Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870804
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem si ten článek ještě jednou přečetla a musím s Tebou souhlasit, je to k té kamarádce dost odsuzující. Jak se ale měla zachovat? Jít snad na interrupci?? Jen proto, že není už do tatínka zamilovaná? Nevím. Na místě té ženy bych se asi zachovala dost podobně. Ten odstavec tam měli úplně vynechat, stejně to nemá žádnou souvislost s miminkem autorky.

    P.S: na jiném fóru jsem našla tip proti nevolnostem: svatební koláčky <:o) to mi přijde takové roztomilé 😀 ale je pravda, že kromě zázvoru jsem včera zkonzumovala i sv. koláčky. Tak třeba se na nich stanu závislá, rozhodně by to bylo příjemné. Umíte je některá péct? Asi je to docela piplačka co… :S jo a po tom kafíčku bez kofeinu mi bylo zase špatně. Je možné že to obsahuje nějaké látky co mi nesedí. Takže přejdu asi na kakao 😛 Zatím pa!

    #870805
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, pro nás co jsme v sedmém týdnu je mimi veliké jako borůvka a srdíčko bije. Dnes jsem to viděla na vlastní oči na UTZ, nádhera 🙂 Kontrola proběhla v pohodě, vzali mi krev, udělali UTZ, a za dva týdny jdu zase a dostanu už těhotenskou průkazku. Jupí! <:o)

    V listopadu už musím absolvovat screening ve 12. týdnu, a v tom samém týdnu ještě OGTT – vypít sladký nápoj aby zjistili jestli nebudu mít zase těhotenskou cukrovku jako u prvního těhotenství.

    Jinak dnes jsem přešla z kávy na kakao a pořád jsem něco jedla abych nedostala hlad a bylo mi stejně zase špatně. Tak už fakt nevím :S

    Co vy, jak se cítíte a co je u vás nového?

    Jíťa 🙂

    #870806
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Jíťo,
    tak gratuluji k borůvce se srdíčkem:) Já už dneska osmý končím a nemůžu se dočkat páteční kontroly. Už jsem úplně bez špinění, tak doufám, že se budu moct vrátit ještě na chvíli do práce. Na screening se taky musím objednat, ale čekám až po té páteční kontrole. Ani nevím, jaké jsou tam objednací lhůty. Jinak kdyby nebylo těch nateklých prsou a nafouklého bříška byla bych docela v pohodě:) .
    Doufám, že všechny kontroly u všech pošlapou takhle hladce. Tak se mějte.
    Ahoj

    #870807
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Díky Gabčo, u nás ve Zlíně se mám na screen objednat okolo konce 9. týdne. Ale ono to bude asi různé. Tak v pátek určitě napiš jak to dopadlo, držím palce!

    #870808
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Junebug, to jsou skvělé zprávy! 🙂 Napadá mě, není na OGTT brzy? To tam jdeš ve 12 tt proto, že jsi měla cukrovku v minulém těhu? Měla jsem ji taky, dost jsem to flákala. Držela jsi jen dietu? Myslela jsem, že podruhé bych mohla mít klid až do 24 tt, poprvé jsem si test na cukr vyžádala sama. Mám poruchu glukózové tolerance, tak jsem se bála, aby to mimi neublížilo.

    Jinak průkazka se u mého doktora vystavuje až ve 12 tt 🙁 Určitě nám pak napiš, jestli se pořád dává k průkazce ten papírový kufřík plný různých věcí pro miminko.

    Gabkahor, to je super, že už nešpiníš a jsi v pohodě. Kontrola dopadne určitě dobře.:$

    #870809
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Jdu dřív kvůli tomu, že jsem měla cukrovku minule. Ale záleží to určitě na doktorovi. Můj si to dost hlídá, musela jsem jít i po ukončení kojení, to byly výsledky dobré, a doufám, že teď budou taky. O kufříku dám vědět, počítám že asi nějaký zase bude 🙂 tak zatím pa holky, já vyrážím na procházku se psem ať mám trochu pohybu na čerstvém vzduchu.

    #870810
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Čaute holky,v neděli večer jsme s manžou posexovali a začala jsem lehce krvácet.Ráno jsem letěla k doktorce,miminko je v pořádku,dostala jsem Ascorutin a od pondělního odpoledne v poho,žádný výtok ani krev.Ale zapotila jsem se.

    #870811
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Tak hlavně, že je mimísek v pořádku, ale věřím, že tě to vylekalo.
    To my máme sex hned prvoplánově zakázaný, tak doufáme, že ten zákaz po prvním trimestru padne:) Jinak včera dcerce ve školce za skříňku zapadly ponožky, tak jsem je vytahovala a samozřejmě jsem večer začala zase špinit, tak doufám, že to bude v pořádku. Ráno mívám pocit, že už ani těhu nejsem, splaskne mi břicho, prsa nebolí, ale v průběhu dne se to zase rozjede, tak nevím. Dneska začínám 9tt a nemůžu se dočkat té páteční ko.

    #870812
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    Junebug- to je skvělé, po odmlce jsem už měla obavyy..
    já jdu na kontrolu až 2.11. ( to by mělo být 8+0) a mám pocit, že to nemůžu vydržet..
    Je mi sice lehce špatně, hlavně nízký tlak ( v práci se mi točila hlava, i když jsem si sedala na židli .. ale krom prsou ( mám ze svých půlek dobré dvojky) zatím žádné změny.

    #870813
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky, tak dneska dostala mala kasel a rymu 🙁 vcera jsem s ni byla az do vecera sama a musim vyseknout poklonu tem co to tak maji kazdy den.me manzel normalne chodi domu kolem 4 a moc mi pomaha.ale vcera tu nebyl a ja jsem v 8 vecer byla zrala na omdleni,a kdyz Lucka o pul 10 konecne usnula a ja jsem si sla vycistit zuby,tak se mi uz od unavy a nevolnosti uplne tocila hlava a trepaly kolena,sila! dneska vam preju hezky den,pisu jen z mobilu,ani nemam cas zapinat pocitac,kdybyste mely nejake nove recepty proti nevolnosti,urcite napiste,zkusim vse :))

    #870814
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,těhulky.Krásně to zní když se na to mimi těšíme a přáli jsme si ho.Při pročítání vašich příspěvků je mi smutno,že někdo chodí ještě do práce a není zavřený doma-na vesnici mimo kámošky(všichni mí známí chodí do práce).Vedoucí pro mě neměl jinou práci tak mi navrhl ať si vyberu dovolenou a pak neschopa.
    Udělala jsi mi radost Junebug s tím srdíčkem.Já jdu na kontrolu až 2.11. a bojím se a zároveň se těším na naši fazolku.Kdybych si neudělala test a doktor mi to nepotvdil,že jsem těhotná tak kromě citlivých prsouch mi nic není.Vlastně jsem více ospalá-přiznám se:v pondělí jsme byli na koncertu Vanesse Mae v O2 areně a ke konci jsem přítelovi usínala(ikdyž housle ječely)na rameni.I žádné špinění po sexu a včera jsem hrabala hlínu a ryla a sázela túje k plotu(na našem baráčku který si stavíme).Asi se mám,ale kamarádka před 10lety byla těhotná a dokonce dostala provokačku a stěhovala těžký věci a mimi se udrželo takže si říkám,že pokud se to má udržet tak se to udrží. Díky za vás,alespoň si s vámi písemně pokecám.

    #870815
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jsem praštěná a zkoušela jsem testovat. Samozřejmě je těhotenský test negativní, je moc brzy, ale jsem nervózní, posledně mě touhle dobou různě bolelo a píchalo a teď vůbec nic. Obávám se, že si to zopakuju příští měsíc 🙁 Byla bych ráda, kdyby to do konce roku vyšlo, ale červnový termín porodu by se mi moc líbil 🙂

    Alja, mě prsa vyrostly v těhotenství z trojek na pětky, v obchodě mi zcela vážně řekli, že jestli budu potřebovat šestky, musí se speciálně objednat v továrně v Německu 😀 Měla jsem malý objem, tak to nebyla zrovna obvyklá velikost. Bohužel po kojení mi zůstaly stěží dvojky, nevím, jak je to možné, ta prsní žláza prostě změkla 🙁

    Peťula, je fajn, že jsi v pohodě, ale trochu se šetři , myslím s tím rytím:) Ono je to asi problém později, mně od 28 tt tvrdlo břicho a měla jsem stahy, začala jsem se otvírat, přitom jsem vůbec nic necítila, řekl mi to doktor, koukala jsem na něj jako puk. Dostala jsem obrovský dávky hořčíku a musela jsem ležet, abych se neotvírala dál a nerodila moc brzy.
    Ale s tou necitlivostí jsem vůbec expert, když jsem přijela v 38 tt do porodnice na kontrolu, měla jsem pravidelné stahy, otevřená na 2 cm a necítila jsem zase nic. Nechali si mě tam s tím, že mám pozitivní test na utíkající plodovou vodu a že to je na prvorodičku porodní nález a že budu rodit. Koukala jsem na ně jako blázen a pořád jsem se jich ptala, jestli by mě nemělo něco bolet, že jsem si myslela, že ty kontrakce jsou cítit. Říkali, že to přijde, celou noc mě kontrolovali, doporučili mi císaře, tak se báli, aby se to moc nerozjelo. Já necítila pořád nic a ráno jsem byla otevřená na víc než tři prsty. Každá žena je jiná, ale já si do dneška myslím, že kdyby mě nechali, mohla jsem mít rychlý a celkem snesitelný porod.

    #870816
    Anonym
    Host

    Ahoj Anette.
    Děkuji za řádky.Já to moc nepřeháněla jen jsem ryla do zkypřený půdy jamku.Vím,že bych se měla šetřit(i kvůli věku) ale ono mi to nějak nejde jen se válet to bych byla za chvíli jak mamut a já jsem malého vzrůstu a břicho jsem při prvním těhotenství měla pěkný ikdyž jsem přibrala 15kg(uff už je mi z toho zle,ale těším se na to).S tím jak sis dělala test tak já jsem si dělala na začátku řijna hned několik a různé druhy(asi 4)a 3 mi ukazovaly že jsem a jeden nic. Tak si skus koupit jiný druh testu. My jsme(teda já)plánovali že bych mohla otěhotnět v říjnu,abysme to mohli dát všem k vánocům(do té doby by to na mě ještě nebylo vidět),ale ono se nám to povedlo hned na poprvé a já to dostala k narozeniním.

    Holky, kdo už má nějakého špunta doma?:) Ptám se a nesmějte se mi, že jsem nějaká divná (kámoška to měla podobný)ale četla jsem o tom, že se to stává často- nevím zda budu mít to mrně co ve mě roste stejně ráda jako to první. Samozřejmě mám radost z toho,že budem mít mimčo, ale nějaký obavy tu jsou. Ikdyž já už mám skoro 11slečnu.
    A kdo touží po holčičce a kdo by chtěl klučíka? Mě je to jedno,ale ráda bych spíše holčičku, ale co tatínek zasel to tam je 🙂

    #870817
    Anonym
    Host

    Peťulo, řeším úplně to samé 🙂 Dceru strašně miluju, jsem opičí matka, nikomu jí nepůjčuju, je to moje všechno. Druhé dítě moc chci ( i kvůli tomu, že se bojím, že jsem na dceři nezdravě závislá a bojím se, abych ji nechala „vyrůst“), ale nedokážu si představit, že bych měla někoho tak ráda, jako ji. Ale věřím, že to taky přijde. Měla jsem to složitější tím, že jsem rodila císařem. Když mi ji poprvé přinesli, místo ohromné lásky jsem byla jen zmatená a překvapená. Připravovala jsem se na porod, ne na operaci, měla jsem pocit, že si ji nezasloužím, když jsem ji neporodila. Chvíli mi trvalo, než jsem se srovnala.
    Chtěla bych kluka. Budu samozřejmě moc vděčná i za holčičku, ale kdybych si mohla vybrat, tak kluka 🙂 Určitě bych to chtěla vědět, jak jen to půjde, jsem strašně zvědavá. Zase kdyby se nám povedla druhá holčička, asi by si s prvorozenou víc hrály 🙂 A taky bych využila ten arzenál růžových věcí. Holky, já toho mám snad na čtyři holky, ne na jednu:D

    Na test bylo moc brzy, po týdnu asi fakt není možné něco otestovat, ale s dcerou jsem už touhle dobou testovala a byly tam dvě čárky. Uvidíme, můžu jen čekat. Správně mám testovat až koncem příštího týdne, pak zavolat výsledky, když bude test negativní, musím ještě na krev, pak mi snad vysadí léky a doufám, že se může po menstruaci začít znovu! Do konce roku bych byla vážně ráda těhotná.

    #870818
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Tak se zase hlásím. Bohužel i bez zítřejší kontorly vím, že budu doma ještě nejméně 14 dní, protože dcerka včera dostala neštovice:( , hned jsem volala doktorovi, jestli mě to nemůže nějak ohrozit, ale prý když jsem je měla, tak ej to v pohodě, tak ze mě spadl obrovský kámen. Už jsem zase viděla černě, že se nám to po tak dlouhé době povedlo a že to budu muset dát pryč, ufff.
    Jinak jsem si volala na ten screening a jsem docela překvapená, protože na odběry jdu na konci 10. týdne a na ten ultrazvuk až na začátku 13., tak mi to příjde nějak pozdě, ale asi to tak je. Ale doktor, když si mě zval na poradnu ve 12. týdnu, tak mi ještě říkal, no však mezitím vám to skontrolují na tom screeningu, tak nevím, asi se ho raději zítra přeptám.
    Jinak já už mám naštěstí nevolnosti jenom ráno, tak se to dá.
    A co bychom chtěli? Mi je to úplně jedno, já jsem ráda, že se to povedlo a manžel by raději toho chlapečka, když už cácoru doma má, ale v celku je mu to taky fuk. Ale stejně jako píše Anette, můžu si otevřít bazar s růžovými věcmi a měla bych tam co nabízet hoooodně dlouho:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist