Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859565
    Anonym
    Host

    Dobré dopoledne,
    my jsme včera měli firemní večírek (letos poprvé za střízliva 🙂 ) a šesly se tam i mamina na mateřských,tak jsem dostávala spoustu rad a co se týče plen,tak mi všechny svorně říkaly…nakupuj už teď v akcích,ale nekupuj moc jedniček…z těch že strašně rychle vyrostou

    #859566
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: Tak na tom asi něco bude, taky se chystám po novém roce začít. A doporučily Ti nějakou značku?

    #859567
    Anonym
    Host

    Majo,

    já – teda mě nakupují jednorázové plenky – chtěla jsem látkovat, ale byla jsem od toho odrazena kamarádkama – zkušenýma maminkama – prý akorát budu nešťastná z toho praní, věšení atd atd. a když jsem to viděla pak na vlastní oči, tak jsem se nechala přesvědčit, že házím látkovky za hlavu a jdu do jednorázovek – pohodlné, bez praní – věšení a dalších problémů se skladováním o flekách ani nemluvím :o) Takže ze zkušeností vím, že do jiných plínek jednorázových než jsou Pampers a Huggies nepůjdu mají skvělé řady s bavlnou nebo s heřmánkem, aby prdelky byli v luxusu a je pravda, že tyto sice dražší vydrží mnohem déle a neprotékají, jako ty levnější varianty – levnější varianty budu kupovat až ty větší čtyřky např. … tam už je to pak jedno, ale určitě první rok budu plínkovat s těma lepšíma a dražšíma plínkama a jestli to takhle půjde dál, tak budu mít zásobu plenek na rok už doma před porodem :D:D:D a to my zbytky nevyužitých plenek jedniček a dvojek dali kamarádky včera. Tak jsem taky ráda, určo se to hodí :o)))))
    No nic jdu aspon asistovat mamce u vaření, protože mě na nic stejně šáhnout nenechá 😀 … ale dělá mňamku – hovězí steak s hranolkama a oblohou – se užeru k smrti :D:D:D:D zatím papa a :-* pusinu pro všechny prcky do bříška :o)

    #859568
    Anonym
    Host

    Cucaracha,
    Přeji brzké uzdravení pro malou … chudáci malý, takhle musí trpět, snad se z toho brzy dostane :o))))

    #859569
    Anonym
    Host

    Cuco, ať se uzdravíte co nejdřív….právě jsem se dívala do té slevové knížky z DM a ty Babylove mají i ve velikosti Newborn (2-5) kg…Byla jsi s těma plenkama spokojená? Dají se připrovnat k nějakým jiným? Já budu do porodnice asi kupovat ty Happy New Born. Údajně je tam doporučují a nechci se dohadovat s personálem. A už jsem se na ně ptala holek, které je používaly a údajně nejsou špatné.
    Jinak já budu perníčky zdobit zítra taky a už jen udělám marokánky a končím.
    Verunko, také mi kolegové z práce říkali ať už nakupujeme plíny, ale manžel se na to moc netváří…pustím se do toho až v lednu.

    Sarko, to já látkovky zavrhla hned na základě rad zkušenějších mamin.
    Co se týká značky plen, tak si říkám, že pro začátek koupím třeba Huggies, Pampers, Happy a DM a uvidíme co bude vyhovovat nejvíc.

    #859570
    Anonym
    Host

    Holky děkuji za přání, já myslím, že to zmákneme:) a brzy se vykurýrujeme – tedy Danča.

    Jak sleduji komentáře související s plínkama – tak s Baby Love od DM jsme byli fakt spokojení, srovnám to s Pampers. Huggies ani Happy nám neseděly:( . Ještě jsme zkoušely myslím Helen Harper, taky nic moc. Nejlepší byly Pampers, teď je navíc nějaká bílá řada – jak psala Šárka s heřmánkem a bavlnou.
    Já bych právě dopředu moc nenakupovala – protože každému mimču sedne něco jiného, abyste pak nelitovaly vynaložených peněz – že se těch plenek pak budete zbavovat. Kvůli opruzení. Každé mimčo má jinou kůži a to potom když máte doma zásoby a nesednou, né že bych vám to přála, jen z vlastní zkušenosti.
    Ad velikost, určo stačí pár balíčků těch malých newborn a pak už normálně MIDI – 3-6kg. No to jen tak můj poznatek. Naše malá byla možná zhýčkaná balením do látkovek, tak proto jí nemusely pak sednout jednorázovky.
    Já tedy nepolevím – chci to střídat, jen ne s klasikou bavlněnou čtvercovkou, z toho jsem tatkéž vyléčená. A to praní těch moderních co vypadají jako jednorázovky, schnou prý také moc rychle a věšet budu tak jako tak oblečky. Z toho strach nemám, že by mě to nějak víc zatížilo prací a časově. Složí se to taky velmi rychle, už jsem to zkoušela. Já prostě stále věřím tomu, že v látkovkách se ty miminkovské prdelky tak nezahřívají, a u kluků pindík taky – tak na delší čas, třeba na noc bych opravdu ráda dávala tu moderní látkovku, když se do ní vloží bambusová vložka, tak prý krásně odvede vlhkost ani se nemusí přes noc přebalovat, což tedy u jednorázovek nic moc aby v tom mimčo bylo tolik hodin:S .

    Jdeme obědvat, jsme po polívce a Danča už má zdravou chuť k jídlu a kašel zatím ťuky ťuky mnohem lepší než včera!

    #859571
    Anonym
    Host

    Dobrou chuť k obědu! A díky za rady ohledně plen.

    #859572
    Anonym
    Host

    Veveriku,právě že říkají,že radějinekupovat všechno jednu značku,ale více druhůů,že každé mimi je jiné a vyhovuje mu něco jiného,takže takový „akční mix“. Jedna kolegyňka právě látkuje,ale klasickými čtevrcovkami a říkala,že ze začátku to bylo náročné ale že už si zvykla,že jde spíš o to žehlení než o cokoli jiného.Já jsem taky pořád zastáncem toho,že budu látkovat na střídačku s jednorázovkama….Uvidíme,jestli mi to vydrží i po porodu:)

    Jinak jsem dneska Karolínce koupila dalších pár kousků hadříků za deset korun :$ Budu muset doma udělat inventuru velikostí,at vím kolik čeho mám 🙂 Stejně ani tak nějak nevím,co všechno dítě na oblečení potřebuje,co je vhodné,co nikoliv…..

    #859573
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    hezky se nám rozjelo téma plínky…také koukám, že co maminka, to jiný názor, je pravda, že každé prostě vyhovuje něco jiného a stejně tak každému mimískovi. Já jsem teda zastánce jednorázovek, né že bych měla něco proti látkovkám, to ne, ale já jsem prostě na ty domácí práce taková líná a když si můžu něco usnadnit, tak to udělám 🙂 . A třeba takové žehlení je jedna z věcí, který fakt nemusim 🙂
    No a co se těch značek týká, tak souhlasim s názorem zkusit si sama, co mě a mimču bude nejlépe vyhovovat, moje sestry nedají dopustit na Pampersky, stejně tak i švagrová, taky mi říkali, ať si nekupuju moc těch jedniček, že to je tak na měsíc ani ne, a prý když se narodí větší mimčo, tak prý se můžou hned dávat dvojky…no něco do zásobičky taky koupim, ale radši také nebudu syslit nějak moc.
    Ještě se vás chci zeptat, budem kupovat (teda spíš nechat vyrábět) matraci do postýlky, máte s tím nějaké zkušenosti, co je nejlepší atd…?
    No a jinak se mi líbí, že zase sněží, to by bylo hezký, kdyby sníh vydržel až do vánoc. A také mám radost, v neděli ode mě jede pět štěňátek do Belgie, tak bude zase alespoň nějaká korunka k dobru.
    Cuca: To mě mrzí, že je Danče, takhle špatně…:( , snad to brzo vyleží, to někde nastydla nebo to chytla ve školce? Ségry kluci jsou teď taky oba nemocný 🙁 , jeden má angínu a druhej zánět středního ucha – no jo, je to blbý…

    #859574
    Anonym
    Host

    Haňulko, o víkendu dávali na Barandově nějaký pořad pro maminy a bylo tam o postýlkách a matracích a závěr nějakého „odborníka“ byl, že maximální výška do 10 cm a že takové ty moderní matrace z přírodních materiálů nejsou dobré kvůli alergiím a doporučoval tedy matrace pěnové.

    Mám radost, že nejsem jediný zastánce jednorázovek:-)

    #859575
    Anonym
    Host

    Jo jo Veru1nko,to žehlení klasických čtvercovek je opravdu záhul, to si ještě živě pamatuji, že jsem strávila u prkna se žehličkou hromadu času. Ze začátku to ještě šlo, když mimi po narození hodně spinká, ale pak když už si ty časy, kdy bdí protahuje, tak se žehlí spíš po večerech a to byla šichta.
    A pak ten účet za el. energii:( .
    Já právě jdu teď do těch moderních látkovech právě z důvodu, že se žehlit nemusí, jen vyprat, pověsit pak složit a je to. Já jsem zase ráda, že je tu někdo, kdo vytrval a chce střídat jednorázovky s látkovkama<:o) !

    Haňulko, tedy šťěňátka až do Belgie, to tedy budou žít daleko! To by mi bylo smutno, ale já vím, jsi chovatel tak to bereš jinak. No s těma nemocema, ono toho teď lítá – jak mrzlo, tak bacily neměly šanci a teď při mírné oblevě měly zase pré a tak naskákaly na děti. Myslím, že to Danulka chytla ve školce, my jsme všichni fit a venku nám neprostydla to si tak nějak hlídáme.
    Ve školce je spousta dětí, které jsou nachcípané až hrůza, ale situace jejich rodičům nedovolí třeba kvůli práci aby si je nechali doma a proto je dají do školky i v tak bídném stavu:S . A Danča je ten typ, co chytne prostě kde co lítá. Je alergik, má oslabenou imunitu sliznic, proto je často nachlazená, buď rýma, nebo kašel, nebo zánět stř. ucha. To je vše propojené a my to obzvlášť kvůli tomu kochleárnímu implantátu musíme hlídat, třeba zánět stř. ucha je u nás velký strašák, min. rok jsme při silném zánětu ležely v Motole v nemocnici přes Velikonoce 14 dní, Danča měla antibiotika v kapačce, protože tak silná nejsou v sirupu či tabletách. NO o nemocech končím, já doufám, že to u nás teď proběhne dobře a budeme už příští týden zase OK!
    Na průduškách to nebylo, tak jsem taky ráda, ale musím nutit tu naši treperendu do pití.
    Jinak užívá ACC šumivé tablety a na noc 1/2 Dithiadenu na to aby se vyspala a nedráždil jí ten kašel i v noci.

    Majo: Matraci máme po Danulce do postýlky – je cca 10cm vysoká, je to myslím „polokokos“, kupovali jsme ji než se Danulka narodila, nechali jsme si poradit od paní prodavačky ve speciálce prodejně, co se nejvíc osvědčilo takže tak. Vůbec tomu nerozumím, polokokos je nějaký vlákno, má to být právě i proti alergiím a je to docela těžké na to že to je ten klasický malý rozměr do dětské postýlky a tvrdé tak akorát.

    A stále chumelí a chumelí…

    #859576
    Anonym
    Host

    Já bych taky raději používala asi jednorázovky,ale potřebujeme šetřit,protože na tom nejsme nejlépe,tak asi hlavně z tohoto důvodu.Ale kdo ví,třeba se na to vyfláknu….ikdyž mě třeba žehlení vždycky moc bavilo 🙂

    #859577
    Anonym
    Host

    Verunko, taky si říkám, že bysme měli šetřit, ale na druhou stranou nechci být otrokem domácích prací…tak zkusím šetřit na jiných věcech než na plínách. Ale u nás to je o tom, že bydlíme v bytě a balkon máme od jara do podzimu místo zahrádky a nechci z toho mít jen sušárnu prádla.

    #859578
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Majo, škoda, že jsem nekoukala, to by mohlo být zajímavý…jak říkáš, asi bych tedy šla do tý pěny. Na polokokos mrknu na internet, to jsem ještě neslyšela. Nevím jestli mám radši jít do nějakýho speciálního obchodu nebo radši zkusit něco objednat přes internet…???
    Cuca: Mě ani smutno není vzhledem k tomu, že koncem prosince čekám další dva vrhy 🙂 , hlavně ty potvory už teď tak zlobí, co najdou, rozkoušou, všude kadí, takže jsem pak už vždycky ráda, že „tahnou z baráku“:) . Ještě že na feny se štěndama mám udělanou takovou spec.místnost, dříve jsem je mívala v kuchyni a to byla hrůza, teď už by to ani nešlo, mám ráda zvířata, ale jsem toho názoru, že v jedné domácnosti s lidmi je nemusím, kor když je doma miminko…nehledě na to, že mám půl roku starou kuchyň, takže si jí nenechám zničit od hafanů. Jediný zvířata v obytné části jsou rybičky v obýváku, jinak králíci jsou v jedné maštali, psi ve druhé, a feny se štěňatama a hadi s ještěrama mají udělané své místnosti za kotelnou….ještě že máme tak velkou chalupu 🙂
    Chudák Danča, že musela už jako takhle malinká ležet v nemocnici 🙁 , to věřim, že si s těmahle nemocma teda užíváte dost, ségry malej Míša ale na ten zánět středního ucha taky hrozně moc trpí…:) , stojí to za prd, stačí aby na něj někde trošku fouklo a je to…a z tý školky si také každou chvíli něco nosí domu, no jo, ale co se dá dělat…???:S

    #859579
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, to máš pravdu!! 🙂
    Jednak je to tady pak hezky barevný a jednak o sobě navzájem neztrácíme přehled…:)

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27069.png

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist