Zuzana Vejvodová: Úspěch vás motivuje a zviditelní

Zuzana Vejvodová je původní profesí stavební inženýrka. V zastupitelstvu MČ Praha – Zbraslav působí od roku 2006, v současné době zastává pozici starostky. Máma tří dětí, mezi jejíž záliby patří sport, příroda, kultura i rodina.

Jak jste se dostala do politiky?

V době své mateřské dovolené. Najednou jsem měla daleko bližší kontakt se svým okolím a také více očekávání od svého místa k životu. Na Zbraslavi žiji od roku 1998, ale rodina mého muže je s tímto místem velmi silně spjata. Moje působení v komunální politice je vlastně navázání na rodinnou tradici. Manželův pradědeček byl před válkou starostou několik volebních období.

Co Vás na politické práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Baví mne zejména tvůrčí stránka mé práce. Jsem původním povoláním stavební inženýrka a tak mám přirozenou potřebu „něco budovat“. Ale nejvíc mne baví kontakt s lidmi. Jejich nápady a zkušenosti jsou pro mne inspirací.

Jak se Vám daří slaďovat Váš rodinný život s politickou funkcí?

To je trochu problém. Jako rodina jsme hodně kompaktní. Snažíme se společný čas, kterého je nyní výrazně méně, prožívat intenzivněji.

Považujete za důležité, aby se ženy zapojovaly do politiky? Pokud ano, proč?

Považuji za důležité, aby se ženy zapojovaly do všech oblastí života společnosti. Různé vnímání skutečnosti a pohledy na řešení problémů jsou nesporným přínosem.

Čtěte také:

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění ve své obci?

Určitě jděte do toho. Začínejte ale s tématy, které umíte, a úlohami, které dokážete sama řešit. Úspěch vás motivuje a zviditelní.


Rozhovor vznikl v rámci projektu Fóra 50 % „Zapojte se

13.9.2017 1:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist