Daniela Páterová: V politice cítím zkušenosti z velké rodiny jednoznačně jako výhodu

Daniela Páterová je od roku 2014 místostarostkou Mníšku pod Brdy. Předtím působila jako asistentka realitní makléřky i předsedkyně Centra pomoci rodinám s dvojčaty a vícerčaty. Ve volném čase působí jako laktační poradkyně a dula. Sama je matkou 5 dětí.

img_5900-1100x618.jpg Zdroj: Forum 50 %

Jak jste se dostala do politiky?

Měla jsem chuť změnit některé věci v našem městě a chtěla jsem se aktivně podílet na jeho rozvoji. Založili jsme s podobně smýšlejícími lidmi sdružení, kandidovali jsme a uspěli jsme.

Co vás na politické práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Baví mě, že je práce různorodá, že mě nutí neustále se rozvíjet a vzdělávat se. Ráda komunikuji s lidmi a za největší úspěch považuji, když se mi podaří pomoci občanům vyřešit jejich aktuální problém. Samozřejmě mě také těší, že se naše radnice více otevřela veřejnosti a více komunikuje s občany. Za úspěch také považuji, že se mi podařilo navázat intenzivní spolupráci se školskými zařízeními našeho města a se spolky, které se věnují volnému času dětí a mládeže. Velkým úspěchem pro mě bude, pokud se podaří postavit přístavbu základní školy, kterou naše město již akutně potřebuje a na jejímž projektu jsem měla možnost se podílet.

Čtěte také:

Jak se vám daří sladit váš rodinný život s politickou funkcí?

Jako matka 4 dětí jsem již ze svých předchozích zaměstnáních zvyklá dobře si zorganizovat pracovní den tak, abych se po práci mohla intenzivně věnovat svým dětem. Považuji za nutnost oddělovat pracovní a rodinný život a být plně zapojena vždy do toho jednoho. V politice cítím zkušenosti z velké rodiny jednoznačně jako výhodu. S dětmi i manželem o své práci často mluvím a oni pak mají větší pochopení, když musím občas do práce třeba i ve večerních hodinách.

Považujete za důležité, aby se ženy zapojovaly do politiky? Pokud ano, proč?

Zapojení žen do politiky považuji za velmi důležité. Ženská energie, jejich emoce a empatie je v politice velmi potřebná. Ženy jsou zpravidla velmi efektivní, zodpovědné a loajální. Jen bych si přála, aby více žen chápalo své ženství jako výhodu a nebály se do politiky zapojit.

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění ve své obci?

Povzbudila bych je v jejich odvaze a poradila bych jim, ať se nepodceňují, neváhají a podniknou konkrétní kroky směrem k naplnění svých představ a tužeb. Zpočátku se mohou zapojit například jako členky výborů či komisí a v příštích volbách již mohou kandidovat. A věřím, že budou úspěšné.


Rozhovor vznikl v rámci projektu Fóra 50 % „Zapojte se

18.10.2017 3:56 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist