Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870684
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Bajcurko, moc tě nepotěším. Můžeš kloktat slanou teplou vodou a nebo Vincentku. Na teplotu obyčejný Paralen a to je tak asi všechno. Takže čaj s citronem a honem zalez do postele. Někdo doporučuje homeopatika, ale já na ně nevěřím. V těhu se léky fakt moc nemůžou. Až když už jde do tuhého, tak ti dr. třeba předepíše antibiotika, která se mohou, ale já si to vždy v lékarně raději ověřila a ještě i v lékarně jsem zdůrazňovala, že jsem těhotná, aby mi nedali nějakou alternativu.

    Anette, jdeš na ET a nebo KET. V každém případě já si nic nepíchala. Naposledy do odběru vajíček a pak už jen tabletky – Utrogestan a Prednison. Ale samozřejmě záleží na konkrétní diagnoze. Měla jsem třeba ještě předepsanou při zavedení injekci od imonologa.

    Před KET jsem byla na kontrolním UTZ a tam mi pak píchli injekci na ovulaci, když bylo vše připravené a za dva dny na transfer. Sama jsem si pak nepíchala nic. A také každé CAR má asi jiné zvyklosti. Kdy to plánuješ?

    #870685
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    moc děkuju za odpověď. Jsem popleta, jdu na KET 🙂 Právě o tu injekci na ovulaci mi šlo. Vždycky vyfasuju domů ampule a mám si jí nechat někde píchnout. Ve většině CAR Ti ji píchnou, jenže v tom, kam chodím, chtějí, abych si ji nechala píchnout v 10 večer, a pak mě objednají za 36 hod někdy na dopoledne. Lítám pak v noci po Praze a škemrám, kde se dá, aby mi to píchli. Já sama toho nejsem schopná 🙁
    Mám to rozplánované na říjen, proto jsem koukala na vaši diskusi. Nějak jsem to popletla a myslela jsem si, že kdyby to vyšlo, budu rodit koncem června. Dcera se taky narodila o dva týdny dřív, tak jsem si říkala, že by to určitě zase bylo dřív. Proto vás tady už od začátku šmíruju:$
    Zatím beru Estrofem, pak k tomu mám rozepsaný Utrogestan, Prednisnon nejspíš dostanu taky. K tomu zobu listovku a těhotenské vitamíny, jsem napráškovaná jako pole:)

    #870686
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Anette, tak moc držím palce. S těma lékama je to otrava, to znám. Když máš Estrofem, možná už nebudeš muset Prdnison. Injekci Ti píchnou u Apolináře, je tam i gynekologická pohotovost 24h. A možná i v Podolí a nebo jiné porodnici. Ale já mám Apolináře „za rohem“ a tak chodím tam. I kdyby Ti termn vycházel na později, zůstaň tu s námi. Bude nás víc a bude nám veseleji:)

    #870687
    Anonym
    Host

    Jezdívala jsem do Motola, byli moc milí, ale pak jsem tam v těhotenství ležela týden na rizikovém a byl to horor. Příšerný přístup sester 🙁 Byla jsem vděčná, že jsem rodila v Příbrami. Tam byli zlatíčka, ochotní, všechno mě naučili, byli moc laskaví, nic nebyl problém. Připadala jsem si jako na soukromé klinice. Mají heslo, že poskytují nadstandardní služby na standardních pokojích a je to vážně pravda:) Ale mám to tam na jednu injekci dost daleko, bydlíme na kraji Prahy, máme tu záchranku, zkusím se zeptat, jestli tam je lékař nepřetržitě nebo sestra, aby mi to píchli. Ale nevím, kolik jich slouží, když budou mít výjezd, tak nevím, jestli tam bude někdo, kdo to může píchnout a jestli bude mít čas 🙁 Těch deset večer je trochu problém 🙂

    #870688
    Anonym
    Host

    Ráda tu zůstanu, ale znáš to. Nikdo neví, kdy se mi podaří otěhotnět a jestli vůbec 🙁

    #870689
    Anonym
    Host

    Taky jsem vám všem chtěla poblahopřát k těm // Krásně vám to všem vyšlo 🙂

    #870690
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    <:o) Tak to vezmu dneska podle abecedy:

    Anette: fandím Ti ať vám to vyjde a najdeš brzo ||. Tahle diskuze Ti určitě přinese štěstí, jen se podívej – zatím máme úspěšnost 100% a to není málo 😀 doufám, že nás budeš průběžně informovat 🙂

    Folly: hooodně dlouhý porod, klobouk dolů! Co se týká pohlaví miminka, asi se tentokrát necháme překvapit. Vašek by rád další holčičku a mě je to v téhle fázi vážně fuk, hlavně ať se hezky drží tam kde má 🙂

    Naty: jak se dneska cítíš? Dětská sestra mi poradila, ať si vymačkám šťávu z 1 citronu, smíchám s trochou medu a pak to pomalu vypiju. Trochu to pomáhá. Homeopatika taky trochu pomáhají ale ruku do ohně bych za ně nedala. Taky cibule s medem. A hodně pij, jez ovoce a zeleninu. To bude dobrý 🙂

    Můj příběh s porodem: rodila jsem 2 dny po termínu, stahy začaly ve 20:00 tak jsem dovečeřela a dala si vanu abych zjistila jestli to je fakt „to“, a pak jsme vyrazili, příjem se mnou sepsali asi o půlnoci a malá byla na světě 4:15, do té doby jsem stihla ještě jednu vanu a několik sprch. Vodu jsem si píchnout nenechala a praskla mi sama asi tak hodinu před narozením malé. Neměla jsem žádné léky, oxitocin mi píchli až po porodu jen na odloučení placenty. Malou jsem dostala hned na břicho ještě před přestřižením šňůry. Mám na porod samé dobré vzpomínky (kromě šití potom, ale to už je maličkost) a tak bych nám všem přála ten červnový porod tak pohodový 🙂

    #870691
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    <<>> :$

    #870692
    Anonym
    Host

    Junebug: To byl skvělý porod. Já jsem taky chtěla rodit přirozeně,ale nedoporučili mi to 🙁 Dcera byla koncem pánevním, ale byla malá, tak jsem to chtěla zkusit. Když začali, že mám úzkou pánev (celý život mám trauma z velkého zadku,ale prý to vevnitř vypadá jinak než venku) a že by to byl klešťový porod s velkým nástřihem, vyměkla jsem a souhlasila s císařem. Šití bylo jediné, čeho jsem se u přirozeného porodu bála a těch kleští samozřejmě.
    Ty mě původně vůbec nenapadly. Pořád jsem si studovala přirozený porod a na kontrolách v porodnici se ptala, jestli mi opravdu dají pokoj s dveřma, kde si budu moct dělat, co chci. Byli zlatí, říkali, že zavřou dveře a nebudou vůbec poslouchat, co tam vyvádím a kdyby něco slyšeli, hned to zapomenou 😀 Měla jsem strach, že budu nadávat :$ Kamarádka nadávala tak strašně, že se pak celému oddělení musela omlouvat. Ale prý jí to strašně pomáhalo a porod měla rychlý a bezproblémový.

    #870693
    Anonym
    Host

    Ahoj holky já jsem rodila celke 4x císařem 3x v úplné anestezii a jednou s epidurálem. Lepší pro mne byla celková za dvě hoďky jsem se prospala a už jsem se snažila hýbat a když jsem si sedla mamina vedle mne šílela. Poslední císař ten byl něco jiného malou jsem viděla hned ale 24hod jsem musela ležet ve vodorovné poloze což bylo něco hrozního. Malou mi odvezly do Brna skrz vrozenou vadu tak jsem ten týden co jsem ležela v porodnici mohla závidět mamině co ležela se mnou na pokoji. Aspoň jsem ji radila. Teď má malá 2 roky a klidně bych brala ještě jednu princeznu tak doufám že mi ten podvaz odfušovaly a já zase budu mít mimi. Ono by to nebylo poprvé co jsem otěhotněla po sterilizaci. tak moc si přeji ještě jdnou chovat až bych brečela.:'( Ale u nás se zázraky občas dějí tak uvidím.

    #870694
    Anonym
    Host

    Ájo, to je super, zrovna jsem řešila, kolikrát se dá rodit císařem. Všichni mi tvrdí, že 2x, ale já chci 3 děti !:) Rodila jsem s epidurálem a už NIKDY víc ho nechci!!! Při žádné operaci. Blbě to píchli, to bylo jasné už na sále, měla jsem dva dny šílené bolesti hlavy, nemohla jsem se ani hnout, úplná katastrofa. Jsem rozhodně pro celkovou anestezii. Držím pěsti na další mimi, přála bych si být na tom s plodností tak dobře, abych mohla otěhotnět i po sterilizaci 🙂

    #870695
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Zdarec holky, nestiham cist. Koukam, ze vy uz mate vsechny odrozeno, nektere nekolikrat, tak alespon si budu moct k vam chodit pro rady. 8-| Hlavne ten tvuj ucebnicovej porod Jito 😀 Ten nema chybu a jsem zvedava, jak nam to vsem dopadne.

    Ajo a Anette zdravim. Drzim ti palecky, aby se vam zadarilo.

    Jito, Folly, dik za typ. Ja jsem vsadila na homeopatika a fakt uz mi je lip. Musela jsem to v cas podchytit, protoze bolest ustupuje. V lekarne mi dali homeogene a oscillococcinum. Zatim drepim doma na zadku v teplicku, tak to snad odezni bez nejakych dalsich nasledku jako je rymicka a opar. Alespon me to nuti si dodelat praci.

    #870696
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Naty, tak to je fajn že už je Ti líp! Mě ty homeopatika taky párkrát zabraly, když jsem třeba kojila a nemohla brát léky. Ráda samozřejmě kdykoliv ve všem poradím. Myslím že jsem asi mela trochu i štěstí s tím porodem. Chodili jsme na předporodní kurz k jedné super asistentce, a ta nás hodně dobře připravila. Budeš taky někam chodit?

    Holky, zítra jedu do kadeřnictví a na kosmetiku a na nehty – takový několikahodinový program péče o krásu, a už se mooooc tesim jak si odpočinu a zkrásnim . . .

    🙂 Mějte hezký víkend, pa 🙂

    #870697
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Dik Jito. Urcite nekam budu chodit, ale zatim nevim kam. Poptam se kamaradek kam chodily a co by doporucily. Taky vam vsem preju pekny vikend a Jito, pekne si to hyckani uzij.

    #870698
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/ttac165.aspx
    http://lilypie.com]http://lmtf.lilypie.com/J3xWp2.png
    Tak takhle velké je tento týden vaše miminko 🙂 Jako jadérko jablka, není to úžasné 🙂

    Jak se máte po víkendu holky? Začínáte už pociťovat nějaké nevolnosti? Já zatím nic, snad jen větší únavu. Dejte mi vědět, jak jste na tom vy!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist