První den v mateřské škole – 1. příběh

MĚL JSEM KLIKU První den ve školce? No to musí člověk s blížícím se čtvrtým křížkem na hřbetě pořádně sáhnout do paměti. Lovit a lovit.

Trošku to bolí, ale postupně se tam něco začíná zjevovat. Možná k tomu pomohly ty fotky ze školkovských časů, které se mi postupně vybavily v mysli.

Třeba ta barevná, na níž pózuji v modrožlutém krimplénovém oblečku spolu s maminkou a úžasnou červenou umělohmotnou mašinkou. To jsme tenkrát dorazili jenom na to focení a já nakazil všechny děti nějakou „smrtelnou“ chorobou.

Tak to asi nebyl první den, protože už bych neměl kam chodit. Nebo ta černobílá skupinová fotka se soudružkama učitelkama a soudružkama kuchařkama a uklízečkama. Díky ní se mi vybavily úděsné rybí pomazánky a úžasné krupicové kaše.

Pak je tu ještě ta portrétní s nápisem „Mamince k MDŽ 1977“ s originálním chartisticko-hipisáckým účesem. Ne, tak to opravdu taky nebylo první den, protože v březnu se asi do MŠ nenastupuje. Takže to byl asi podzim o nějaký ten rok zpět.

Pomalu se mi vynořují nějaké útržky s dlouhou plačtivou cestou a školní branka. Pak zase černo a už je tu šatna a značka se žlutou konývkou a pak paní učitelka a plno nějakých dětí a maminka mává na rozloučenou. Dveře od třídy se zavírají a já se vrhám na kliku a lomcuji vší dětskou silou za srdceryvného pláče a dveře ne a ne povolit.

Nakonec něco praská a klika od dveří mi zůstává v ruce. Kontrolní telefonát mamince potvrzuje mé dlouholeté neblahé tušení. První den ve školce jsem měl opravdu kliku.

Honza

18.3.2009 6:41 | autor: Lucie Součková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist