Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,201. až 1,215. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859460
    Anonym
    Host

    Raduš, to je krásná zpráva, moc moc vám to přeju a jsem pyšná – já jsem se narodila 1.8..
    Moc držím palečky ať to vše dobře probíhá! A budeme všichni jistě moc rády, když nám občas písneš co je nového:)
    My jsme se odpoledne s Dančou vrátily z Prahy, byly jsme na poslední letošní logopedii. Tak jsem ráda, že jsme to zvládly bez problémů. Tedy řeknu vám, sněhu tam v Praze mají víc než my tady v Jizerských horách. To jsou paradoxy.

    Dnes se těším obzvlášť do postele, jsem docela utahaná, vstávaly jsme ráno dříve než normálně do školky, tak asi usnu dřív než Danča.

    Mějte se moc hezky, pohlaďte svá bříška a pište příspěvky ať mám zítra co číst:D !

    #859461
    Anonym
    Host

    Raduš, to je super….Moc gratuluju a držím palce ať vše probíhá dobře. Věřím, že tentokrát to bude v pořádku a moc ti to přeju!

    #859462
    Anonym
    Host

    Haňulko, ten 3D dělají většinou tam kde ti dělali ten NT, u nás je to na genetice. Stál 1000 Kc a v ceně bylo DVD asi 5 min. záznam a pár foteček. Pohlaví na něm bylo vidět úplně úžasně. Jen někde mrni na to, jestli se ti ty fotečky líbí…prckové tam vypadají jako mimozemšťánci z modelíny, ale určitě to stojí za to. Když mám občas špatnou náladu, tak na to mrknu…..já normálně nemám představivost, ale v tom 3D jde vše vidět nádherně.

    Veveriku, od 25 let se to dělalo donedávna, ale teď mají lékaři nějaká nová pravidla a měli by na to posílat všechny těhule. Neboj, dá se to vydržet. U nás stačilo tam jít na osmou hodinu….jen musíš minimálně 10 hodin nebaštit:-) Já jsem tak rozežraná, že jsem si dala poslední jídlo v šest večer, pak jsem šla radši spát, aby mě to nesvádělo k jídlu a ve 4 hodiny jsem se už budila hlady, takže mě tam měli už v šest hodin ráno:-)

    #859463
    Anonym
    Host

    Taky moc velká gratulace Radušce….jsem mo ráda,že to vyšlo a věřím,že tentokrát bude všechno v pořádku a narodí se krásné,zdravé miminko 🙂
    My jdeme zítra na kontrolu,tak jsem zvědavá.Dneska ráno teda malá pěkně vyvádí,asi budu mít nějakou kickboxerku:D ,protože ty rány jsou docela silné,až to bolí……Zítra mě čeká i zubařka 🙁 Na to se teda už tak moc netěším,protože meě docela bolí zub,tak bojím bojím

    #859464
    Anonym
    Host

    Raduš, moc moc velká gratulace a držím palečky, ať vše probíhá bez komplikací !!! Andy

    #859465
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    Šárko, ten tvůj odkaz jsem si uložila (postýlky). Já chci jen vnitřek, postýlku mám po synovi, takže jen mantinel, povlečení, nebesa. Ale dobrý odkaz, díky.
    Haňulko, nevěš hlavu. Zatím nám tu všechno probíhá dobře, a tak to bude i dále. 🙂 Mně tak jaksi divně pobolívá břicho, ale dr. říkala, že uvnitř je vše v pořádku, tak akorát klid.
    To je sranda, jak některý ty naše mimča ani ve 20. týdnu se nechtějí ukázat. 🙂 Já bych to i brala, aspoň bych se pořád těšila na překvápko. 🙂 Veru, ty ses ptala na FB, co máme. Už jsem to tady psala i v tom 13. týdnu. Je to růžovka, ale nechci, aby se to vědělo, je to překvapení pro rodinu, tak na FB pssst. 🙂 Navíc z amniocentézy to zjistí 100% z chromozomu. S kočárkama je potíž. Minulý týden jsem to začala strašně řešit, nevím, proč minulý týden. I jsem kvůli tomu brečela (jsem teda fakt…:-) Ale asi už mám vybráno, i když bych si asi představovala něco jiného, ale oni tvarově nic moc jiného nedělají a retro kočárek nechci, teda chtěla bych, ale to bych potřebovala kočárků víc. Líbil se mi jeden moc, ale ve skutečnosti uvnitř mrňavej. To mi bylo líto, už jsem se na něho chystala. Veru, zkus mrknout na toto v Růžovým panterovi. http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/v-1/city-xl-14920 Ten kočárek je uvnitř obrovskej (koukala jsem. Když uvedou rozměry na netu, tak to neznamená, že to vypadá dobře). A ta velikost rozhodla, abych mohla miminko vozit ještě potom v zimě ve fusaku, to už mu bude 9 měsíců. Jsou to jejich kočárky, které si nechávají vyrábět. Teď ještě mají novinku Daily, ten má kulatější boudičku a ještě Country myslím. Ten má klasický podvozek, jak dřív měly kočárky, 4 stejná kola, kovový košík. Ale všechny velkou korbičku. Jinak jsem se dívala, aby to bylo taky do terénu, ale na ty kočárky jsou různý názory. Někdo na jeden nadává a druhý si ho chválí. Taky potřebujeme do terénu. Sice jsem brňačka :-), ale tatínek je vidlák, tak aby nám to u nich taky jezdilo a naši mají chatrč na dědině, takže se bude hodit. Na to jsou prý lepší čtyřkolky. Paní v obchodě mi přímo řekla, že jestli ten kočárek chceme, tak ať si vybereme čtyřkolku. Dá se tam dát jakýkoliv podvozek. Jinak u prvního mimi jsem měla kočárek doma a bylo to dobré. 🙂 Ale teď ho dáme ke „tchánovi“. Jinak bych si ho nejraději už objednala, ale říkám si, že počkám do povánoc. Jinak hodně mamin řeší přehazovací rukojeť, já jsem ji využívala jen občas. A když jde kočárek nasadit v obou směrech, tak je to fuk.
    Tak teda čtu o tom uklízení a pomoci. 🙂 No mně se teda nenabídla ani jedna mamka. 🙂 Ale to neřeším. Jinak vysávání má na starosti synátor a přítel se taky snaží. Akorát chlapi mají jinou představu o úklidu a když jsem je viděla, jak umývají podlahy… Holky, to je k smíchu i pláči. Jinak to se fakt nedá, práce, odpo vařit, uklízet, zkontrolovat školu. Vůbec z toho člověk není v pohodě. 🙁

    #859466
    Anonym
    Host

    Ahojda, taky velká gratulace Raduš:-DDD Ať vše probíhá tak jak má:) Holky, chtěla jsem se jen zeptat jestli někdo jdete na ten 3D ultrazvuk.Něco jsem tady zahlídla, ale moc vás asi není.Ozvěte se někdo, nevím jestli se objednat nebo ne….Díky:)

    #859467
    Anonym
    Host

    Holky, jaký kupujete velikosti oblečků? Říkala jsem si, že asi nejmenší 62 budu pořizovat. Nebo pokud se mi podaří sehnat menší od kamošek, ale kupovat asi ne. Haňulko, takový zvěřinec by se mému příteli líbil. Vyrobil si velký terárko i výbavu pro chameleona, ale teď v bytě nemá kde být, tak asi až v domku. Hadi mi taky nevadí, ale bohužel přes pavouky se fakt nepřenesu. 🙂 Jak jsem psala, první kočárek jsme měli doma, ale teď ne, ne z pověrčivosti, ale protože, že v bytě nemám žádnou místnost, kam bych kombinaci nacpala, místa je dost, ale nechci, aby stál jen tak někde v pokoji. Ale postýlku bych nejraději už nachystala. 🙂 Nevím, jestli jste četly, jak to blblo. Přibrala jsem za 4 týdny 2,5 kg. :S Takže se začínám kontrolovat. Nejím kvanta, spíš je to o potravinách, tuk, cukry atd. Před těhotenstvím jsem držela jaterní dietu, takže jsem byla celkem zvyklá. A teď jsem si užívala, že jím, co chci. 🙂 Tak zas nic, no. Jinak jsem byla minulý týden na velkým UTZ, z FB to některý víte, a vše perfektní. Takže mně osobně spadl poslední kámen ze srdce. Od začátku jsem měla různý obavy a od NT do výsledků z plodové vody to stálo úplně za prd. Ale hurá, je to good. Měla jsem strach, protože u Vlašína nedávno jedné mamince našli špatné ledviny (to bývá častá vada), přitom AMC měla v pohodě. Nevím, jak to dopadlo, jela na konzultaci do Prahy do Genetu. No a ta naše chudinka je tam tak namáčknutá. Nožičky nám ukazoval, jak je má až za hlavičkou, ručenky namáčknutý u hlavičky. 🙂 No je to paráda. Taťka byl s náma a musím říct, že ho fakt změnilo, když přišel do kontaktu s miminkem. Už si dovede představit toho človíčka asi, když ho tak pěkně viděl. Teď si s ní furt povídá a špitá do bříška. Až se mi chce brečet. S prvním synkem jsem byla sama a hrozně si teď užívám toho, že má člověk chlapa, který to dítě chce a stojí o něho. Veru1, na glukozu jdu na Obilňák, tak asi tam se chodí. Jak dlouho se čeká na výsledky.
    Raduš, paráda. <:o) Kolikrát jsem si říkala, jestli jsi se hned pustila do práce na miminku. To byla teda rychlovka. Jupííí.
    Petspi, to je teda u vás levný. V Brně 1200,- za 3D, tak jsme se na to vykašlali. Normální DVD stojí 500,-. No jo, Brno. 😐
    Buďte zdravé. 🙂

    #859468
    Anonym
    Host

    Volantko, já už byla.

    Baruško, já mám od 56 jen pár kousků a pak 62, toho mám víc, myslím, že my ani tu 56 moc nevyužijeme:-(

    #859469
    Anonym
    Host

    Ahojky spolutěhulky,
    Noooo konečně se nám to tu rozjelo, už jsem měla na to vztek :o)
    Tak já jsem dnes absolvovala svou poslední cestu do Ústí na genetiku, za prvé jsem byla strašně odvařená, že už jsem tam měla být v 7 ráno (v 5h vstávání) … Natálce se to moc nelíbilo, je zvyklá spinkat a být v klidu až někdy do 9 h, no nevadí, sedím Vám na kardiu a doktor si udělal až do 9 h volno …. no jsem myslela, že ho půjdu někam najít a zavraždit :)))))) …. tak jsem se domluvila se sestřičkou, že to nemám zrovna blízko a že přítel pospíchá do práce, tak mi poradila, abych šla nejdříve na podrobný UZT, na který jsem byla objednaná na 8:30 a pak, že hned jak mě uvidí a dojde doktor, že mě vezme jako první …. Na podrobném UZT mě moc potěšili, doktorka říkala, že je zbytečné, že tam jsem, že je vše naprosto v pořádku, miminko se má skvěle k světu, ukázalo nám tam pěknou akrobacii a zamávalo na tatínka :o))) …. pak to kardio – též v nejlepším pořádku – takže ufffffff a ádiéééé Ústí a jejich ultrazvuky :)))) …. no a v poradně na genetice se semnou též rozloučili a popřáli mi klidný porod, že z jejich strany je vše v pořádku a mimísek je zdravý :o))))))
    Na 3D ultrazvuku jsem byla v pondělí tady u nás nedaleko v Mostě, oni ty ceny jsou vše možné, jak kde …. v Ústí to měli až přehnané 600,- kč za 3 fotky, 600,- kč za video … + 150,- kč pohlaví …. ale já byla u výborného staršího doktora v tom Mostě stálo mě to 900,- Kč a mám 3 barevné fotky – klasické na fotopapíru velký formát + 10 min záznam videjka …. a na to DVD-čko mi vypálil veškeré smyčky, které natočil, takže těch videí tam mám asi 20 ks a foteček v elektronické podobě cca 100 ks …. no můžu jen všem doporučit, přítel když to viděl, tak mu tekly slzy … doktor to krásně komentoval, vše ukazoval … tomu říkám obrázky z toho 3D … dokonce nezávazně řekl, že princezna má nádherně tvarované rtíky :)))) tak jsem mu hned odpověděla, ať se podívá na tatínka, že to má mít po kom :))))) Jinak naše Princezna si vydržela celejch 40 min na ultrazvuku cucat paleček a mávat na nás … krááááásný (Baruška a Rybízek myslím, že viděli u mě na FB) tak jsem zvědavá, jestli jí to zůstane, protože si tam strkala pořád jen levou ručičku :)))) prý dost možná bude levák :)))) (my dva jsme praváci:D)

    #859470
    Anonym
    Host

    Rybízku … ty auta mi ani nemluv … jsem ti o svých perepetiích psala … teĎ jsme to vyřešili v autoservisu opět za 1500,- kč … hroznééééééééééé !!!! už toho mám plné zuby ….
    Všem moc závidím že zátěžový test mají za sebou … :))) já jdu až 21.12. … ale sestřička, jelikož přímo ty testy dělá moje gynekoložka mě uklidňovala, že je to šup sem šup tam a mám to za sebou … a na wc jít můžu, a krev mi budou brát poprvé hned jak tam ráno dojdu tak ze žíly … a pak za 2 h prý z prstíku už jen kapičku … takže snad to zvládneme s Natálkou, ráno když se nenajím, tak mi bývá dosti zle :((( a na ty 2 h můžu jít domů, ale pít jen minerálky a neslazený čaj bylinkový … tak uvidíme, moc se netěším, ale ať už to mám za sebou :)))))
    Raduško, moc gratulujiiiiiii ke // …. tomu se říká štěstíčko, hlavně se drž holka a klííííííd, vše bude v pořádku :o))))
    Haňulko, jéééé takový krásný pejsky máš? … no závidím :)))) miluji tyhle všechny rasy, co jsi psala 😀 a Gassíček musí být pěknej mazlik :o)
    Jinak sníh nám tady na severu drží, ale dnes když jsme jeli do toho Ústí tak mrzlo až praštilo … a vše neuvěřitelně klouzalo … tedy né silnice, ale chodníky nám tu nějak zanedbávají – je to jeden obrovský led :(((( bojim bojim … já ty své podpatky …. hmmmmm jestli se natáhnu tak už nevztanu …. jednou jsem se takhle natáhla a do teď mám s nohou problémy – přetrhané šlachy a vazivo v kotníku … už je to 8 let ale ozývá se mi to pořád :((( takže měním podpatky za botasky a nalepím si tam snad smirgl papír :o)))))
    Výzdoba u mě je už dokončena též :))))) …. včera jsme s přítelem věšeli úplně nové záclony – sváteční :)))) dávali svícny do oken, vyměnili ubrusy a ubrousky za vánoční téma, pověšené blikačky v jednom okně a adventní věnec nám též v neděli už hořel :o)))) a dnes jsem si v hyperalbertu koupila vázičky a takové ty jejich větývky pozlacené, postříbřené a posněžené :o)))) když na to kouknu tak jsem hned k Vánocům blíž :o))))
    V neděli jedu ke svým rodičům tak u mamky si musím zabavit nějaké vyzkoušené naše receptíky na cukroví a hlavně si musím půjčit minimálně 3 plechy :((( abych mohla stíhat s troubou, nikde nemají ty klasické – dlouhé, nízké plechy :((( samé novoty od tescomy ale klasika nikde :(((( … tak si je alespoň půjčím a od pondělka začnu pééééct, už se těším jak to tu bude vonět :))))
    Jsem se zase rozšoupla koukám :)))))) tak krásný zbytek pohodového dne a pohodičku do bříška s krásnými kopanci 😀 (já tam mám 100% fotbalistku, nebo karatistku) :D:D:D
    Tak vkládání opět na dvakrát :))))))

    #859471
    Anonym
    Host

    Kurnik vždycky na něco zapomenu :D:D:D
    Baruško,

    já bohužel kupuji úplně vše nové … jelikož po naší Terezce ty úplně nejmenší věcičky naše Renata už nemá, ty prodala své kamarádce (asi měla zatmění, nebo co … ) … takže já s výbavičkou začínám takzvaně od 0. Velikostí 56 mám docela dost a pak jsem 62 nebrala a brala jsem 68 … ono zase mezi tím není skorem žádný rozdíl a 68 je o měsíc navíc jakoby, takže v pohodě. Teď mi všichni ještě dali něco uplést … tak uvidíme, jaké velikosti udělají :)))) ale ty nejmenší jsem jim zakázala 😀
    Jinak postýlku mi tchýně koupí v lednu po Vánocích … protože je to docela výdaj, ale oni samy chtějíííí, tak já se bránit nebudu … aspoň budu mít čas si jí krásně vyšperkovat :))))) no a kočárek ty kupují naši a též v lednu … ale ten zůstane u rodičů :))))) ale bude se jím kochat 😀 už vidím, jak u něj budu stát a vše zkoušet, jak šílená :D:D:D:D
    Baruško, taky se ti koukám chlap doma pěkně změnil po tom co prcka viděl on-line, viď ? …. jako ten můj to pobíral že jsem těhu, ale od té doby kdy jí viděl cca 12 tt tak je úplně změněn, jsem mu říkala dnes, že si víc povídá s Natálkou, než semnou … :D:D:D:D … ale je to krásný 😀 a ten 3D ultrazvuk to je úplně bezva … přesně je vidět po kom se rýsuje ! … celej tatínek a jeho profil 😀 …. takže krása budu to mít doma dvojmo 😀 ….
    Týýýýjoooooo … a dost já když začnu, nevím kdy přestat 😀 …..
    END 😀

    #859472
    Anonym
    Host

    Šárko, tedy koukám že začínám konkurovat Rybízkovi – v délce a množství příspěvků:) . Blahopřeji k výborným výsledkům vyšetření, to je fajn, že už do Ústí nemusíš. Teď je tak mrazivo a klouzavo, lepší se držet doma.

    Jinak s těmi oblečky, ze zkušenosti s Dančou nepořizuji vůbec nic ve vel. 56 tak doufám, že mimčo bude tak nějak podobně velké – navíc jak jsem balila do látkovek široké balení /ze začátku 3 plínky kvůli kyčlím/ po šestinedělí už myslím jen 2 plínky tak byly i některá body ve vel.62 malá – krátká do rozkroku. Takže opět co budu dokupovat tak pár kousků 62 a 68. To jen má zkušenost, dostala jsem myslím, když se Danča narodila něco i v té 56, jestli to měla Danča 1*na sobě, něco vůbec neoblékla.

    Dnes jsme vyráběly vánoční přáníčka s Danulkou, jsou ve stylu patchworku akorát z papíru ne látkové:D . Stříhaly jsme ozdobnýma nůžkama, taky jsem pořídila malou sadu vánočních razítek s barevnými polštářky, tak se to tvořilo jedna radost. Ještě ale musím přikoupit čtvrtky a obálky, vyrobily jsme přáníček 10 a to rozhodně nebude stačit.

    Krásný podvečer všem a pohodu do bříška.

    #859473
    Anonym
    Host

    Chtěla jsem napsat Šárko, že začínáš Ty konkurovat Rybízkovi – ne že já. Ale je to fajn, mám pak co číst!

    #859474
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    v první řadě chci poděkovat Petspi za výbornej tip pro manžela k Vánocum, už jsem teda také objednaná. Napřed jsem nemohla nikde nic najít, až pak mi dala má sestra tip na centrum lékařské genetiky v Budějicích, tak pojedu tam. Dneska jsem tam volala a objednali mě na 17.12…akorát to není 3D, ale 4D. Nevíte náhodou jakej je v tom rozdíl???DVD a fotečky tedy dostane Staník pod stromeček a doprovod mi bude dělat mamka – už se moc těší a já taky 🙂 Jinak cena je tam taky trochu vyšší, stejně jak řiká Maja – 1000Kč. Majo, mě dělali NT v Pelhřimově v nemocnici a tam bohužel ještě tak daleko nedošli, tak si hold udělám vejlet do Budějic 🙂
    Koukám holky, že nejspíš čekáme samý sportovce 😀 , u sebe bych to taky tipovala na fotbalistu nebo akvabelu 🙂
    Baruško, abych pravdu řekla, také už jsem si našla trochu zálibu v tom, že nevím, jestli mě čeká holčička nebo chlapeček a dokonce už i uvažuju nad tim, že to vážně zkusím vydržet až do konce ať je to skutečně překvápko pro všechny
    Oblečky nekupuju, už jich tady mám mraky od mých dvou starších sester a od bráchový ženy 🙂 , to je tak príííma mít tři starší štědrý sourozence 🙂 a ani nevím co je to za velikosti, zatím to mám všechno po krabicích, protože čekáme na skříň, která bude bohužel až po vánocích, no a mě se to zatím teď nechce všechno vybalovat, když to nemám kam naskládat.
    Holky, dík za pochvalu mojí minizoo 🙂 , snad to pak budem zvládat i s mimiskem
    Šárko, to je super, že ti to dopadlo dobře. A co ta tvoje placenta? Vytahuje se nahoru|? Ty má fotky ze 3D na FB?? Tak to tě zkusim najít ať se můžu taky mrknout 🙂
    Jj, blížíci se vánoční atmosféra je něco úžasnýho, ještě když začne po bytě vonět cukroví , to je kráása ….jú…těšim!!! 🙂
    Jee, holky a co je s našim Rybízkem? Už se pár dní neozvala…:| , nejspíš je v práci, jak psala, tak asi nemá moc času…..
    Tak jo…papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,201. až 1,215. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist