Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871269
    Anonym
    Host

    Souhrn terminu,tak mi to holky opravte
    Lenik 2.6 ( 4 zazrak) Praha
    Jita 6.6(2 zazrak) Zlin

    Niki 9.6 ??? ??
    Nikisek 17.6 (2zazrak) U Olomouce na morave
    Joga Skubina vzadu 25.6 prvni zazrak Londyn(Praha),23.6 druhy zazrak Olomouc(Praha)

    #871270
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    AHojky holky,
    tak jsem ve čtvrtek byla u gynekoložky, protože se mi nezdálo svědění a po
    poškrábání bolení tam dole…. A jsme nakonec ráda, že jsem tam šla!!!
    Doktorka mi řekla, že jsou to kvasinky. Já se jí ptala, jak je to možné, když jsem
    neměla dlouho pohlavní styk a ona mi říkala, že to může být z těhotenství,
    menstruace, pohlavního styku, přechodu apod.
    A že je dobře, že jsem došla, protože se to mohlo dostat na malého!!!
    Potom mi i řekla, že mám málo železa. Tak mi předepsala železo s kyselinou
    listovou. A na tu moji nemoc mám taky prášky. Takže ráno si beru železo na lačno,
    potom po jídle hořčík 2x a prášek na ten krk, a taky každé ráno důkladná hygiena
    spodku a mazání. Odpoledne zase hořčík 2x, prášek na krk, a důkladná hygiena a
    mazání a večer to samé, akorát se k tomu přidává ještě čípek na noc…
    Už mě to pořád štve!!! Nerada totiž beru prášky apod. Ale teď v těhu musím.
    A dokonce nezapomínám!!! A malinká je úplně zdravá, to jsem moc ráda a to je pro
    mě nejhlavnější. Jinak mi i gynekoložka řekla, že mám čípek velký 3,5cm a měl by být
    velky 3cm. Tak nevím, jestli je to dobře a nebo špatně… Příště se zeptám.
    Na další kontrolu jdu zase příští týden v pátek. A ještě jdu k praktickému s tím krkem
    a na alergologii. To mám ve středu. Tak mi držte palce, ať všechno dobře dopadne.
    🙂

    Jinak Niko, věřím tomu, že miminko zvládneš v pohodě! A odpočívej, když můžeš.
    Jak se mimčo narodí, tak to v noci bude docela sranda a moc se nevyspíš…

    Leníku, s tím železem to mám podobně. Ale asi jsme ne tom lépe, beru jen železo Fol.
    S tou kyselinou.

    A Jogo, moc ti děkuji za přání. Jinak jasně, užívat si bříška teď musíme dokud můžeme.
    Potom se nám asi bude stýskat. :'(

    Jinak dneska jsem 33+3tt. Takže času ještě dost a otevírat se ještě neotevírám 🙂

    Tak se mějte krásně holky, užívejte si krásného počasí a posledních týdnů s bříšky.
    Hodně moc rychle se to krátí!!! Ale potom si budeme užívat mimineček našich.
    Jinak taky všem přeji hladký, rychlý a aspoň trošku bezbolestný porod!!!
    A holky, budete si brát Epidurál????

    #871271
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 tak jsme se tu všichni pěkně sešly..Nikísku,ty máš teda trápení a brání prášků. Přeju,ať je co nejdřív líp.
    Jogo,seznam je super,tak jsem zvědavá,kdo bude první a poslední 😀 ale hrozně to utíká. Příští úterý jdu zase k doktorovi a ten mi napíše už mateřskou – takže konečně mateřská dovolená,ha ha 🙂
    Epidurál bych si dát chtěla,ale obávám se,že mi ho nedají kvůli špatný srážlivosti krve. Poprvé jsem to sice taky zvládla bez něj,ale je fakt,že dlouho jsem o druhém porodu nechtěla ani slyšet. Každý porod je ovšem jiný,hlavně až jsou mimi zdravá a my už se s tím nějak popereme! Taky se chystám k nějakému kurzu,tak snad mě to trochu uklidní. nebo naopak? :O
    Mějte se krásně,hezký čarodějnice 🙂

    #871272
    Anonym
    Host

    Ja jsem dnes presne 32 a Nikisek 33+3 to je hodne podobne,nekdo muze rodit par dni drive,no pozdeji asi nikdo ani nebude chtit?
    jinak epidural bych si i dala,ale sem velky posesera,ze mi to blbe pichnout a ja pak budu mit nake nasledky,bala bych se jit i na operaci oci a to mam jen necele 2dioptrie,a bryle nenosim jen na telku a rizeni!!
    takze ten epidural vypisi jen mozna!!a dam si ho jen pokad opravdu to bude nutne,tady psali,ze nej je mezi otevreni 2-3cm,a zalezi kdy se presne pichne,i ma kamoska mela v Praze znameho doktora,uplnou spicku,ale v dobe kdy potrebovala epidural on byl u cisare na sale,tak ji ho dali,ale az pozdeji,hrozne zalezi na dobe kdy ho daji!!Leniku mela si epidurali???Ci holky meli jste je u prvnich??kamoska v Praze porodila zdravou holcicku 49cm,4,4kg predevcirem-je to jeji 3zazrak a vsechny bez epiduralu,jak pisou kazdy ma prach bolesti nastaveny jinak!!
    mi chceme jen jeden maly zazrak tak nako to bude muset vydrzet,rodi tolik lidi,a jak pise Skubina kazdy to ma jinak!!!
    jdu si dat malou sestavu jogy na zahrade uzivejte vykend!!

    #871273
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, jsem teď cca 36+4. Termín mi dle ultrazvuku upravili na 30.5. Už aby to bylo! Moje nemotornost v kombinaci se 3 dětmi a domácností je neúnosná… V noci se také pořád budím. Dnes dostalo miminko škytavku (asi se brouček přepil plodové vody), tak jsem musela se spaním počkat, až mu škýťa přestane. S poskakujícím bříškem mi to moc nešlo 🙂

    Přes den se blížily bouřky (ale hřmí u nás až teď). Začala jsem mít dost silné poslíčky, bála jsem se, aby se mi nerozběhl porod, jak se to při bouřkách stává. Odpoledne jsem se šetřila a naštěstí se to uklidnilo…

    Také mi přišla odsávačka mléka od Aventu. Zatím jsem ji nikdy neměla, ale dobře si vzpomínám, že v porodnicici jsem měla po spuštění laktace strašně nalitá prsa a ručně odstříkávat mi moc nešla. Tak to teď snad bude lepší 🙂 Koupila jsem si pro jistotu i silikonové kloboučky – vždy jsem měla ragády – tak abych se chránila, pokud by mne neminuly. Ale zjistila jsem, že „normální“ velikost je pro mne příliš velká a musím si koupit menší. To mne fakt nenapadlo, když už jsem 3 x kojila.

    Jinak pokud jde o epidurál… Nechtěla bych ho ani za nic. V 50% dokonce porod úplně zastaví a je pak nutný císařský řez. I miminku je při takovém porodu hůře, protože matka nefunguje normálně. V dospělosti má větší sklon k drogové závislosti… Brr. Ale můj první porod byl téměř bezbolestný 🙂 Jestli mě něco bolelo, tak to bylo šití po něm. Tak se nebojte, bude to dobré 🙂 Vždy jsem měla přirozený porod bez jakékoli medikace. Při kontrakcích pomáhá teplá voda ve sprše… A největší odměnou je první pohled na nádherné živé miminko. Je to opravdu zázrak, že se utvořilo v našem těle!

    Jinak jsem včera, na internetu, dojatě sledovala přímý přenos ze svatby Kate a Williama. Svatby v kostele jsou stejně nejhezčí 🙂

    Mějte se krásně!

    #871274
    Anonym
    Host

    Kate a William svadba pohnuli Anglii,vsude je vyzdoba a dobra nalada,mi dnes jdeme do centra vyuzit poslednich tydnu,nezli tu bude maly zazrak.
    Leniku takze ty mas tak jen 3tydny konec kvetna sleti jako voda,ja si jeste cely kveten budu uzivat brisko a lebedeni v bazenu,a pak v cervnu pocitat dny do prichodu zazraku k nam domu!!
    Kazdy ma porod jinak,ale hlavne zdravi!!!!Aby vse probehlo v pohode a zazraky byli v nasich narucich!!
    Vcera sem byla na nasteve u znamych a jedna kocka co se ji nestihlo donest,ze jsem v tehu,rikala je ty jsi tehu a co tak 6mesic,a ja pysna no zacla sem 8mesic,nahore 10,5kg ale brisko je opravdu male a tvarovane do spicky.
    Tak sem zvedava kam jeste poroste v tech poslednich 8tydnech.
    Tak Lenik je prvni tak drzim pesti a krasnou nedeli

    #871275
    Anonym
    Host

    ahoj holky, přeju hezký první Máj, já jsem pusu pod stromem dostala a tak neuschnu :))

    nikisku opatruj se, kvasinky nezávidím ale za chvíli to máš za sebou, taky jsem si tím prošla, minule. teď zatím dobrý-myslím, že na to má vliv i ta bezcukrová dieta. ta mě mimochodem dost zmáhá,i občas už neodolám a něco si dám. ale teď musím 3 dny vydržet a odolávat, a ve středu je kontrola. ve čtvrtek pak ozvy a poradna.

    leníku klobouk dole,jak to zvládáš-nechápu,máš můj obdiv.

    mě ještě do tašky chybí 3 věci z lékárny: síťové kalhotky, porodnické vložky a YAL gel. koupím si to ve čtvrtek, protože ten gel je na recept, ten mi napíše gynekoložka. budete ho některá taky mít?

    pak už si tašku raději zabalím, ne že bych si myslela že brzo porodím, ale spíš pro klid duše, člověk nikdy neví. a taky už si vyperu výbavičku. na to se těším to je moc příjemná práce, ty roztomilé věcičky, budu se přitom těšit.

    epidurál-já jsem ho neměla a ani neplánuju ale je fakt že každý porod je jiný a nevylučuju že se pro něj třeba rozhodnu

    #871276
    Anonym
    Host

    první porod jsem měla přirozený, a bylo to úplně v pohodě, nejvíc fakt vzpomínám na to šití. Lucinka se narodila 40+2 a měla 3 kila a 49 cm. poranění se zahojilo rychle. taky jsem měla strach že nebudu vědět co s ní, ale naučila jsem se to rychle, nebojte holky, ono to přijde samo 🙂

    jo a máme ode dneška nový výběr jmen: Nela/David. co vy na to? (ale na papíře to ještě není)

    jinak se cítím dobře, poslíčky zatím nemám- termín souhlasí 6.6, jen mě trochu bolí pánev, ale to je myslím normálka. o krvi ani o čípku mi gynekoložka nic neříká tak asi vše ok 🙂

    opatrujte se a buďte hlavně zdravé. už se nám to blíží :)) jíťa

    #871277
    Anonym
    Host

    YAL gel neznam na co je?
    Nela,David oboje je ok,a co vsechno mate tedy na tom papire.
    Ma chuze se podoba slimaku ha ha,a to am maly zazrak sotva 2kilca az bude mit 3 budu se asi plazit,no tak zle to neni,ale dnes jsme byli v centru a fakt prochazka nic moc,maly je tezsi a tezsi!!nastesti mam ten bazen do konce kvetna a tam je to opravdu uzasne!!
    pak mi jeste volala kolegine z prace,hlasi mi vzdy novinky ja bych se tam mela po roce vracet,tady drzi ze zakona jen 1rok misto,tak na 2dny by to bylo idealni,ale tezko odhadnout ci se to tam udrzi,mame noveho majitele a ten ztraci klienty kazdym dnem,ja tam byla skoro 10let,takze to tam znam od otevreni,a co vy jak dlouho budete na materske na jak dlouho ji mate nahlasenou??
    opatrujte briska uz se nam to krati..
    Leniku taky te obdivuji ja jsem sice prvorodicka,ale vim,ze mit doma deti a k tomu byt tehotna v 3trimestru je unavne!!Ma kamoska v Praze porodila treti zazrak oprava z minula jen 3,4kg a psala jak uz se tesi dom z nemocnice,tady je clovek v nemocnici jen 2dny a pusti ho dom,pokud nejsou komplikace u cisare 4dny,takze porod a hned dom!!
    asi i to sestinedeli bude zahul jak jste ho zvladali vy????opatrujte se

    #871278
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, jsem ráda, že jsi zas napsala! David i Nela jsou krásná jména. Gel Yal jsem měla minule také připravený, ale ta aplikace se mi doma moc nepovedla… Chvíli jsem se s tím trápila, a pak jsem to nechala být… Ale ve Vrchlabí, kde jsem byla už 2x nic takového nepožadují a ani nenabízejí. Takže jsem nic takového nepotřebovala.

    Jogo, také bych nejraději šla už za dva dny po porodu domů 🙂 Jsem hlášená do porodnice v Podolí. Ale slyšela jsem v poslední době „horory“ o pokojích a personálu na nenanadstandartním šestinedělí. A nadstandartní pokoje jsou večně obsazené… Nejdražší stojí 2.500,- za noc. (viz. článek na idnes). Uvažuji, že nakonec pojedeme zase do Vrchlabí. Ach jo.

    No šestinedělí mi přišlo vždy náročné. Ale asi hlavně proto, že jsem se vůbec nevyspala (a to až do cca 6 měsíců miminek). Ale těším se na kojení. To je moc fajn 🙂

    Obdivuji, že už máte zabalené věci! Dnes jsem dala prát mimi oblečky, přesunula jsem přebalovací komodu do ložnice a přes net si chci objednat klasickou zavinovačku. Mám seznam, co všechno ještě musím zařídit… A je toho nějak moc. Ach jo.

    Tak se držte. Ať se vám povede vše přichystat a ještě máte prostor na odpočinek.

    #871279
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak dneska chci balit poslední věci do porodnice, ale ještě nemám pastu 😀
    Jinak asi všechno.
    Ale ptala jsem se mojí gynekoložky, jak je to s těma návštěvama na gynekologii
    a říkala, že ze zákona se chodí co 4 týdny až do 34 týdne a potom co 2 týdny
    a potom od 36 týdne co týden. Jinak když má maminka problémy, může to
    být častěji a taky když maminka chce častěji, tak to může být častěji. A tak
    se mě doktroka ptala, jestli chci častěji, že se ptám a já řekla, že ne…

    Já epidurál nechci! Ani u malé jsem ho neměla a docela se ho i bojím.
    To závádění… A stejně, potom nebudu nic cítit a dobře tlačit a miminko
    bude takové nijaké, když si ho dám a to nechci!!!

    Jíťo, Nela a David jsou pěkné jména. Já jsem chtěla taky Nelu, ale tak se jmenuje
    sestřin pes. A když už víme, že je to kluk, tak máme toho Davídka.

    Leníku, dost se ti to krátí. Já se někdy cítím na porod už teď 😀
    Ale malý si bude muset ještě chvilku počkat… Nesmí moc spěchat, protože
    tu ještě pro něj není všechno zařízeno.

    Prát budu už asi tento víkend. Podle počasí. Ale ještě musíme koupit prášek
    na praní pro miminka.
    Jinak nevím, co to je ten gel, ale já nic kupovat nebudu, no

    Tak se mějte krásně holky a opatrujte se. 🙂

    #871280
    Anonym
    Host

    Pěkný den holky,
    občas sem nakouknu na Vaši diskuzi a dneska jsem se rozhodla se zapojit:) Já čekám svoje mimi 4.6. v pořadí moje 4 dítko:D Občas si říkám, že jsem se trochu zbláznila, mít tolik dětí, ale už se na prťouska moc těším. A když čtu, že Lenik čeká taky čtvrté, tak mě to uklidňuje.
    Obdivuji, jak jste už nachystané a co vše máte nakoupené. Já nemám ještě ani sbalenou tašku do porodnice a výbavičku dávám dohromady horko těžko. Spousta věcí mi chybí a asi si budu muset udělat seznam co už mám a co je třeba dokoupit.
    Inspirovala jsem se těmi stahovacími pásy a taky jsem si už objednala, jen nevím jak velikost, jestli si moc nefandím a nebudu muset kupovat větší velikost:)
    Jste šikuly, že zvládáte cvičit….zvláště joga, já jsem si koupila DVD, ale mockrát jsem se k tomu nedostala, většinou jsem tak unavená, že jsem ráda, když si sednu…..
    Venku svítí sluníčko, tak jdu chvilku na zahradu.
    Mějte se moc hezky a užívejte si pár posledních týdnů s bříškama…:D

    #871281
    Anonym
    Host

    tak tady v te me nemocnici kde budu rodit ani nadstandartni pokoje nemaji ani nevedou,je tady tak velka populace,ze by na to museli postavit extra nemocnici!!
    tak vam dam vedet jak dlouho sem tam byla,ja naopak cely zivot pracovala na plny uvazek a najednou mam tolik volna.
    chtela sem delat do konce dubna,ale skoncila sem 7.4takze to utika jak kdy..,ale zazrak ma jeste celych 7,5tydne!!!
    vstavani bude pak narocne,ale zase deti rostou hrozne rychle tak treba si jich uzit.
    Dnes je tu svatek,ale bazen je otevreny tak to nevidim jinka nezli do nej skocit hladce,pekny den!!!

    #871282
    Anonym
    Host

    ahoj vondiku,tak tu ztravis posledni mesic s nami.a od kad jsi,zaradim te do me krasne tabulky,mas termin tedy hned po Jite!
    Cviceni zvladam,protoze mam cas na sebe a vim jake to je se starat o male deti.Mne bylo 16let a brachum jen 5 a 4roky tak si do ted pamatuji jak si skakali po hlavach,hodne sem doma pomahala!!
    Takze ted se tesim na svuj zazrak,brisko si uzivam jak se da opatrujte se!!

    #871283
    Anonym
    Host

    ahoj holky!
    ten yal gel je taková pěna s aplikátorem, a je to náhrada místo klystýru, nestojí moc, jen myslím kolem 200 a minule jsem byla spokojená. aplikuju si ho doma před odjezdem do porodnice, slouží k vyprázdnění střeva. já jsem osobně klystýr nezažila a asi to není žádná hrůza, ale podle pár lidí, co zkusili to i to, jsem se rozhodla pro ten gel, schválila to i gynekoložka a porodní asistentka, no a protože jsem byla spokojená, chci do toho jít zase.

    tašku ještě zbalenou nemám, chybí mi ještě ta lékárna, a vyplnit papíry o hospitalizaci, co jsem dostala, a ty jména, a taky (stydím se) nemůžu najít oddací list :)) ale snad ho najdu. ten papír se jmény je prázdný zatím, tam se píše už ta definitivní volba.

    já jsem pracovala v cestovce před první mateřskou 2.5 roku. teď si zvolím asi tříletou variantu. ještě máme čas rozmýšlet, tady v čr se to volí do půl roku od porodu, tzn. pro nás je do vánoc čas to rozmyslet.

    šestinedělí jsem ještě jela z rezerv, tak to mi přišlo v poho, krizovku jsme měli asi nej

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist