Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858384
    Anonym
    Host

    Ahoj Bíibi, vítej po víkendu:-) Díky za radu, tu jsem potřebovala slyšet……

    #858385
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Holky,nemáte některá nějaký recept na bolest prsou….je to někdy až nesnesitelné jak to bolí a nevím,co s tím 🙁

    #858386
    Anonym
    Host

    Verunko, neporadím…..já jen místo normální podprdy nosím takovou kvalitní sportovní a to i na spaní a je to trochu lepší…..Ale nějaký zaručený tip by se hodil….

    #858387
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhulky,
    tak mám za sebou první kontrolu a vše je o.k. Miminko je tak kde má být, měří 9,6 mm a srdeční akce je vidět, takže super! 🙂 Mám i fotečku, an kterou pořád hledím 😀 Průkazku jsem ještě nedostala, další kontrolu mám 1.9. Termín porodu je dle UTZ 4.4., takže o tři dny později než posle menstruace. UTZ to bere asi podle velikosti nebo cco!?? Švici jsem to neřekla, tak už to čtrnáct dní vydržím 🙂 Dneska šťastněj den! 🙂
    Ptala jsem se na tu listovku a těhu potřebují 800 mikrogramů na den. Na ty prsa asi žádnej lék není, je to ovlivněný hormonálníma změnama … Ale díky za tip s podrpdou Májo. Na tom asi něco bude!
    Veru, odkud jsi ty?

    #858388
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Volantko, radši se přiznej, protože by se na to dřív nebo později přišlo ..
    Já teď řeším podobný problém. Mám domluvenou brigádu a jsou to dvanáctky, a to těhu dělat nesmějí, tak nevím, jestli jim to mám říct nebo ne. V podstatě průkazku ještě nemám, tak si myslím, že bych to říkat nemusela … A není to můj zaměstnvatel, tak o to spíš … Co mi radíte?

    #858389
    Anonym
    Host

    Ahojky všechny 😀

    Majo, když čtu co jsi napsala tak se musím usmívat, protože je to jako přes kopírák. Taky se mi v práci neustále dívali na břicho a zkoumali, jesli už jsem těhotná. Netajila jsem se tím, že chci mimčo, takže poslední rok to bylo pořád. Malá se nám podařila až po 7 měsících. Závidím všem kterým se to podaří napoprvé:P Zato teď se nám to povedlo ani nevíme jak:) Je to takový náš malý zázrak…
    Jinak já jsem na nemocenskou odcházela ve 3.měsíci a byla až do konce. Loni byla nemocenská ještě celkem v pohodě. Měla jsem ji vysokou skoro jako kdybych chodila do práce, když jsem odpočetla co bych projela… Mateřská se mi vypočítávala před nástupem na nemocenskou, takže to bylo v pohodě. Taky jsem chtěla pracovat do poslední chvíle, ale pracovní stres a mí „skvělí“ kolegové to rozhodli za mě. Uvědomila jsem si, že mimčo je pro mě důležitější než práce a šla jsem na nemocenskou.. Hodně mě to mrzelo, protože jsem tam pracovala 10 let …, ale život jde dál. Místo mi sice drží, ale já si nedovedu představit, že bych se tam po tom všem vrátila. Takže to nechávám osudu co bude za 3,5 roku.. Tak ti držím moooc pěstičky, ať to vydržíš a zlepší se to. Vím, že od letošního roku ta nemocenská je hodně bídná…

    Rybízku já mám 8. měsíční holčičku… Jinak být tebou tak tu práci na 12 hodin neriskuji, hlavně kvůli sobě a malému… Záleží zda budeš muset stát a nebo v pohodě sedět, ale určitě to zvaž..
    A klobouk dolů, že jsi to neřekla ani ségře…. jsi fakt dobrá. 4. dubna to máš termín mých narozenin 😛

    Holky píšete¨o bolesti prsou…. jo to máme asi všechny v předešlém těhotenství jsem na prsa nemohla ani sáhnout… teď je to stejné a to navíc kojím a malá mě občas i kousne… to mi pak vyrazí i slzy…. zvažuji, že jestli to tak bude pokračovat, že ji odstavím. Ale je mi to líto, připadá mi to ještě brzy… no uvidím.

    Těhulky tak se držte a mějte se krásně:D

    #858390
    Anonym
    Host

    Jájo, díky moc za info ohledně nemocenské a mateřské…..já jsem idealista a doufám, že budu pracovat do porodu a na rodičáku na pár hodin týdně taky:-))) Špatné reakce od kolegů neočekávám…nebo spíš ne od těch na kterých mi záleží a mám je ráda. Šéf je se situací už seznámen a řekla bych, že má radost za mě. A v každé firmě se najde někdo kdo tu radost trochu pokazí, s tím se budu muset smířit.

    Ještě k té bolesti prsou….dnes jsem 8+4 a řekla bych, že už to tak děsný není (nebo že bych si už zvykla?) Ale ta únava je děsná, nemáte nějaký trik, abych pořád nespala?

    Díky a přeju krásný večer.

    #858391
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jájo, já zapoměla, že jsi to pslaal, že máš holčičku a hned jsem si vzpoměla! Bude šje mít vlastně po roce a půl tak asi. No to kojení musí být mazec! Já kojila malou 17 měsíců, ale taky proto, že to byla pohodička, žádný bolesti. Jsi na Facebooku, s některýma holkama si tam píšem a je to super! Když tak písni mailíka 🙂
    Májo já myslela, že jsi jen o čtyři dny dřív než já, ale dneska ,jak sjem byla u dr., tak mi říkala, že jsem 7+4 … ale kdyby to pomalu odcházelo, byla bych nejšťastnější! Na únavu nic nemám, ale cola je parádní na žaludek, ještě jednou díky!!! 🙂
    V práci stojím, tak to zítra zkusím a uvidím 🙂

    #858392
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    myslela jsem, kdyby pomalu odcházely ty nevolnosti a bolesti prsů …

    #858393
    Anonym
    Host

    Ahojky, tak jsem zas tady.Rybízku, já se včera přiznala,protože u nás to je takovej menší okres a pak by se mohlo stát že by mě nikam nevzali /třeba po mateřský až by se to rozkřiklo a hlavně byla to práce ve stoje a na 3 směny a docela těžká/ a za to mi to nestojí:( No uvidíme, třeba se mi ještě ozvou z bývalého zaměstnání.Tam by to bylo lepší /v sedě, a jen ranní směny/:) Co se týče tý průkazky tak já ji taky ještě nemám tak jsem si říkala to samý:D .Že to nikde nemusím říkat.Ale je blbý tam nastoupit a pak po týdnu či dvou tam chodit s břichem:S .Pvětšinou to přece každej ví ještě než mu břicho naroste.A u nás teda dávají 3měsíce zkušebku snad všude.Jinak jsem z východočeskéhokraje-královéhradecko:D není odtud taky někdo???Jinak gratuluji k fotečce,Rybízku:) já jdu konečně už zítra:D 😀 😀 poprvé na gynek. Moc se těším:) , hlavně ať je vše v pořádku:$ U těch prsou mě bolí spíš jen bradavky, takže chodí doma “bez“, ale když někam jdu tak hold “bez“ jít nemůžu:D

    #858394
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak jsem zabloudila na tyto stránky trochu pročetla Vaše článečky a ráda bych se k Vám taky přidala.
    Čekám třetí dítě 4.4.2011 … mám kluka 12 let a holku 10 let a toužila jsem po třetím už tři roky, ale manžel nechtěl… tak jsem čekala a změnil názor, když slyšel jak o tom pořád mluvím… 😀 … jeli jsme začátkem července na dovolenou k moři a tak jsme to zkusili a ono se nám to hned povedlo. U doktora už jsem byla a mám jít tento týden ve čtvrtek na ultrazvuk tak doufám, že bude všechno v pořádku přece už mi je 35 :O
    Zatím to ví jen samozřejmě manžel a naši nej přátelé, kteří mají mít momčo teď v září.
    Jsem zvědavá jak se budou tvářit děti až jim to povíme…kdy myslíte, že jim to máme říct ?
    …říkám si že by bylo pěkné, kdyby to věděli co nejdříve a mohli sledovat jak mimčo roste … nainternetu je teď takových pěkných článků a obrázků. Né jak před 10 lety to jsem měla jen knížku.

    Tak zatím pá

    #858395
    Anonym
    Host

    ahoj rybizku, ja jsem primo v Brne, to uplne chapu, ze zatim nechces nic prozradit, ja to taky zatim tutlam, i kdyz bricho mam pekne nafoukly a v praci uz je septanda, 1.4. je super termin, stejne se narodil muj synovec.

    ahoj Verunko, tak to se muzem nekdy sejit v Brne, to s tou segrou je pekny, pekne jsi to vymyslela.

    #858396
    Anonym
    Host

    ahoj Jajo, nemocenskou ti napsal obvodak nebo gynekolog? Uvazuju o ni, protoze mam dost dlouho pracovni dobu a byvam dost unavena. Vychazky mas asi neomezene ne? diky za radu.

    #858397
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Zdravím všechy těhule včetně nové Raduš 🙂

    Také mám termín 4.4. dle UTZ 🙂 , ale u mě to je druhé těhu, mám dvouletou holčičku. To máš pravdu, že je teď hodně článků a obrázků oproti dřívějšku … A co jiného je ještě jinak? Ty můžeš srovnávat.
    Lejko, Já mám břicho taky nafouklé, ale těhu to zatím sand ani přikládat nemůžu, myslím,si, že to bude mou nedokonalou postavou, mám od přírody břích 😀 Myslím, že by to ještě bylo brzo ne? Teda už čekám druhé a to je prý vždycky dřív vidět, ale i tak … Pokud budete mít nějaký mateřské sedánek, klíď se připojím, pokud to nebude vadit, mám to do Brna kousek 🙂 a ráda pokecám.
    Volantko, ať i tvyšetření dopadne dobře a pak určo napiš! Držím pěsti! 🙂

    Jinak dvanáctku jsem přežila, nejnáročnější bylo to stání 🙁

    #858398
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Lejko i Rybízku,ráda se s váma sejdu :o) Jinak co se týče nafouklého břicha,tak ho mám teda,připadám si jako balon…sice od přírody jsem taky břichatá,ale tohle je už i na mě trochu moc :o))) Budu muset vymyslet nějak jinak ty cesty do práce…šalina je věčně plná a stát 20min se o zdraví.Tak jsem si pochvalovala,že mi není zle,tak poslední dva dny se mi tedy po ránu pěkně šoufl a lidi ani neotevřou okýnko.Děs…

    Raduš,já bych to dětem asi řekla co nejdříve,alespoň ti budou pomáhat a pečovat o tebe :o)

    Můžu se zeptat,kolik je let prvorodičkám? Mně je 29let a pokud vše půjde jak má,tak pár dnů po mých 30-tých narozeninách bude mimi na světě-dva Berani v rodině,to přítel zešedne :o)))

    Přeju krásný den

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist