Proč miluju metodu BLW?

Mám tři děti, ale teprve až s tím třetím jsem zkusila jít na příkrmy jinak – metodou BLW. A škoda, že až s tím třetím!

S nejstarším synem bylo jídlo kolem roku peklo! Ne že by nejedl, naopak, ale já se nenajedla.

Měl tou dobou už snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři a druhou večeři, takže jsem nedělala nic jiného, než mu jídlo připravovala nebo ho krmila.

Na mé vlastní jídlo mi vůbec nezbýval čas! A že bych jedla s ním? Nepřicházelo v úvahu – krmila jsem pak moc pomalu, prý…

Takže jsem většinou něco málo zhltla na začátku krmení, pak rychlé sousto po krmení a zbytek pak dojíst studený po nočníkové seanci. (Taky vaše děti vylučují hned po jídle? Po KAŽDÉM jídle?)

S prostředním to bylo o dost snazší – chtěl se krmit od roka sám. (Jako brácha.) Ale teda moc mu to nešlo, takže jsem musela asistovat a hlavně chytat nádobí a jídlo, které bral jako pokusný materiál.

Navíc chtěl jíst kdykoliv někdo jiný z rodiny jedl. (To mu zůstalo :-D) Takže když už jsem konečně mohla sníst své jídlo, vždycky přišel a chtěl i z mého talíře.

Teď s nejmladším je to úplně něco jiného!

Krmí se sám metodou BLW od 6 měsíců, a v roce jedl nádherně, bez cintání, bez blbostí kolem. A hlavně úplně samostatně!

Konečně zas normálně obědvám – uvařím jedno jídlo, sedneme si ke stolu a jíme – on jí ze svého talíře a já jím z mého. A mám na to dostatek času a klidu.

Nevěřila bych, jak taková „drobnost“ jako předání lžičky dítěti může zlepšit celou rodičovskou dovolenou! 😀

Mojí „biblí“ v začátcích byla tahle trilogie e-booků. Díky ní jsem netápala a nebála se nechat prcka najíst samotného už od prvního příkrmu.

Teď už používám jen tu část s recepty, ale pokaždý cítím takový vděk za to klidný stolování, že jsem se z toho musela vypsat! 😉

Chápejte – my jsme měli poklidnou štědrovečerní večeři s ročním dítětem, které nemuselo být připoutané a přesto pěkně jedlo! A po večeři jsem jen odnesla jeho talíř a to bylo vše! Žádné zametání pod stolem, mytí židle nebo převlékání dítěte. 😉

Jestli máte dítě, které s příkrmy začíná, určitě do toho jděte! Jediný čeho lituju, že jsem o té metodě nevěděla dřív!

Lucie Machutová 💡❤️

16.1.2020 8:30  | autor: Lucie Machutová
Více o tématu: dětijídlokrmenípříkrmy

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist