Radujte se ze života. Kojení je radost!

Kojení je kontroverzním tématem po dlouhou dobu, především v posledních 30ti letech. Je podporováno porodními asistentkami a sdružením pro „přirozené rodičovství“ a naopak kritizováno těmi, kteří zastávají názor, že by žena měla raději zůstat součástí pracovního trhu. V poslední třetině dvacátého století stoupl počet žen zastávajících přední funkce, které se vzdaly kojení v zájmu budování kariéry, což se stalo jakýmsi módním trendem. Naštěstí v posledních 3 až 4 letech se opět vše mění a obrázek o moderní ženě se posunul…

Ženy touží být dokonalými matkami, přestože jsou 100% pracovně zaneprázdněné a jejich hodnoty jsou zaměřeny na kvalitní mateřství, vysoké pracovní nasazení v zaměstnání navzdory tomu, že porodily dítě.

S velkým nasazením si užívají svoji roli maminky a …

Dnes už není pochyb o tom, že ideální stravou pro novorozence je mateřské mléko. Jeho složení splňuje nejenom nutriční potřeby dítěte, ale chrání ho také před infekcemi, stimuluje tvorbu imunitního systému, podporuje dozrávání nervové soustavy a mozku dítka. Mateřské mléko se svým složením přizpůsobuje potřebám děťátka.

Většina žen je schopná své dítě kojit. Je to aktivní proces a maminka i dítě se ho musí po porodu naučit. Na to, aby bylo kojení úspěšné, je potřebné přesvědčení maminky, že bude v kojení úspěšná.

Důležité je první přisátí novorozeňátka. Při kojení je nutné, aby bylo dítě otočeno směrem k mamince, „bříško na bříško“ a bylo tak v těsné blízkosti u ní. Hlavička musí mít dostatek volného pohybu a jeho tělíčko by mělo být v jedné linii s hlavičkou mírně nad úrovní bříška, aby se nakrmenému miminku mlíčko nevracelo zpět do úst, jelikož nemá dostatečně vyvinutou záklopku.

ergopillow.jpg

Právě pro tento nový zdravý způsob kojení vytvořila americká firma Ergobaby jedinečný anatomický kojící polštář, díky kterému má kojící maminka správnou oporu pro záda a kojené miminko má možnost se přirozeně krmit s hlavičkou právě mírně nad úrovní bříška, díky čemuž se předchází potížím s trávením.

Další vymožeností, se kterou přichází firma Suavinex na trh, je jedinečná odsávačka s dvojím systémem regulace. Jedná se o klinicky testovaný výrobek – vyrobený v Evropské unii španělským farmaceutickým výrobcem.

Odsávačka mateřského mléka vám bude skvělým pomocníkem v případech, kdy jste z důvodu návratu do zaměstnání, důvodů zdravotních či při snaze o zapojení ostatních členů domácnosti do péče o dítě nuceny odsávat mateřské mléko.

odsavacka_materskeho_mleka_suavinex.jpgElektrická odsávačka Link Suavinex mléko odsává jemným způsobem, přičemž dokonale napodobuje rytmus sání dítěte při kojení. Její dvojitý systém regulace, jediný svého druhu na trhu, umožňuje jak nastavení frekvence sání, tak i intenzitu vakua. Můžete začít velmi jemným a pomalým sáním a následně zvyšovat rychlost a intenzitu v závislosti na citlivosti vašich prsou, díky čemuž máte pod kontrolou celý průběh odsávání. Odsávačka díky anatomickému silikonovému zvonu zbaveného dodatečných dílů, pohodlně a dokonale přilne, čímž také zajistí lepší vakuum. Díky možnosti použití baterií spolu s klipem pro připnutí na opasek, je možné odsát mléko kdekoliv a kdykoliv budete potřebovat. Pro zajištění hygienického transportu a uskladnění je odsávačka vybavena pouzdrem. Odsávačka je navržena pro použití ve spojení s jakoukoliv kojeneckou lahví značky Suavinex.

Pro ty maminky, které mají poraněné a popraskané bradavky přichází Suavinex s lékařským doplňkem, kterým jsou speciální, přímo zázračné hydrogelové náplasti, které vytváří optimální podmínky k regeneraci poškozené jemné pokožky, hydratují a navracejí jí přirozenou pružnost. Jsou vhodné pro použití v době kojení. Jedná se o doplněk první záchrany.

produkty_kojeni_suavinex.jpg

Součástí balení odsávačky mateřského mléka Link je 5 speciálních sáčků pro uchování mateřského mléka v lednici nebo mrazáku, které lze koupit také samostatně v balení po 25kusech.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist