Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 856. až 870. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859116
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru1, pak nechápu, prčo mě tam hnala, zbytečný nervy! 🙁 Doufá, že to dopadne dobře!
    Užij si čtvrteční kontrolu! 🙂

    #859117
    Anonym
    Host

    Rybízku, neboj, to dopadne na jedničku. Nepochybuju o tom…

    #859118
    Anonym
    Host

    Rybízku, neboj se nic, určitě to dobře dopadne.
    Jsi ještě mladší než já (hodně tam v tom jejich počítání záleží na letech). Takže hoď to koňovi, ten má větší hlavu:) .
    Jo a mmch já mám taky zakloněnou dělohu, navíc k té placentě. U toho předchozícho těhotenství mi to nedělalo žádný problém, tak myslím, že to tak bude i nyní.

    #859119
    Anonym
    Host

    I já se přidávám se zakloněnou dělohou. Doktor mi říkal, že se to tím těhotenstvím spraví.Neměl by v tom být údajně žádný problém.

    #859120
    Anonym
    Host

    No jéééje to jste mě moc potěšili a uklidnili zároveň s tou nízko položenou placentou :-)))) uffff jsem si docela oddychla … já mám docela hodně starostlivou doktorku, hlídá mě jako oko v hlavě, díky dlouhé strelitě a dalším mým problémům, takže když mi to oznamovala, sice řekla, že ve 12 tt je to tak nějak normální a je možné, že se zatáhne, ale nedovolí mi chodit, smím pouze krátké procházky max. 20 min, a musím pouze jen ležet, mám štěstí, že jsem doma a né v práci, ale to ležení je pro mě katastrofální, nesnesitelné – neumím jen tak ležet a nic nedělat, do toho jsme si teď s přítelem koupili byt a stěhujeme se do nového okresu a vybuvuji ho jen objednávkama přes internet, protože i přítel mě hlídá a nikam mě nepustí, já se mu ani moc nedivím, je unešenej z toho, že čekáme potomka a bojí se o nás dva :o) takže v bytě dělá vše sám, chudák … denně nám tam vozí vybavení a on ho musí skládat … bohužel je na něm i veškerý úklid :o))) ještě že ho mám a je takový jaký je, moc mi pomáhá :o)))
    eva.reichova … mě dělali nějaké genetické testy před 1. IVF, ale já byla tak zpitoměla a zapomněla na úmrtí svého bratra a na jeho diagnozu (protože umřel než já se narodila a moc o tom nevím, doma o tom moc mluvit nikdo nechtěl), takže mi nejspíš dělali, takovou tu obecnou … na té co jsem byla minulý týden v Ústí je přesně vyhražená na fibrozu – u mě je bohužel riziko 66% a u partnera 4% – jen populační, může to ale dopadnou tak, že já ten gen mít budu a mimčo ne, to bych byla nejraději !!! ale zase mě uklidnilo, že se to kdyžtak dá léčit už v prenatálním věku, teď mi tam budou ve 20 tt sledovat střevní kličky – prý se to na nich pozná, jestli to miminko mít bude … tak prosím držet palečky :o))))
    Jinak mě tu taky zarazilo, to že jsem byla na screeningu, kterej vyšel super a teď mě stejně dr. posílá na triple testy … tak to taky trošku nechápu ….
    A pohlaví si určitě říct necháme, neskutečně se těšíme, já si tajně přeji chlapečka Kubíčka, protože holčičku které je rok má už bráška, ale v podstatě je mi to jedno, hlavně ať je to zdravý :o)))):)

    #859121
    Anonym
    Host

    ahojky těhulky jak se mate je tu negdo komu se ma narodit miminko 18.4.2011 ozvěte se 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    #859122
    Anonym
    Host

    Rybízku, tak jste včera malinko slavili? Jsem si hned ráno vzpomněla – že máte vybrané jméno Michaelka.
    Šárko, já jsem se našim narodila také po úmrtí bratra (ale ten zemřel na komplikace při laryngytidě), taky je to u nás tabu. Takže jsem to ani nikde nehlásila, ani té genetičce, u které jsme byli na konzultaci s manželem. Ono ani není proč, když to není vrozená vada. To jen, že máme malinko podobný osud.
    Takže budu držet palečky až půjdeš na UTZ kvůli těm střevním kličkám aby to dopadlo dobře.
    U nás se upravuje podkroví, také toho moc nenapracuji, včera přišli pomáhat tchán s tchyní, je mi to docela blbé, ale co. Já tedy nemusím ležet, ale teď se ještě dělá docela fyzicky těžká práce, tak té se vyhýbám. Kvůli té placentě. Až se bude uklízet, tak mne to nemine.

    Příští středu mám 2. poradnu, tak se už těším. Možná UTZ nebude, ale aspoň se budu těšit na ten velký ve 20.týdnu, ono to tak strašně letí! V pátek mi začíná 18. týden.

    Tak se holky moc opatrujte, u nás se rozpršelo a má i sněžit po prudkém ochlazení tak čekám na balíček se zimníma botkama, které jsem obj. na MMB pro Danču. Doufám, že to přijde nejpozději zítra, aby už měla nožky v teplíčku. V pátek jde Danča se školkou do divadla, už se zase moc těší. Já pojedu za kamarádkou, která čeká mimčo za necelý měsíc. Už ji asi uvidím před porodem naposledy, je z Prahy a jezdí sem k rodičům na návštěvy.

    #859123
    Anonym
    Host

    Martinko,
    určitě tu bude některá nastávající maminka s podobným termínem, jen musíš vydržet než se ozve:) . Já mám termín 1.4. dle MS a 30.3. z UTZ z 1.trimestru.

    #859124
    Anonym
    Host

    ahojky,
    Martinko,já mám termín 11.-13.4. 🙂

    Já jsem z dvojčat a taky jsme se narodily dva roky poté,co mami potratila brášku v nějakém 26.-28.týdnu,ale tehdy se nějak neřešilo,proč se to stalo….ale mého gynekologa to nějak nezajímalo…začínám si pomalu myslet,jestli bych ho neměla vyměnit 🙁

    #859125
    Anonym
    Host

    Ahoj Marti! Já mám termín 19.4.:-)

    #859126
    Anonym
    Host

    Cucaracha ahojky … no hele, kdyby bylo po mém, taky to nějak neřeším, ono je to někdy opravdu lepší, než se stresovat, takhle to vyřešila moje švagrová, u bráchy je ta stejná šance, že ten gen má v sobě taky a vůbec to nenahlásila a Terezka je zdravá, jenže u mě za to může ta moje starostlivá doktorka, jelikož mám stejnou jako moje mamka, a ta jí to samozřejmě práskla … takže dr. volala do Ústí poradit se s primářkou, jestli mě tam má poslat a tam samozřejmě aby nebyly pozadu si mě ihned objednali … ale když to zase vezmu na druhou stranu: toto je dědičná vada, která se dědí a ohrožuje život miminka, můj brácha na to umřel když mu bylo 6 let a potýkal se s tím od narození, takže je zase lepší, když budu mít 100% jistotu, že prcek je v pořádku. S tím podkrovím to máš určo stejné jako já … my máme na bytě práce jak na kostele taky, ještě, že je to nový byt, že se tam nemusí malovat, sádrovat apod … to by mě už žahlo úplně, ale šílené je shánět věci přes internet z každé stránky něco a pak si vybav jak to k sobě půjde … ach jo, nemáme to lehké … ještě že mám super kamarádku, která mi tam bydlí hned za rohem a pomáhá Alešovi uklízet atd … já bych to nedala, a hlavně by mě Aleš nenechal nic dělat …
    A jak jsi psala, že Ti to utíká … to mi povídej … nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná a teď už jsem v 15 tt hlavní je, že to nejrizikovější máme za sebou a ten druhý trimestr si užijeme :o)
    papa Šárka

    #859127
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Sarko vitam te mezi nama a gratuluju k vytouzenemu tehotenstvi. Taky mame v rodine cystickou fibrosu. Nastesti na ni nikdo neumrel. Jen mamka nemohla dlouho otehotnet, nevim, jestli kvuli tomu. Brachovi to zjistili nahodne, kdyz sel darovat sperma:$ Ja jsem se nechala vysetrit uz driv a mam to dobry. Dnes jsme byli na UZ, vse v poradku, jsme 14+3. Takze zase jinak. Byla jsem z toho zas tak dojata, ze jsem si nerekla ani o obrazek, coz me ted moc mrzi, hned jsem jim psala mail, tak snad mi ho poslou, nebo se pro nej budu moct stavit. Dnes jedu do Brna, rict to nejlepsi kamaradce a zitra si pokoupit nejaky gate. Zkusim urcite Litex, jak jste tady nekdo radily. Nechcete se ke me nekdo pridat, kdo jste z Brna? Mejte se krasne, velky i maly.

    #859128
    Anonym
    Host

    Ahojky Jancas … tak to máš skvělý, že testy máš v pořádku, já se závěr dozvím až 2.11. … což mě mrzí, že to tak dlouho trvá … 🙁 njn ale neuděláme nic, jen vydržet, ale jak už jsem psala, nic si nepřipouštím, nesmím se stresovat tím co kdyby … :o) optimismus je teď to co potřebuji 🙂
    Já na to že jsem v 15 tt tak už mám doma asi 20 obrázků z UZ, jak mě pořád hlídají, tak mě dělají pořád obrázky, za což jsem ráda a je krásné, když si je dám vedle sebe a vidím, jak ten malej prcek nádherně roste, teď jsem koukala jak blázen rozdíl obrázku z 12 tt a ze 14 tt za dva týdny o 4 cm, což doktroka říkala, že je nádherný přírůstek … tak snažíme se :o) Určitě Ti ten obrázek pošlou, mě ho moje dr. taky posílá mailem, ostatní mi ho dávají rovnou :o)
    Jinak já jsem z každého UZ uřvaná :o))) dr. mě vždycky hladí po tváři a říká, maminka pláče štěstím prcku :o) a jak tak koukám, aspoň nejsem sama … mě teď rozbrečí i dobrý konec u komedie, takže se nedivím :-))))) Jo a kalhoty Litex mohu jen a jen doporučit, nosila jsem je už před těhu a teď jsem si je naobjednala přes net a jsou prostě super, netlačí a skvěle se nosí :o)

    #859129
    Anonym
    Host

    Šárko,
    tak to je jistý, že Tě musí sledovat, to v každém případku souhlasím s Tvojí pečlivou doktorkou!
    Cystická fibrosa je rozhodně vážná diagnoza, takže je dobře, že to takto Tvoje lékařka konzultovala a poslala Tě na spec. pracoviště. To bych já asi ani sama netajila před lékařem.
    Je dobře, že se to dá zjistit už v prenatálním věku a také to léčit, dnes už jsme opravdu hodně daleko v lékařské vědě, což je moc fajn!

    Já dnes vyzvedla na poště balíček s 1. oblečkem – sametovou kombinézkou pro novorozeňátko – neutrální barvička to je jasné:) . Tak se nám s Danulkou tak líbí, no a teď zase nějaké pořizování pro Danulku – punčocháčky, botky, bunda ještě jedna. Pro miminko zase až příště…to budou asi větší položky, kočárek s autosedačkou. Už se na to ale fakt moc těším.

    Jancas:
    Dobře pořiď nějaké oblečení v Litexu, pak se pochlub!
    Pěkné odpoledne všem!

    #859130
    Anonym
    Host

    Achoj holky,
    zdravím novou Šárku. Máš toho teda v životě dosta zajímavýho. Ale podle mě jsi strašně optimistická, to je fajn. 🙂
    Vrátila jsem se z gen. konzultace. Vůbec mě nepotěšili. Paní genetička byla moc hodná. To kombinovaný riziko mám 1:360. A když to počítala jen z krve, tak DS 1:82 a ty další 2 chromozomy 1:91. Mám nízký ten papp v krvi, tak říkala, že vřele doporučuje, že kvůli věku by mě tam ani nehnala, kdyby bylo NT v pořádku. Já se úplně třepu. Tak v pátek jdu na AMC. Myslete na mě. 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 856. až 870. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist