Miroslava Vlčková: Když člověk najde své poslání, všechno jde tak, jak má

Před několika lety Miroslava Vlčková marně hledala místo, kde by mohla se svými dětmi kvalitně trávit volný čas. Zcela jí to změnilo život a kariéru. Založila dvě rodinná centra v Praze, Montessori školku a školu Andílek a dále Asociaci Montessori ČR, která sdružuje školy a školky po celé České republice. V současné se věnuje organizaci a řízení vzdělávacích kurzů pro učitele. Je vdaná a má čtyři děti.

miroslava-vlckova-s-detmi-1100x618.jpg Zdroj: Forum 50 %

 Jak jste se dostala k práci v neziskové organizaci?

Oslovil mě kamarád, cizinec co žil v České republice. Potřeboval koordinátorku do neziskovky, kterou zakládal. Protože nemluvil česky, musela jsem velmi rychle do všeho proniknout a naučit se řadu nových věcí. Pomáhala mi tehdy Lenka Deverová, známá právnička neziskových organizací. Dobrý rádce se pro začátky v neziskovce hodí. Většinou se také nějaký docela jednoduše najde, protože v neziskových organizacích pracují často lidé srdcaři, kteří si pamatují vlastní začátky.

Co Vás na této práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Momentálně jsem velmi hrdá na úspěšně zrealizovaný Mezinárodní Montessori kongres, který se konal v Praze na konci července, a na který přijelo více než 1 800 učitelů ze 71 zemí světa. Ale i to ostatní co dělám je fajn. Založila jsem Montessori školy Andílek, máme již více než 100 dětí. Abychom se naučili jak se montessori dělá, založili jsme také Montessori Institute Prague, školící centrum pro montessori pedagogy z celého světa. Ten právě pořádal kongres. A s cílem zaštítit montessori pedagogiku v ČR jsem společně s dalšími lidmi stála u zrodu Asociaci Montessori ČR. Takže prima. Montessori se v u nás daří a mě moje práce moc baví.

Jak se Vám daří slaďovat Váš rodinný a pracovní život?

Mám velkou podporu manžela, maminky a manželových rodičů. Bez rozsáhlého a trpělivého 🙂 podpůrného systému by to v žádném případě nešlo. Nejsem na to sama, proto to jde.

Považujete za důležité zapojení žen do veřejného života?

Nově jsem se seznámila se Scillou Elworthy, trojnásobnou kandidátkou na Nobelovu cenu za mír. Vypadá to, že budeme společně v Praze pořádat konferenci FEMME Q (ženská inteligence), která je o vyvážení ženské a mužské síly v ženách i v mužích. Myslím, že rovnováha je důležitá obecně, tedy i ve veřejném sektoru a v politice. Pokusíme se k ní naší konferencí přispět.

Čtěte také:

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění kolem sebe?

Nerada druhým lidem radím. Kdybyste se zeptala, jak bych povzbudila ženy, které by rády začaly ovlivňovat dění kolem sebe, odpověděla bych v duchu Montessori. Moje zkušenost je, že když člověk najde své poslání a dělá smysluplnou práci, která ho baví, všechno jde tak jak má. Není čeho se bát.


Rozhovor vznikl v rámci projektu Fóra 50 % „Zapojte se

Více o tématu: časmaminkyrovnováha

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist