Nebezpečné svíčky ve tvaru sladkostí

Název nebezpečného výrobku: Nebezpečné svíčky ve tvaru sladkostí. Sdružení obrany spotřebitelů objevilo v jedné pražské prodejně společnosti Madal Bal svíčky představující čokoládovou pralinku a točenou vanilkovou zmrzlinu. Svíčky svým provedením opravdu mohou vyvolat chuť ochutnat sladkou pochoutku.

„Zákon v tomto ustanovení výslovně zakazuje vyrábět, dovážet, vyvážet, nabízet, prodávat nebo dokonce i darovat výrobky zaměnitelné s potravinami. Smyslem tohoto ustanovení je zajistit ochranu zdraví spotřebitele. Především děti snadno mohou podlehnout vidině sladké pochoutky, mají tendenci ochutnávat vše, co i jen vzdáleně připomíná potravinu, takže neštěstí je opravdu blízko. Ve správním řízení hrozí prodávajícímu pokuta až 5 milionů korun,“ upozorňuje právnička SOS Eva Strnadová.

O celé této záležitosti informovalo SOS – Sdružení obrany spotřebitelů Českou obchodní inspekci. Požádalo ji o vydání rozhodnutí v této věci a o nařízení stažení těchto výrobků z prodejen společnosti Madal Bal.

Pokud Česká obchodní inspekce zjistí, že se jedná o nebezpečný výrobek, mají spotřebitelé možnost vrátit zboží prodejci. Pokud by v důsledku požití svíčky utrpěl spotřebitel nějakou zdravotní újmu, mohl by se po prodejci domáhat náhrady škody.

Zdroj: Tisková zpráva Sdružení obrany spotřebitelů o.s. ze dne 30. ledna 2009

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené