Dudlík

Je dudlík užitečný i dneska? Nebo je to předpotopní vynález?

Dudlík je vlastně dost převratný vynález! Umožnil maminkám se vzdálit od miminek, aniž by miminka hlasitě protestovala. Taková maminka pak mohla klidně pracovat. Nebo třeba uklízet. Jak je libo a jak si společnost žádá.

V době, kdy bylo nutné, aby žena nastoupila do zaměstnání co nejdříve, jistě užitečná věc.

Ale je dudlík užitečný i dneska?

Proč by se dneska potřebovala maminka na mateřské vzdalovat od svého dítěte? Pracovat nemusí. Kvůli úklidu? Kvůli osobnímu prostoru? Kvůli chvíli klidu osamotě?

Co je pro vás důvod k používání dudlíku?

Že by to byl ještě jiný důvod? A co třeba fakt, že díky dudlání dudlíku pocítí dítě hlad později? Nehodí se vám ta půlhodinka navíc? Komu by se nehodila, že jo?

Časté kojení vám nevadí, ale stejně jste dudlík před porodem koupili?

Čím to?

Pravděpodobně proto, že je to tak „normální“. Dudlík přece „patří“ do výbavičky (stejně tak láhev a postýlka, kočárek a zavinovačka). Vždyť i v dětských knížkách jsou nakreslené dudlíky a lahvičky. I panenky pro holčičky se prodávají s bohatým příslušenstvím, které dudlík zahrnuje.

Kladu si ale otázku – je to, že je něco kolem nás časté, důkazem toho, že je to i správné?

Názor nechám na vás.

Jen jsem si tak říkala, že až bude mému batoleti ouvej, chtěla bych, aby přišlo za mnou a nespokojilo se s kouskem plastu nebo gumy. (A do třetice se nám to opravdu povedlo ;-))

A jak to vidíte vy?

Lucie Machutová 💡❤️

P.S: Používání dudlíku může narušit schopnost dítěte přisávat se k prsu. Proto se jeho používání nedoporučuje minimálně po dobu šestinedělí, kdy se upevňuje schopnost kojení. Pokud se kdykoliv i mnohem později během kojení objeví potíže, první co je třeba udělat, je se zbavit dudlíku.

14.11.2019 3:56  | autor: Lucie Machutová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist