Dětské kolo AUTHOR Jet 12“

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje riziko a bude hlášen do mezinárodního výstražného systému RAPEX. Jedná se o dětské kolo AUTHOR Jet 12“, které nesplňuje požadavky na bezpečnost. Vnitřní a vnější strana převodníku v části hnacího kola je nedostatečně zakrytována. Průměr zakončení řidítek neodpovídá požadavku min. 40 mm, bylo naměřeno pouze 32mm. Kolo je vybaveno pouze jedním brzdovým systémem (zadní kolo).

Rám jízdního kola nebyl viditelně a odolně označen výrobcem nebo obchodním zástupcem ani číslem normy.

Při jízdě je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu, smeknutí z řidítek z důvodu nedostatečně rozšířených konců řidítek – možnost pádu uživatele. Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

ČOI zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a distributor následně přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek v trhu.

(Praha 9. června 2009)

Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist