Žaneta Salátová: Prací v neziskovce jsem našla mnohem víc, než jsem hledala

Žaneta Salátová je máma dvou dětí a ředitelka Mateřského a Dobrovolnického centra Karlovy Vary. Konkurz vyhrála před sedmi lety a od té doby prý prožívá celá její rodina i široké okolí neustálé dobrodružství. Svou práci miluje a nikdy by neměnila.

Jak jste se dostala k práci v neziskové organizaci?

Po rodičovské dovolené jsem se již nechtěla vrátit do „komerčního světa“ marketingu. Přála jsem si, aby mnou odvedená práce, měla ještě nějakou přidanou hodnotu. A to nejen pomáhat konkrétním lidem, ale i vůči naší obci a společnosti vůbec. Zní to jako klišé, ale je to tak. Vyhrála jsem tedy výběrové řízení na ředitelku Mateřského a Dobrovolnického centra.

Co Vás na této práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Rozmanitost, svoboda, výsledky, klienti, poslání, potřebnost, spolupracující organizace, spolupracovníci, dobrovolníci, akce a reakce… Našla jsem mnohem víc, než jsem hledala. Největší úspěchy? Významné rozšíření služeb a akce, které jsou hojně navštěvované (kulturní, sportovní, dobročinné, vzdělávací, volnočasové…). To, že dokážeme rozjet mnoho aktivit, které jsou žádané a potřebné a hlavně to, že je dokážeme udržet. To vše jsou ty největší úspěchy, ale samozřejmě nejen moje. Je to práce celého týmu.

Jak se Vám daří slaďovat Váš rodinný a pracovní život?

Velmi dobře. Zapojila jsem celou rodinu a baví nás to. To bych v jiné práci asi nemohla.

Považujete za důležité zapojení žen do veřejného života, ať již občanského sektoru nebo politické sféry? Pokud ano, proč?

Ano. Určitě bych se nepouštěla do polemiky, v čem jsou ženy lepší apod. Ani to nevím. Jen znám mnoho žen, které jsou velmi inteligentní, pracovité a mají zajímavý pohled na svět a dění kolem sebe. Mají prostě společnosti co nabídnout.

Čtěte také:

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění kolem sebe?

Nemám moc ve zvyku někomu radit, ale občas se mi zdá, že potřebují podpořit a pomoc. Pomoc při rozhodnutí, hledání možností a naplánovat konkrétní kroky, pomoc eliminovat možná rizika apod. Některé ženy to nepotřebují, jiné to hledají u svých blízkých a jiné chtějí někoho nestranného. Jako osobní a profesní kouč jim ráda pomohu.


Rozhovor vznikl v rámci projektu Fóra 50 % „Zapojte se

Více o tématu: mámarodina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist