Krvácím kvůli antikoncepci

VÁŠ DOTAZ Čtyři měsíce plně kojím, beru antikoncepci Azalii a skoro pořád krvácím. Moje gynekoložka mi řekla, že to tak budu mít pořád, dokud budu kojit. Prý mám „splašené hormony“. Napsala mi Utrogestan a Ascorutin, ale nepomohlo to. Dá se s tím něco dělat, aniž bych musela přerušit kojení? B.

Odpovídá MUDr. Klára Křížová:

Nejčastější nežádoucí účinek při gestagenní antikoncepci (Azalia) je právě nepravidelné krvácení.

Pokud krvácení neustane zhruba po 3 měsících užívání, pak je na místě zvolit jinou metodu antikoncepce. V úvahu připadá např. nitroděložní tělísko (nejlépe Mirena), bariérové metody, lokální antikoncepce nebo, pokud plánujete omezení či ukončení kojení, klasická kombinovaná hormonální antikoncepce.

Více o tématu: antikoncepcekrvácení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznetev zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist