Byla jsem samý cucflek

VÁŠ PŘÍBĚH „Tak to jsem ještě neviděla!“ vytřeštila na mě oči MUDr. Mydlilová, která nám v porodnici pomáhala v nesmělých začátcích kojení.

Nic jsem nechápala. Držela jsem svou prvorozenou holčičku v náručí a chystala se ji, již potřetí od porodu, kojit. Dcerka byla netrpělivá a hladově hledala zdroj. Minulé kojení pila také ukázkově. Kde je problém?

Máte také svůj veselý kojící příběh? Napište nám jej a zúčastněte se tak soutěže o exkluzivní víkend pro celou rodinu na Hluboké. Viz naše soutěže.vLékařka mi nevěřícně zírala na výstřih. „Kdo vám to udělal? Snad nechcete říct, že to vaše několikahodinové robátko?“ kroutila hlavou. Pochopila jsem. Můj výstřih byl plný parádních cucfleků. Rozesmála jsem se.

„Ano, právě tento malý upírek mě takto vyparádil,“ přiznala jsem. Holčička byla tak sveřepá, že bradavku hledala všude a přitom se vehementně přisávala, kam dosáhla.

Hrdá matka

Paní doktorka se ještě chvilku pásla pohledem na mém drobečkovi, jakoby tomu stále nemohla uvěřit, pak holčičce popřála dobrou chuť a tiše se vytratila ze dveří.

Domů nás pustili brzo. Vypochodovala jsem z porodnice s patřičnou dávkou hrdosti, že jsem jako matka ve všem obstála. Dcerka prospívala, já kojila přímo ukázkově.

Doma nás čekali natěšení nejbližší příbuzní, pár polibků, nějaká kytice, trocha dobrot. Byla jsem skutečná královna.

Ztracená

Ráno jsem však vstávala do ticha, manžel v práci, příbuzní pryč a můj domov? Vždyť jsme ho ani nestačili po nedávném stěhování pořádně zařídit.

Najednou na mne všechno padlo. Cítila jsem se strašně opuštěná, i když jsme tam byly dvě. Moje nálada se brzy projevila i při kojení. Najednou to nešlo.

Zoufalá jsem volala paní doktorce Mydlářové a vylíčila jí celou situaci. Vždyť se nic neděje a já přesto selhávám…

Holčička to umí

Paní doktorce stačilo pár slov: „Věřte své holčičce, vždyť ona všechno umí. V klidu se spolu posaďte, zapomeňte na všechno kolem a jen tomu svému drobečkovi povídejte: já ti věřím, ty to všechno umíš.“

A skutečně. Ve chvilce jsem zapomněla na nedodělaný byt, na svou zdánlivou samotu a byly jsme v tu chvíli jen my dvě.

Terezka to opravdu pochopila. Naprosto ukázkově se přisála, stejně hladově, jako v porodnici. Nyní se to však už obešlo bez cucfleků.

Markéta Kanvalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist