Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871179
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Nikisku diky za uklidneni s tim vztekanim, u nas to je ted asi treti den ale jako vazne hodne, a spusti vzdycky pri oblikani. cehokoliv. pyzama, bundy, nekdy staci i ..plinka… takze to mame minimalne 3x denne, a vystup vzdy tak na hodku, nekdy i dyl… je to sila 🙂 jestli mas nejaky tip jak to zvladat prihod my jsme uz v koncich 😀 diky a zdravim ostatni tehulky i mimca v brisku

    #871180
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    zas ty radky.. Nikisku diky za uklidneni s tim vztekanim, u nas to je ted asi treti den ale jako vazne
    hodne, a spusti vzdycky pri oblikani. cehokoliv. pyzama, bundy, nekdy staci i ..plinka… takze to
    mame minimalne 3x denne, a vystup vzdy tak na hodku, nekdy i dyl… je to sila 🙂 jestli mas nejaky
    tip jak to zvladat prihod my jsme uz v koncich 😀 diky a zdravim ostatni tehulky i mimca v brisku

    #871181
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    dnes jsem byla na kontrole u gynekologa, jsem 28+6 tt. Výsledky testu na těhotenskou cukrovku jsou v pořádku. Mimi je hlavičkou dolu, ale pan doktor mě trošku vystrašil tím, že mám nízko uloženou placentu, takže je možné že budu rodit císařským řezem. Prý záleží na tom, jak bude vypadat konkrétní UTZ při začátku porodu. Varoval mě, že bych mohla začít krvácet. Pak se ale podíval vaginálním UTZ a konstatoval, že placentu přes hlavičku miminka nevidí, takže by to nemuselo být tak hrozné a porod by mohl proběhnout klasicky.

    Trošku mě vystrašil, tak se chci zeptat, zda nemáte někdo nějakou zkušenost s tímto problémem.
    Hezký den.
    Verča

    #871182
    Anonym
    Host

    Ahoj Niko, mě na UTZ ve 20 týdnu doktor říkal že mám placentu nízko, a ptal se jestli neproběhlo
    nějaké krvácení, no a na další ultrazvuk jdu příští týden v úterý tak jsem zvědavá co mi budou říkat,
    dám ti určitě vědět.

    Tak nějak matně si vzpomínám že při minulém těhotenství to na nějakém ultrazvuku taky zmínili
    a nakonec bylo všechno OK.

    Věřím že to bude v pohodě i u tebe, hlavně se snaž se s tím moc nestresovat. Ale rozumím ti,
    z císaře bych měla taky velký strach!

    Ahoj, J.

    #871183
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Jíťo,

    díky za info, tak budu čekat co se dozvíš od doktora ty. Zatím díky za podporu.
    Verča

    #871184
    Anonym
    Host

    Snad to bude OK, Verčo, aspoň to co ti řekli mi přijde celkem pozitivní. A teďka půjdeš na vyšetření až při porodu, nebo ještě někdy mezitím? A polohu má mimčo normální hlavičkou dolů? Já jdu v úterý právě na takový ten UTZ kvůli poloze mimča. Tak jsem zvědavá jestli něco bude říkat i o té placentě.. to je pořád něco že, cukrovka, placenta, poloha 🙂 už se těším až budu bez bříška, sice něco mi na tom asi bude i chybět ale už mě nebaví pořád se tak šetřit. A navíc mám v plánu si to v budoucnu ještě zopakovat do třetice. Jen ještě nevím v jakém časovém horizontu.. 😀 a jak jste na tom vy, kolik dětí plánujete mít?

    #871185
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky 🙂 dnes jsem byla na cukrovce,výsledky ještě nemám,ale mylím,že bude vše |OK. Byl to ale blivajz 🙂
    Jinak už jsem začala taky pátrat po nějakým kočárku (nedalo mi to,když už máte skoro všechny nakoupeno).A příští týden bych se konečně chtěla rozhodnout.
    Jíťo,čekám druhýho potomka a opravdu nevím,jestli bych si to ještě zopákla. Doma máme ještě přítelova syna,takže nás bude i s mimčem 5. A jak to tak vypadá,samej chlap :'( Taky už nejsem nejmladší,ale nikdy neříkej nikdy….:)
    Chtěla jsem se vás zeptat,jestli máte víc termínu porodu a jak hodně se liší. Já mám dva,ale pouze dva dny od sebe, Ale slyšela jsem,že některé termíny se můžou lišit až o 14 dní…
    Mějte se hezky a jarně 🙂

    #871186
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Včera jsme na tvrdo vybraly kočárek. Bude to ten Dorjan, už jen
    zaplatit zálohu a objednat. Tak už se moc těším a budu ho platit
    na začátku května. Nejspíš asi nějak po 8.květnu.
    Jinak na kontrolu jdu za 3 týdny, to budu na konci 30tt.
    A bude se sledovat poloha plodu a taky srdíčko budeme poslouchat
    apod. Už se docela těším.
    Jediné, co mi vadí je, že mě pořád při chůzi a námaze bolí
    bříško. Tak holky, budu končit. Mějte se krásně a užívejte si sluníčka.
    A hlavně opatrujte zázraky. A sebe šetřete (já sebe moc nešetřím
    a takhle to dopadá, jsem pořád unavená!!!)

    #871187
    Anonym
    Host

    škubino držím pěsti ať máš výsledky ok, kdy to budeš vědět, zítra? termín podle ms mám 4.6 a podle utz 6.6 takže se mi taky liší jen o dva dny. ale spíš to vidím na dřív díky kolotoči s malou.

    minule jsem měla 4.8 a porodila jsem 6.8 tak jsem se moc nelišila.

    holky, ještě dva měsíce a jdem pomalu rodit, to je mazec, jak to uteklo, že?

    tak ahoj, opatrujte se, já jdu zalehnout dnes dřív, chci se trochu dospat 🙂 dobrou!

    #871188
    Anonym
    Host

    škubino držím pěsti ať máš výsledky ok, kdy to budeš vědět, zítra? termín podle ms mám 4.6 a podle utz 6.6 takže se mi taky liší jen o dva dny. ale spíš to vidím na dřív díky kolotoči s malou.

    minule jsem měla 4.8 a porodila jsem 6.8 tak jsem se moc nelišila.

    holky, ještě dva měsíce a jdem pomalu rodit, to je mazec, jak to uteklo, že?

    tak ahoj, opatrujte se, já jdu zalehnout dnes dřív, chci se trochu dospat 🙂 dobrou!

    #871189
    Anonym
    Host

    Ahojky holky tak kocarky skoro pod strecou to je fajn,utika to ja mam sice termin az na konci cervna jako Skubina a termin mam jen jeden.V praci sem do velikonoc,takze mi to utika delam totiz jen stredy a cvrtky!!
    Jito mne je 35 a vice nezli pravdepodobne budem mit jen jeden zazrak.
    Ja jen rikam,jeden zdravi zazrak a budu velmi stastna.Tehu si velmi uzivam vdana sem uz 11let,takze jedine co nam chybi je maly zazrak tak uzivejte zatim..

    #871190
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Tak já mám teda termín 17.6., ale určitě to bude dříve, prostě nevím,
    čím to je, ale jsem si tím jistá. Stejně jako u Kristýnky a ta se narodila
    14 dní před prvním termínem a 17 dní před druhým.
    Třeba se nakonec poštěstí a malej se narodí na narozeniny svého
    tatínka. Ten má narozeniny 5.6., ale nechci předbíhat. Říká se, „neříkej
    hop, dokud nepřeskočíš“, a je to pravda.
    A jinak kočárek se líbí i tatínkovy a prý na něj nakonec bude mít, takže
    i nebudu muset půjčovat na nový. Ale jsem moc ráda. Aspoň, že to mám
    už vyřešené.

    Jinak Jíťo, zjitila jsem, že když malou zabavím, tak se dá normálně přebalit.
    Třeba jí dám do ruky krém nebo plyšáka a někdy jídlo. I když třeba potom
    mám co uklízet 😀 , a někdy se poštěstí a pije mi u toho. Moje malá je
    většinou ráda, když dělá to co maminka a potom se ani nevzteká.
    Dokonce pila se mnou meltu a to jsem ji ani neměla oslazenou, takže pro
    malou moc dobrá nebyla ani sladká. Ale tak aspoň jsem ji nějak zabavila.
    Někdy pomůže jí dát hračku a hrát si s ní… Ale už se umí pěkně zabavit
    sama. Má ráda knížky a hlavně když jí z nich čtu a říkám jí, co v nich je.
    Ráno, když třeba vstane v 6 a mě se chce spát, tak ona si sama hraje a
    já spím třeba i hodinu. (i když ne tvrdým spánkem, vždycky se budím a
    kontroluji ji, mám totiž o ni strach i když vím, že v pokoji je vše pro ni
    přizpůsobené, člověk nikdy neví!!!!)

    Tak se teda mějte krásně holky a zítra si užijte pěkného počasí, má se ochlazovat!!!

    #871191
    Anonym
    Host

    Ahojky tak dnes na poslechu srdicka,chodim ted kazde 2-3tydny
    V praci mi uz zbyva jen 5tydnu,a v dubnu zacinam 7mesic takze to stale utika.Na bazen 2*tydne zazrak ma spoustu oblecku takze sem vybavena!!
    Az se to narodi tam nakoupim nake letenky!!Mamka prijede za mnou v srpnu a ja pojedu pak na mesic do Ceska v zime…..a taky nake more naplanovat na 2012!!
    Ale hlavne zdravi zazrak pekny vykend!!

    #871192
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,tak už se řadím taky mezi ty,kteří mají kočárek. Schovají mi ho v obchodě až do porodu,takže paráda. Jinak jsem ještě pořídila přes aukro krásný proutěný koš na kolečkách,tak budu mít mimi pořád pěkně po ruce.
    Po zdravotní stránce se cítím docela dobře,jen někdy mám pocit,že mi malej zarývá nožičky snad až do prsou. A břicho roste a roste 😀 úplně závratně!
    A co vy,jak jste na tom s bříškama a s energií?
    Mějte se krásně…….

    #871193
    Anonym
    Host

    Ahoj tak se hlásím z dnešní poradny,

    Verčo – placentu už mám na zadní stěně takže v tomhle ohledu vše OK.

    Jinak miminko je v pořádku, rozměry odpovídají tomuto týdnu, váha taky – už nám drobek váží kilo a půl. Ukázalo nám srdíčko, páteř, oči a otevíralo pusinku, to bylo hezké.

    Ale zatím je ještě hlavičkou nahoru, takže si to doktorka za 3 týdny opět zkontroluje. Snad se ještě otočí.

    My dnes trávili celý den venku, teď jsme dorazili, tak relaxujeme. Je tady dneska nádherně sluníčko.

    Mějte se hezky a pohlaďte bříška 🙂 Jíťa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist