Jak zařídit dětský pokoj podle feng shui a vychovávat tak potomka v harmonickém prostředí?

K vytvoření harmonického domova nestačí jen milovat své blízké. Prostředí, ve kterém žijí, je rovněž důležité. Všichni členové rodiny by se v něm měli cítit příjemně a být každý den pozitivně naladění. Učení feng shui (feng šuej) se zabývá harmonizací a rovnováhou ve spojitosti s prostorem, ve kterém žijeme a pracujeme. Poradíme vám, jak zařídit dětský pokoj podle feng shui tak, aby se v těch nejmenších rozvíjela fantazii, cit pro harmonii a vnímali tento prostor jako svou oázu klidu a pohody.Pokoj by měl mít jasně určené zóny na hraní, odpočinek a učení.

Pokoj by měl mít jasně určené zóny na hraní, odpočinek a učení.

Rozdělení dětského pokoje podle feng shui na zóny

1.            Zóna na spaní

V odpočinkové zóně je samozřejmě nejdůležitější dětská postel. Ta by měla podle feng shui být umístěna čelem ke stěně, na které nejsou dveře a okna. Zároveň je třeba myslet na to, aby se postel nevyskytovala v prostoru, kde by spánek mohl být narušován průvanem. K hlavě spícího dítěte nepatří lampička ani žádný jiný spotřebič, nad postel zase těžká polička s věcmi. Dalším pravidlem je, že na postel nesmí mířit žádná ostrá hrana, která by mohla způsobovat neklidný spánek.

Výběr barev a vzorů do odpočinkové zóny by měl korespondovat s účelem prostoru. Barvy tedy volíme tlumené, vzory uklidňující a pravidelné. Tmavší modrá v pastelovém odstínu je pro klidný spánek dobrou volbou.

2.            Zóna na učení

Děti rostou jako z vody a už od malička musíme při zařizování dětského pokoje podle feng shui myslet na prostor vyhrazený učení. Pro správnou koncentraci, rozvoj logického myšlení a kreativitu by měl malý student sedět zády ke stěně s výhledem do prostoru, nikoli však přímo ke vstupním dveřím.

Soustředěné učení a paměť podporuje pastelově žlutá, světlejší hnědá nebo písková barva.

3.            Zóna na hraní

Do hrací zóny patří podle feng shui pohodlný a příjemný koberec navozující pocit tepla a také vhodné osvětlení. Dětský pokoj potřebuje také úložné boxy na hračky. Při hraní ale dovolte prckovi obklopit se všemi oblíbenými hračkami, které se na konci dne zase vrátí na své místo.

Do hrací zóny patří veselé barvy a vzory, ale všeho s mírou. Příliš mnoho vzorů a křiklavých barev naopak působí negativně na soustředění.

Další užitečné tipy, jak zařídit dětský pokoj podle feng shui

  • Děti milují nejrůznější schovávačky, které by neměly v jejich pokojíčku chybět. Každý potřebuje občas být jen sám se sebou a děti nejsou výjimkou. Dejte jim možnost vytvořit si skryté místo, které bude jen a jen jejich. Zkuste třeba dětské teepee.
  • Snažte se děti naučit udržování pořádku. Jednak se jim tento návyk bude v budoucnu hodit a také se budou v uklizeném pokojíčku cítit lépe a vyrovnaněji.
  • Velké kusy těžkého nábytku nejsou pro dětský pokoj podle feng shui vhodné. Mohly by brzdit vývoj dítěte.
  • Máte-li domácí mazlíčky, tak nejen podle feng shui nepatří do postele. Jejich jangová energie narušuje harmonii odpočinku.
  • Zaoblené tvary dětského nábytku podpoří správný tok energie.

Zdroj obrázku: Depositphotos.com

27.6.2019 4:48 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist