Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858369
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhule, tak se obpět hlásím po delší odmlce.
    Malou jsme odvezli na prázdniny k babičce, tak jsem zvědavá, jak to zvládne, ale zatím asi dobrý 🙂

    Zlati, gratuluji k potvrzení těhu, já valím v pondělí, tak doufám, že bude vše o.k. 🙂
    Májo, no s tím cvestováním uvidíš … Ale kvůli tomu neváhej zavolat gynekologovi, jsou tu přeci pro nás, já už si na pondělí píšu pomalu seznam 🙂 A proč jsi šplhala přes ploty ty?
    Jájo, no adrenalin to teda byl, ještě dnes jsme to prbírali se sousedkou a už jsme se tomu docela dokázaly i zasmát 😀 S těma zubama je to taky někdy pech, tak hlavně ať nebolí! A mimi to snad neohrozilo! Snad ví, co dělá!? Četla jsem jednou, že by muselo dojít k více RTG za sebou a hlavně v oblasti pánve, aby to ublížilo … Tak to bude určo o.k.
    Kamčo, vítám tě mezi námi! 🙂 Taky jsem ráda za to, že jste se do této diskuze přidaly, protože jsem to chtěla porbrat aspoň s vámi, když to rodině zatím tajíme … Jinak buď ráda, že tě prsa nebolí, mě teda hrozně a ráno bych zbláznila úplnhě, když vstávám! Jinak nevolnosti se ještě mohou dostavit a nebo taky ne, mě u prvního těhu nebylo špatně téměř vůbec, za to teď si to vybírám! Někdy nemám chuť na jídlo a pak nevím, jestli je mi špatně z těhu, z jídla nebo z hladu :S Tak si to užívej, dokud je ti dobře 🙂 Já už jsem přestala i kafovat! 🙁 Jinak co se týká nepití, tak to právě taky řeším, protože mi alkohol nedělá vůbec dobře! Tak se vymluvím na řízení, ale to na svatbě půjde asi dost těžko, tak zkus říct, že jsi měla prášek na hlavu a nemůže se na něj pít. Já mám mít sraz k kamarádkama v úterý a tak jsem si říkala, že když jdu v pondělí na kontorlu a UTZ, že už bychom to řekli, ale nějak se mi do toho nechce, tak se taky asi vymluvím právě na vzítej prášek, na který se nemůže pít! 🙂
    Ytty, i ty si to užívej bez těhu neduh … není o co stát, kór když to chceš všem tajit a přitom se tváříš, jako by to byla tvoje poslední vteřina :S
    Ještě k té kyselině listové … tak jsem teď četla v srpnové Mamince shodou okolností článek (str.30), ve kterém jsem se dozvěděla, že DDD je 400 mikrogramů na den a pro těhotné dvojnásobné množství, tak teď v tom mám hokej už úplně! Zvlášť listovka z lékárny píše 200 mikrogramů denně, Calibrum udává 400 mikrogramů denně a v Mamince psali 800 mikrogramů, tak to bude muset asi rozetnout v pondělí paní doktorka 😀

    Jinak nevolnosti přetvávají, prsa též, tak snad jen jediná úleva, že je malá u babičky a zítra tam jedem na oběd, tak nemusím vařit 🙂
    Přeji všem krásnou neděli!!! 🙂

    #858370
    Anonym
    Host

    Ahojda, Rybízku teda ty sportuješ:) já jsem teď zhruba v 6+4 tt. Přesně se to uvidí až 18, jdu poprvé k gynek.Jinak nevolnosti ráno už skoro nejsou, jen občas prsa:) Májo s tím cestováním si myslím, že by to nemělo vadit,ale raději bych ještě cinkla dr. Zlatouchu, gratuluji:) Jájo ,to jsi si užila, znám problémy se zubama moc dobře.minulý rok mi trhali stoličku v zánětu, jsem myslela že je pokoušu, injekce mi nezabrali8o| Kamilko, jsem tak skoro stejný termín a můžu říct, že všichni tu boleli prsa a mě nic, a přes noc to začlo:$ tlačily mě i přes pyžámko:( , neboj ono to příjde samo,není to nic po čem by se dalo toužit:D . Má kamarádka mi říkala že ji třeba vůbec prsa nebolely, a kojila do 1 roku:) Ytty, já mám sníženou funkci š.ž. tak uvidíme.Myslím si že mi taky přidají větší množství těch hormonů:S ale zase to bude lepší pro mimi:) Jinak s průjmem zkušenosti nemám já spíš chodím míň:$ Rybízku jinak řeším to taky.Kamarádi už mi volaj, že jsme s nimi nikde nebyli dlouho se napít a na disko atd. 😀 Myslím že za chvilku to kamarádi odhalí sami:) jestli budu takhle papkat:D

    #858371
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,koukám,že jste tady zatím jenom dvě,tak já se přidám. Taky jsem našla na testu dvě čárky a termín jsem si spočítala na 13.4.2011,což je průser,protože to bude Beran jako já :o))) S přítelem jsme si řekli,že mimi ano a tak jsem vysadila prášky a otehotněla už druhý měsíc. Je to moje první,ikdyž věk už má klidně na druhé. Zprvu jsem byla v šoku,že to není možné,že na to nejsem připravená,protože mám spoustu problémů sama se sebou,natož ještě mimi,ale teď se strašně těším až to budu moct někomu říct. Ví to jen přítel a kamarádka (které byla „online“) u provádění testu.Minulýtýden mě docela pobolívalo v pravém podbřišku,tak se bojím,aby se něco nestalo. K doktorovi se chystám tento týden,protože jsem nechtěla plašit….

    #858372
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahah,tak koukám,že tady nejsou jenom dvě :o))) Asi jsem koukala jen na první stránku. J8 teda nevolnosti zatím vůbec nemám,zato prsa mě bolí fest. Jakmile jsem zjistla že jsem těhotná,tak jsem definitivně skončila s alkoholem a kouřením. Taky jsem se bála,jak to vysvětlím,když si půjdu někam sednout s kamarádkama,ale vyřešila jsem to tak, že jsem řekla,že jsem v detoxikačním období,že si chci pročistit organismus…a zbaštili to :o)

    #858373
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    no je nás tady docela dost, už už jsem se chystala, že nás spočítám, aby ti to mohla napsat. Tipuju, že nás je tu kolem deseti aspoň! Paráda!! 🙂
    Zase jsme měli návštěvu a zase jsme „museli“ mlčet 🙁 Já už bych to tak chtěla říct. Už nevím, co mám odpovídat na otázky typu .. a co vy? Plánujete druhý? A kdy ? Nebo už je na cestě? Čolvěk si pak připadne skoro jako trestanec, jako by něco uděal. Ale s tou detoxikační kůrou to není špatnej nápad! 🙂 Ty to máš o to horší, že jsi kouřila ato je mnohem nápadnější, než s tím pitím … Tak jsme řekli, že v plánu miminko je a víc nic 🙂 Zítra jede na kontrolu a švica má strejnou gyn. jako já a jede se mnou, tak jí to asi docvakne 😀 , tak váhám, jestli zatloukat nebo to říct.
    Holky, já už bych to tak provalila 🙂

    #858374
    Anonym
    Host

    Ono to moje kouření bylo spíš nekouření…dala jsem si jen občas,takže to nikomu ani moc nepřijde.Hlavně jsem vp ráci oznámila,že se chystám na mimi a od té doby se ke mě kolegové chovají jinak,vztahy nějak ochladly….nevím jestli je těhotenství nemoc nebo co.Nechápu,ale co už.Já si teda myslím,že se to stejně brzy provalí,protože jsem prostě nějaká jiná a spousta lidí se ptá.Jak jsem byla pořád posmutnělá a zakaboněná,tak teď jsem taková usměvavá a happy :o)

    #858375
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Verunko, gratuluju. S tím pobolíváním si moc hlavu nelámej. Také jsem to cítila, ale lékař při prohlídce říkal, že je vše ok a že se ta bolest občas objeví……

    Jinak s tím tajením. Musela jsem se smát. Minulý týden v práci se řešilo, zda jsem těhotná a důvod? Jen to, že jsme měli svatbu. Když jsem si představila, jak kolegyňky studují svatební fotku a hledají tam břicho, musela jsem se smát…..No jo, někteří lidé asi nemají co na práci.

    Jsem ráda, že těm nejbližším jsme to řekli, takže se nikdo nediví, proč pořád spím a občas jsem i trochu protivná.

    #858376
    Anonym
    Host

    Ahoj všechny těhulky..

    teda opravdu se nám to rozrůstá..to bude příští rok miminek 🙂

    Gratuluji všem nově příchozím k pozitivnímu těhotenskému testu. Teda holky já vás obdivuji, že to dokážete tak dlouho tajit…. to já to vykecala nejbližším skoro hned. Měla jsem takovou radost. Vím, že se to nemá. Ale věřím, že je vše v pořádku.

    Rybízku držím ti pěstičky ať ti kontrola zítra dopadne dobře a hned napiš ať víme jestli jsi to sestře na sebe práskla:)

    Ve1runko: pobolívání v podbříšku je podle doktora normální a měla jsem ho celé minulé těhotenství a vše bylo v pořádku. I teď mě pobolívá, dokonce bych řekla více než předtím. MUDr. ale tvrdí, že je to normální..
    Jinak s tou prací máš pravdu dneska se těhotenství v práci prostě nenosí, neb odejdeš a oni budou muset řešit za tebe náhradu. TAky jsem měla problémy v práci, když zjistli, že jsem těhotná začali mi dělat problémy. Nakonec jsem musela odejít na nemocenskou ať jsme s mimčem v pořádku+o( Tak se drž a přeji ti ať se situace uklidní a pochopí, že těhotenství je normální.

    Majo s tou svatbou to máš stejné jako já. Minulý rok jsme se také brali a já byla ve druhém měsíci. Nikdo to ještě nevěděl, řekli jsme to rodině na svatbě…. byl dvojnásobný důvod oslavovat. Svatbu už jsme měli dlouho dopředu naplánovanou a mimčo přišlo samo jako bonus. Ale mí kolegové v práci ( kteří ještě v té době nevěděli, že jsem těhotná) to také prořád do kola řešili, jestli jsme se museli brát. je to sranda, ale připadá mi, že lidé si pořád myslí, že dnes se lidé berou jen proto, že „musí“… nech je přitom,asi opravdu nemají co na práci..

    Všechny holky co ještě chodíte do práci, tak se zítra držte a nám maminkám na mateřské přeji pevné nervy na ty naše sluníčka:D

    #858377
    Anonym
    Host

    ahoj, si dovolim se pripojit, mam termin 23.3., holky vsem gratuluju a preji zdarny prubeh tehotenstvi. Je tu nekdo z Brna?

    #858378
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Verčo, tak to potom jo, to já ale nikdy nedokázala, buď jsem kouřila dvacku nebo nic :S a vždycky když jsem si řekla, že budu sváteční kuřák, nějak jsem k tomu sklouzla a tak jsem před sedmi lety přestala úplně a ze dne na den! Sice mě to stálo v první fázi nějakých deset kilo navíc, ale pak se to upravilo a zbylo mi „jen“ pět :$ Jinak mě taky pobolívá břicho, někdy víc, někdy míň a při prvním těhu to bylo taky tak a bylo vše o.k., tak se neboj 🙂
    Májo, to je teda k smíchu takoví kolegové co? 🙂
    Jájo, díky moc, už se na kontrolu moc těším a před sestrou se mi moc zapírat nechce, snad to vydržím, ale vím, že mi bude stačit málo k naťuknutí a já se přiznám 😀 Pak napíšu co u doktora a jestli jsem to na sebe rpáskla 🙂 Dneska se mě ptala, když jsem řekla, že jedu k doktorovi, jestli na gyndu, tak myslím že tuší … 🙂 To snad nemyslíš vážně, že ti dělali v práci naschvály, to je hrůza, tomu se ani věřit nechce, že jsou lidi, tak škodolibí! Nechápu! Místo, aby ti vyšli vstříc, tak tohle…+o( Jájo, ty už máš doma prcka? Jaké pohlaví a věk?
    Lejko, zdravím tě speciálně, protože jsi mi nejbíž místem, já jsem 20 km od Brna 🙂 Ty jsi přímo z Brna? Jedu tam k MUDr., ale víc nějak moc zatím psat nechci, protože to rodina pořád neví a mám strach, že mě někdo odhalí! Tak pokud chceš, písni mi mail, nebo jméno na FB a můžem si písnout samy 🙂 Termín mám asi 1.4. 2011 🙂
    Jinak jsem na MD, ale příští týden jdu na dvě dvanáctky na brigádu, tak jsem zvědavá, jestli to s tou svou únavou dám, někdy je to mazec a navíc ten hlad … :S
    Tak dobrou všem a zítra … 🙂

    #858379
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, zdravím nově příchozí:D a gratuluji. To píchání v podbřišku je asi normální, protože já to měla na začátku taky:) A když jsme u práce.Dnes se mi ozvali z práce do které jsem chtěla kdysi dávno moc nastoupit, bylo to za pěkné peníze,a řekli mi že mě vemou, jenže když jsem jim řekla že jsem asi těhotná tak mi řekli:No to mi vás potřebujeme na 3 směny, a museli by jsme k vám někoho dát dalšího a to se nám nevyplatí. Takže nic. Takže budu pokračovat na pracáku:@ A lhát jsem jim zase nechtěla, protože u nás se ty firmy docela znaj tak aby mě pak vůbec někam potom vzali:S .Nevíte někdo jak to bude s penízkama teda??? Na pracáku jsem od 1.8 předtím jsem podnikala jako osvč a termín by měl být 6.4 asi. A myslíte že mě někam vůbec vemou:$ ? aspoň na brigádu?díky za odpověď

    #858380
    Anonym
    Host

    Ale hlavně že mám ten pokládek u sebe pod srdíčkem:) Už se nemůžu dočkat toho prvního vyšetření ve středu:'( :'( :'( Doufám, že bude všechno v pohodě:^) :^)

    #858381
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,tak jsem se dneska objednala na první prohlídku u doktora a čeká mě v pátek ráno.Už se docela těším 🙂

    Lejko já jsem z Brna přímo,to je fajn,že jsi taky…..Dneska jsem poslední den v práci po poměrně náročném týdnu a už se těším až odbije sedmá hodina a já pošupejdím domů.

    Včera měla ségra svátek,tak jsem jí psala SMS a nakonci jsem ji oslovila „teto“.No to jste měli vidět,jaký to mělo dopad…asi to prožívá více než já.Tak jsme se domluvily,že před mami ještě nějakou dobu pomlčíme,protože to bych asi nezvládla.Sice bydlí obě 200km odsud,ale i tak.Takže mami až to bude opravdu všechno v pořádku.

    Já mám to pobolívání a píchání možná z větrů….jsem nafouknutá jako balon a mám teda docela dost problémy se zácpou:( .Snažím se jíst více vlákniny ale zatím žádný efekt

    Tak všem budoucím maminám hezký den <:o)

    #858382
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    přeju všem krásný začátek nového týdne.

    Lejko, gratuluju. Koukám, že máme termín den od sebe:-)

    Jájo, tak to jsme s tou svatbou ve stejné situaci. My si právě přestali dávat pozor jakmile byla zařízená svatba a rozdaná oznámení a asi tím, že jsme to moc neplánovali nám to vyšlo hned na první pokus:-) V práci se tomu směju, jen je mi nepříjemné, když se mi lidé při konverzaci dívají na břicho (které nikdy nebylo výstavní) místo do oči. Nedávno jsem chtěla něco po kolegovi a ten se mě zeptal, jak dlouho budu ještě pracovat, aby to nedělal zbytečně….no asi si na to musím zvyknout:-)
    Když jsi šla na nemocenskou, z čeho se ti prosím pak počítala mateřská? Z průměrné mzdy nebo tam byla započítaná i ta nemocenská….Plánuju pracovat do poslední chvíle, ale kdyby se náhodou objevil nějaký problém, tak abych věděla na čem jsem:-)

    Volantko, s prací budu držet pěsti. Hodně to záleží na regionu a zaměstnanosti a také na tom v jakém oboru máš praxi, ale snad něco vyjde. Jen bych se bála toho, když přiznáš těhotenství, že se nikde nebudou tvářit moc nadšeně. Jedině pokud se bude jednat o nějakou práci, kdy není potřeba žádné časově náročné zaškolování.

    Jinak přeju všem krásný den:-)

    #858383
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky 🙂
    hlásím se po víkendu. O víkednu jsem byla u rodičů tak jsem si lebedila na zahradě. Pořád mě trápí únava…:S JInak mi je fajn.
    Jinak vítám nové těhulky. Přeji klidné a pohodové těhu.
    Majo s tím létáním pokud je ti dobře tak by neměl být žádný problém a v tom Turecku. Myslím, že by neměl být problém. Jen by sis měla dávat pozor na jídlo. Jíst pouze v hotelu nebo v pořádných restauracích. Já taky letím 4.9. na Mauricius a žádné očkování nedoporučují. Krainová tam též byla teďka někdy a vypadá to, že je OK.
    Mějte se krásně a pohlaďte bříška 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist