Kolo dětské Leader Fox 16“

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje riziko. Tento výrobek bude zařazen do mezinárodního výstražného systému RAPEX. Jde o dětské kolo Leader Fox 16. Toto kolo nesplňuje požadavky na bezpečnost. Sloupek řidítek je opatřen nevyhovující značkou, která je prakticky nezřetelná a není vybaven spolehlivou zarážkou.

No.YPO 7120934.

Sedlovka je opatřena nevyhovující značkou, která je prakticky neviditelná a není vybavena spolehlivou zarážkou. Nevyhovující vnější a vnitřní chránič řetězu. Chybí některé informační povinnosti v návodu. Výrobek označen č. normy na horská kola.

Při jízdě je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu, možnost pádu uživatele. Nedostatečné zasunutí řidítek do sloupku vidlice nebo nedostatečné zasunutí sedlovky do rámu – uvolnění řidítek nebo sedlovky během jízdy, možnost nečekaného pádu s následkem těžkého poranění. Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

ČOI zakázala u distributora prodej uvedeného nebezpečného výrobku. Další opatření bude provedeno u výrobce.

(Praha 10. června 2009)

Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist