Nápady, jak zkrotit dětské trofeje

Každý rodič je pyšný na úspěchy svého dítěte, ať už to je první obrázek, který nakreslilo samo, medaile z cyklistického závodu, nebo tretra, ve které vyhrálo svůj první závod. Za celý život takových pokladů člověk nashromáždí spoustu a brzy by jimi byl zavalen. Takže, co s nimi?

Podle statistik končí výkresy nejčastěji na ledničce a medaile zase zavěšené na klice od dveří, rámu postele nebo na lampičce. Stanou se tam jen lapačem prachu a brzo zapomenete při jaké příležitosti dítě obrázek namalovalo nebo za co tu medaili získalo. A často jsou tyto trofeje také první na ráně, když vás popadne uklízecí amok. Co takhle to zkusit jinak a dát jim nový šmrnc?

Ozdoba domácnosti

Zkuste na příhodném místě natáhnout šňůrku s kolíčky, získáte tak krásnou stále se měnící domácí galerii. Můžete také jednu stěnu v domácnosti proměnit v obrovskou nástěnku. A některé trofeje můžete nechat zarámovat. Což je nyní moderní trend a podle slov Petra Matějíčka z designového studia Frame-it.cz nejste už limitováni velikostí rámovaného předmětu. „Problém něco zarámovat v podstatě neexistuje. Rámují se golfové míčky, medaile, památná trsátka, první dětské botičky, sportovní dresy, LP desky, ale i celé kytary,“ prozrazuje Matějíček. S vhodným rámem získáte jedinečný a zcela osobitý designový doplněk. Matějíček také připomíná, abyste nezapomenuli trofeje označit patřičnými štítky, tak každý bude hned vědět, co trofej znamená.

S trochou šikovnosti lze z dětských výtvorů udělat i praktické věci. Oblíbený obrázek budete mít stále na očích, pokud z něj necháte udělat třeba podnos. Stačí k tomu fotorám. K jeho lištám přidělejte pěkné úchytky a je to. Když vás motiv omrzí, stačí jej pod sklem vyměnit. Můžete tak mít originální servírovací tác klidně každý měsíc. Některé výtvory můžete zalaminovat a mít tak stále nové prostírání. Můžete také kresbu přenést třeba přenést na hrníček.

Tip: Dobrou inspirací, co lze s dětskými výtvory udělat, může být knížka Tvoříme z obrázků našich dětí z nakladatelství Portál.

Čtěte také:

Desky, krabice, kufr

To je asi nejběžnější způsob, jak trofeje uchovat. Můžete mít na každý druh trofeje jednu a tam dávat všechny, pak ale budete brzo zavaleni hromadou papíru nebo se můžete zkusit s dítětem domluvit a za každé období schovat jen určitý počet vybraných výtvorů.

Každé dítě může mít svou krabici a vy tam můžete přidat třeba první botičky, fotku z ultrazvuku, oblíbeného plyšáka, první vypadlý zub a další věci, které si chcete připomínat. Někdy v dospělosti dětí pak můžete strávit krásné odpoledne probíráním se jejich poklady.

Elektronicky na věky

Pokud ale jste zarytou odpůrkyní hromadění věcí i památečních věcí, nejsou výše uvedené způsoby pro vás ideální. V době moderních technologií ale i vy můžete mít památku na první obrázek svého dítěte. Výtvory dětí scanujte, foťte a schovávejte si je v počítači. Pro každé dítě můžete vytvořit samostatnou složku a v ní výtvory třídit dál třeba podle věku.

A abyste na šikovnost svých dětí nezapomněli, vytvořte si z nich prezentaci, která vám poslouží třeba jako originální šetřič obrazovky nebo můžete mít každou chvíli jiné pozadí pracovní plochy. A také můžete pěkným obrázkem jednoduše potěšit třeba tetu v Americe.

Více o tématu: dětihry pro dětirodič

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist