Výchova k psychické odolnosti dítěte – Silní pro život

Milí rodiče, vítáme vás u knihy, která vám přináší nápady, tipy a povzbuzení při výchově vašeho dítěte se zaměřením na vývoj jeho psychické odolnosti. Předmětem je především vytváření, rozvoj a posilování odolnosti dětí jako jeden z předpokladů jejich úspěšného a snad i šťastného života v budoucnosti. Autorky této publikace se pokoušejí předat základní principy vývoje psychicky odolné osobnosti a svůj výklad doplňují řadou příkladů z jejich profesní praxe i každodenních zkušeností.

Součástí jsou i doporučení, jak dítě nejen psychicky „otužovat“ v době pohody, ale také jak je provést běžnými zátěžovými situacemi, jako je nástup do školky, stěhování, návštěva lékaře a další. Díky této knize mnozí rodiče zjistí, jak moc mohou pomoci svým dětem, aby žily aktivní život plný přátelství a lásky, byly zvídavé, uměly přijímat životní výzvy, cítily důvěru, měly cit pro spravedlnost, byly dostatečně statečné a aby podle tohoto citu jednaly.

– Vývoj odolnosti

  •  Začít u sebe
  •  Úspěchy a neúspěchy
  •  Co se strachem
  •  Pomáháme si
  •  Zátěžové situace

 

kpsychicke_odolnosti.jpgautor: PhDr. Simona Horáková Hoskovcová, Ph.D., Mgr. Lucie Suchochlebová Ryntová

Prodejní cena včetně DPH: 229 Kč. Knihu je možno zakoupit zde.

formát: A5

vazba: V2

rozsah: 224 stran

informace o autorkách:

PhDr. Simona Horáková Hoskovcová, Ph.D.

Psycholožka, pracuje na katedře psychologie FF UK v Praze, kde se věnuje mimo jiné výzkumu vývoje psychické odolnosti předškolního dítěte. Školí učitelky a učitele mateřských i základních škol, poskytuje psychologické poradenství a píše o psychologii dítěte. Překládá odbornou i jinou literaturu z německého jazyka.

Mgr. Lucie Suchochlebová Ryntová

Pracuje ve sdružení Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství, kde je projektovou manažerkou a redaktorkou časopisu Aperio. Pedagogické zkušenosti získala jako lektorka kurzů zážitkové pedagogiky v České republice a zahraničí (Prázdninová škola Lipnice, Outward Bound), při výuce angličtiny na jazykových kurzech a střední škole, při koordinaci kurzů a pobytů pro děti ve Velké Británii.

http://www.grada.cz/katalog/kniha/vychova-k-psychicke-odolnosti-ditete_4835/

Více o tématu: dětirozvojškolavývoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist