho nejhorší pro mě je sedět doma v tomhle krásném počasí, když vím, že už takových dnů moc nebude! :S
    Ahoj Iren, vítám tě tu 🙂
    Ahoj Hrstičko, taky tě vítám a kolikátý jsi týden? Ajo 13. No to jsi teda dostala dost pozdě. Ale hlavně, že je vše o.k. 🙂 Jinak co se týká pití, můžu doporučit čajík pro těhotné od Lerosu (DM nebo lékárna). Stojí kolem 40,-
    Veru1, já problém se zácpou nemám, ikdyž taky to není tak pohodové, ajk opřied otěhotněním, ale zas ne tak špatné, abych to musela řešit. Ale možná zkus zavařené meruňky. Ty prohání.
    Kájo, koukám, že v tom nejsem sama… Když odjedeme na víkend, jsem schopná tři dny nejít, jak mi vadí cizí prostředí!
    Jinak všem můžu doporučit těohtenský olejíček na bříška od Saloosu, stojí asi 240,- je to jen 100 ml , ale vydrží dlouho, prootže ho nedáváte tolik. A příjemě se roztírá!
    Včera jsem byla na kontorle a testech, výsledky budou až příští pátek. Je to možný takhle dlouho?? Prý deset dní.. A tak jsem se sestry ptala, jestli budou volat jen v případě, když bude něco špatně a ona ne, to vy si zavolejte, v každým případě. Tak jsem koukala, zase změnu od minulýho těhu a to je jen tři roky.
    Jinak jsem přibrala už celkem 1,3 kg 😀 a dokonce se mi vzýšil tlak na celých 101/63 😀 To jsou hodnoty co? Jinak se zdá být všechno o.k. a dr. mi konečně vysvětlila všechny hodnoty, kolik mají být nejvcíc a nejmíň a prý je vše o.k., tak paráda 🙂 Miminko má asi 15-16 cm, beruška naše 🙂 Pavidelné pohyby zatím necítím, ale někdy něco jakoby jo, tak to už asi bude ono, jupííí 😀 to je paráda Cucaracho, viď?
    Májo, ty ses taky dlouho neozvala..:)
    Mějte se všichni fajn, pa pa a užívejte posledních krásných dnů, ne jako já se zavázaným krkem a čajem před sebou u PC. Tak změna.. malá spí, jdu si uvařit kávu a kouknout na úterní Ordinaci, kterou jsem neviděla díky slvělému koncetru Chinaksi v Brně, byli skvělí jako vždycky!!!

    #859077
    Anonym
    Host

    Rybízku já poslední dobou nějak nestíhala, ale už je to o něco lepší. Poslední dny jsem jen nahlížela o co přicházím. Já jdu na ty testy zítra. Předpokládám, že budu taky dlouho čekat, ale jde to přes mého gynekologa a tam údajně volají, když je něco špatně. A jakmile budou výsledky, tak asi koupím nějakou drobnost.Ten tlak je slušnej 🙁 A nevadí ti, když je tak nízkej? Mám radost, že je u vás vše ok. Užij si ordinaci a hlavně se brzo uzdrav!

    #859078
    Anonym
    Host

    Rybízku:
    To je dobře, že už ja malé líp a Tobě přeji ať jsi taky co nejdříve zdravoučká! Teď toho všude je, Danča má pořád tu rýmu, nechce se potvora pořádně spustit, zítra nejde do školky, tak budeme nahřívat čelíčko, inhalovat nechce. Užívá ten Sinupret, zatím bez efektu.
    Příští týden asi zajedeme k naší ORL lékařce, ta to prohlídne a snad něco doporučí. Danča hrozně huhňá, dnes jsme byly na vyšetření kvůli odkladu školní docházky, no nemusela moc povídat, spíš poslouchat zda rozezná od sebe hodně podobná slova, tak ten odklad je určitě na místě, aby jsme za ten rok na všem mákly. Rozhodně chci aby Danulka byla integrovaná v běžné ZŠ pokud to jen trochu bude možné, nerada bych aby šla do speciálky pro sluchově postižené. Tak asi to bude ještě pěkná makačka jak s nácvikem porozumění tak i s výslovností. Ale život není peříčko a Danča je navíc hrozně inteligentní, co se týče intelektu, tak to už by do školy mohla letos:o) to nám říkají všude kam jedeme na vyšetření psychologie a tak. No aspoň jedna pozitivní věc.
    Opatrujte se holky a pěkné odpoledne!

    #859079
    Anonym
    Host

    Ad výsledky triple testů:
    Já byla na odběru v pondělí a sestřička mi říkala, že výsledky budou nejspíš zač. příštího týdne, tak ani zítra nebudu zkoušet volat, nechám to až na pondělí. Takže je to asi běžné – když Ti Rybízku řekli 10dní.

    #859080
    Anonym
    Host

    Ahojda, tak se zase hlásím.Ne, že bych Vás nesledovala, ale kolikrát se mi nechce moc psát.. :O Já jdu na ty tripply až 25. takže budu mezi posledníma skoro.Jak jsem tak koukala na FB tak jsem asi jen se Zlatouchem stejně.Ten už se taky dlouho neozval. Ale aspoň můžu číst jak to je u Vás napřed.:D Dnes jsem byla s kámoškou co je v 18.týdnu a ta už má pohyby, a dokonce je cítí i ostatní.A to je provorodička.Já zatím cítím jen občas takové šmrdlání:P , když se najím nebo si večer lehnu nějak blbě, tak mě to občas zatlačí.A to jsem 15+1. Jinak holky, to musí být super cítit jak se malý vrtí, už pěkně.To už nemusíte mít strach, že je něco špatně jinak jak jste tady psali o tý rýmě, kašli atd., tak já měla minulý týden rýmu, a bolelo mě v krku ze začátku, tak jsem kloktala slanou vodu jak mi poradil na gyndě, ale fuj+o( to bylo hnusný.Tak jsem si koupila v lékárně na rýmu Pinosol-cca 60,- je to s bylinkama takovéj olej do nosu.A během 3 dní to bylo v poho a pak Septisan na bolení v krku a to jsem po 3 tabletkách měla taky dobrý, stojí taky 60,- 😀 Jinak moc nemaroďte a pozitivní výsledky přeju

    #859081
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já jsem dneska 13+2 a jdu ještě na triply asi za 14 dní, jak budu v tom 16.týdnu.. říkali mi , že se tam nemusím objednávat, jdu na Bratislavskou v Brně, kdo je z Brna.. takže to bude asi až toho 29.10. Jinak jdu na tu Veveří ještě s manželem na tu genetickou konzultaci (NT vyšel 1:1300, ale kvůli věku…) a objednaal jsem se přitom k Vlašínovi na ultrazvuk, protože se mnou manžel předtím nebyl, byl se mnou jenom malej, tak prý budu platit 500,- Kč. Ale to mě vůbec nevadí, protože aspoň budu vědět, že je snad vše v pořádku.. Holky, držte se!

    #858261
    a AknelkaM
    Registrovaný uživatel

    Holky, ani nemám náladu. Ve středu jdu na genetickou konzultaci. A mám čím dál horší myšlenky.

    #859082
    Anonym
    Host

    Baruško, ani se ti nedivím. Ve středu budu držet pěsti, určitě vše dobře dopadne.

    #859083
    Anonym
    Host

    Baruško, žádné špatné myšlenky, vždyť tam jdeme jenom kvůli věku, ne? tys měla výsledek negativní, ne? Tak hlavu vzhůru!!!!!

    #859084
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!
    Májo, díky. A jak jsi dopadla ty? Myslíš nějakou drobnost na mimi? 🙂 Ještě jsi nekoupila nic? Já teda taky ne. No tlak mám opravdu zajímavý! Ale je to tak od „mlada“ Ne že bych si připadala teď jako stařena, ale už když jsem jezdila busem do školy a nesedla jsem si, tak jsem omdlívala. Ale myslím, že je to leší než vysoký. Teď mívám občas motáka a stříbrný sazy před očima, jak já říkám, a začne mě pálit na plících, resp. takový to teplo a to už vím, že si musím sednout nebo jít na čerstvý vzduch. Už to poznám. A když ráno vstávám, tak nesmím vzprudka.
    Cucaracho, díky. Už se to lepší, ale zítřejší brigádu asi ještě odmítnu, nechci se vyšťavit a pak lehnout znovu a s horším průběhem! Musím myslea na miminko! Je dobře, že s Dančou děláte maximum, jste holky šikovný a máte můj obdiv! 🙂 Hmm, asi je to běžná doba 7-10 dní čekat na výsledky, ale pro nás je to dlouho viď? Ale naštěstí nejsem zase tak nervní, jak jsem si myslela, že budu, a za to vděčím NT screeningu a především vám tady, díky kterým jsem se rozhodla jít! 🙂
    Volantko, taky mám ráda Pinosol, ale co jsem objevila Sterimar, tak nic jinýho nekupju. A ten Sinupret je taky super!! Dneska jsem psala spolužačce, co pracuje v lékárně, jestli by mi ho nevzala, tak to bud umít i s dovozem 🙂 Vezme mi rovnou i to Magnesium, páč když jsem šla z gyndy, tak jsem v lékárně malé koupila Paralen čípky a na recept jsem zapomněla :S Že by těhotenská demence nebo co?? Někdo tady o tom něco psal, myslím, že Mája..
    Andy, to mě krev na TT vzala moje dr. na gyndě, když jsem byla v poradně. To jsem ani nevěděla, co tam mám všechno za výhody, že nikam jinam nemusím 🙂 Jinak přeji, ať je vše na UTZ u Vlašína o.k. a manžel ať se pokochá… Víte co budete mít? Necháte si říct? Teď si nemůžu uvědomit, jestli jsi to tu psala…
    Baru, nezoufej! Hlavu vzhůru a mysli pozitivně!! Určitě bude všechno o.k. a zbytečný stres miminku na dobré náladě taky nepřidá! Pak napiš, jak jsi dopadla! 🙂
    Nevím, jak často choíte na FB, dala jsem Vám tam dnes krásnej článeček, tak doufám, že si počtete.. 🙂 , pěkný den!
    Co vaříte? Nějak mi dochází insporace. Dneska si dáme zdravou rybičku, resp. filé a zítra asi zřešíme a bude vepřo, knedlo zelo. Mňááám 🙂 Chutě zřejmě neodchází..

    #859085
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Teď tady čtu, že by se mělo zajít k obvoďákovi a k zubaři a já stále ještě nikde nebyla 😀 Jsem hrozná!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist