Kdo je největší odborník na vaše dítě?

Prozradím vám to hned – jste to vy sama – maminka ♥

Někdy je mi z rad „odborníků“ maminkám opravdu ouzko!

Jako třeba jeden článek, v kterém jakási francouzská lékařka radila rodičům, ať skončí s chováním holčičky, jakkoliv to pro ně bylo bolestné.

Radila jim naučit ji usínat samotnou, ačkoliv rodiče psali doslova: „Známí mi radí nechat ji plakat třeba tři hodiny, že se to spraví. Ale my to nedokážeme…“

Každý rodič je jiný a to by odborníci měli brát v potaz (mimochodem lékařka není automaticky odbornice na spánek dětí, pravou odbornicí je například spánková antropoložka Lenka Medvecová).

Měli by hledat s rodiči řešení, které jim a jejich dětem bude vyhovovat. Nebude přímo proti jejich pocitům ani proti potřebám dítěte.

Rodiče, kteří o sobě říkají, že nedovedou nechat dítě plakat osamotě tři hodiny (a kteří to vlastně dokážou???), přece nejsou vhodní adepti na vyplakávací metodu. Tak jim ji nebudeme doporučovat.

Stejně tak miminko, které pláče pokaždé, když ho rodiče položí do postýlky, není typ dítěte, které bude usínat samo od narození.

Kdyby byla dotyčná lékařka opravdová odbornice, věděla by, že existují i tzv. náročňátka a dala rodičům kontakty na podpůrné skupiny.

Nebo by alespoň uznala fakt, že náruč maminky není špatná. Za žádných okolností. Ani když miminko váží už devět kilo.

Dotyční rodiče psali, že holčičku jako miminko hodně chovali, tak si na to zvykla. Teď řeší vlastně jen to, že je pro ně už těžká.

Opravdová odbornice by jim doporučila šátek na nošení nebo nosítko, nebo hojdavak. (A taky by je pochválila za to, že poslouchali své rodičovské instinkty a jako miminko ji nosili.)

Protože poslouchání vlastních pocitů, je to nejlepší, co můžete pro své dítě udělat! V šestinedělí, v kojeneckém věku, i kdykoliv později!

Nebojte se vzepřít odsuzujícím řečem okolí, vy jste máma, vy rozhodujete o tom, jak se budete ke svému dítěti chovat.

Přeju vám, ať je to hlavně s láskou 😉

 

Lucie Machutová 💡❤️

 

13.2.2020 7:47  | autor: Lucie Machutová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist