Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871434
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Leníku, s tím čajem jsem to měla podobně, nechutná mi. Má se vyluhovat 15 minut
    a podle mě je nahořklý a nechutnal ti asi proto, že je z malinovníku a ještě jsou tam
    nějaké přebytečné věci, co se tam omylem dostaly… Nechci to radši podrobně
    rozebírat.

    Jíťo, my sex máme skoro vždy. Kdyby jsme spolu bydleli, tak asi každý den, ale naštěstí
    přítel je tak rozumný, že když nechci, tak nic není. Paní gynekoložka nám doporučila
    sex po tom speciálním hmatu a stejně se nic neděje. (a to mi ho dělala ve čtvrtek!)
    Já při porodu taky jen tu vanu preferovala a jinak jsem pořád měnila polohy při ležení.
    Jak to bolelo, bylo to neúnosné!!!! A nás bouřky taky obíhají dokola. Vypadá to na bouřku
    a ona se vybouří a k nám dojde už jen déšť. A tvrdnutí? To mám pořád. A stále!!!
    Zrovna mám bříško ztvrdlé.

    Škubino, děkuji ti za psychickou podporu. Abych řekla pravdu, tak druhý porod
    si nedokážu představit a to jsem už jednou rodila… Uvidíme, no. Dokonce bych
    řekla, že se ani porodu nedočkám. Třeba to příjde z čistajasna jako s malou.
    Praskne mi ve spánku voda a bude to 😀

    Vondíku, toho se právě bojím. Že moje malá je malá. A jsem ráda že u vás to
    tak pěkně proběhlo. A přeji Ti, aby jste se měli co nejlépe a byli všichni zdraví.
    A taky rychlé zahojení ran po porodu (jizvy).

    Jogo, k rozhodnutí, dělat si kurz ti blahopřeji a zároveň ti držím pěsti.
    A plavečky jsou opravdu originální dáreček, ještě k tomu, když tady u tebe
    pořád čtu, jak ráda plaveš. Já se budu snažit po šestinedělí zase malou
    zapsat na plavání a až bude malému tak 4 měsíce, tak ho asi taky zapíšu, ještě
    se uvidí, no.

    Holky, už se těším na další maminku, která z nás porodí!!! Mějte se krásně a
    užívejte si posledních dní s bříšky.

    Jinak malou už bych měla v pátek na světě, ta se narodila 2tt před termínem
    a u malého to bylo zrovna včera (tzn. pátek). Nechce se mu hold ven.
    Tak se teda mějte a všem, co vás stihne někdy teď porod ho přeji co
    nejpříjemnější a bez bolestí 🙂 🙂

    #871435
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Nikísku, mrzí mne, že ani tobě nic nepomáhá k porodu… Nějak se nám teď vyhýbají. Do porodnice prý jezdí ženy ve vlnách. Tak si asi na nějakou pořádnou vlnu musíme počkat…

    Tak bouřka k nám dnes nepřišla. Viděla jsem jen mračna okolo, ale vždy je vítr rozfoukal. Jsem 5. den po termínu dle UTZ a zas ztrácím svůj klid. Teď večer jsem si dala červené víno (jak se doporučuje), ale vůbec mi nechutnalo – zvládla jsem jen jednu deci (ne dvě jak mají být). Pak jsem si dala lžičku skořice – fuj. Neměla jsem jogurt do něhož bych ji přidala, pokusila jsem se ji rozpustit v mléku (moc se to nepovedlo).

    Manžel se také nabídl, že mi k porodu ochotně dopomůže. Prý si vzpomíná, že v minulém těhotenství jsem druhý den jela do porodnice (já si to tedy nepamatuji…). Ale moc šancí tomu nedávám… Nejprve se člověk porodu obává a pak ho mrzí, že nepřichází.

    Jíťo, mně vždy pomohla sprcha proti bolestivým kontrakcím – klidně i hodně horká voda na bříško a vůbec to nebolelo (jen nevím, jestli se hodně teplá voda může) a pak je také úžasný porod ve vaně. Ta voda mi sama o sobě ulevovala. Cítila jsem se v ní bezpečně a i „schovaně“. Jinak jsem jinkdy žádné léky neměla. Ale myslím, že mám docela lehké a rychlé porody. Nebo jsem měla – jak to bude teď opravdu nevím.

    Holky držte se. Ať se vám povede brzy přivést miminko na svět (kdo si to přejete).

    #871436
    Anonym
    Host

    Tak Leniku myslim,ze jsi jasne na rade,jedina tu uz prenasis,Jita ma sice termin v pondeli a Nikisek 17.6.Nikisek byl minule jak pise o 14dni driv,takze je jasne,ze uz ted je take skoro pripravena!!Takze holky drzim palce!!
    U mne nic noveho,cas se vlece ha ha!!Pisou,ze po porodu je dobre lezet hodne na brise,tak to bude zajimave..ted na brise ani omylem!!
    Pristi tyden obehnu jeste par znamych,kontrola v utery.
    Kdyby chtel maly o tyden driv bylo by to bezva!!Ale zatim je to pro nas vsechny velke prekvapeni,ktery den.Ale myslim,ze to mate holky opravdu za par.
    ja hold se Skubinou a Anetkou se jeste pockame!!tak se opatrujte a davajte hlaseni

    #871437
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    malou mi odvezla babička, že má čas, tak bude hlídat, tak je mi tu smutno, manžel pracuje, jsem sama doma, spoustu práce všude a mě se nic nechce dělat. Nesnáším, když není malá se mnou :'( Jí je to naštěstí jedno, k babičce se těšila

    Čaj z maliníku piju už od 34. tt, nevadí mi, ale piju jen jeden hrnek denně, tak je to asi málo. Samozřejmě se zatím nic nechystá a já bych potřebovala porodit dřív kvůli těhotenské cukrovce. Malá se taky narodila o 14 dní dřív, ale jen jsem se začala otvírat, ani jsem nic necítila a hned mě hnali na císaře, malá byla koncem pánevním a ještě tam měla zaseknutou nožičku. Teď bych chtěla rodit přirozeně.

    Sex jsme nezkoušeli, ale asi budeme muset 🙂 , doktoři mi nemůžou po tom císaři porod vyvolávat moc razantně a určitě bych měla porodit před termínem kvůli té cukrovce, tak se musím taky snažit sama 😀 Snad by mi mohli udělat ten Hamiltonův hmat, prý je to dost nepříjemné, tak jsem na sebe zvědavá, doufám, že si v porodnici neutrhnu ostudu. Pojedu tam poprvé ve středu, tak doufám, že mi řeknou, co se bude dít dál. Hlavně do kdy mě nechají porodit samotnou a od kdy už to budou řešit víc.

    Chystám se na mytí oken, poslední dva dny mě nebolí tolik kyčle a pánev, tak bych se měla do toho pustit, to prý taky pomáhá. Ještě mě napadá pořádná procházka. Možná vyrazíme do Brd, pěkně do terénu, ale manžel příští týden odjíždí, tak musíme až ten další, to už budu na konci 37. tt,, tak by to mohlo pomoct. Jen aby mě zase nebolely ty kyčle, to nemůžu chodit skoro vůbec 🙁

    Vondíku, to mě mrzí, že Tě ta jizva bolí, je to hodně individuální, já jsem hodně hysterická a nesnáším sebemenší bolest (jsem zvědavá na ten svůj porod 🙂 ), ale po tom císaři jsem se strašně rychle oklepala, ani léky proti bolesti jsem kromě prvních dvou nocí v nemocnici nepotřebovala. Snad se to brzy zlepší. A s tím cvičením, někde jsem dokonce četla, že po císaři se má čekat se cvičením až půl roku. Já jsem po půl roce začala s pilates a vrátila jsem se k powerjoze, taky mě moc baví

    Jíťo, Leníku, Nikísku, držím pěsti, ať brzy a hlavně rychle porodíte, my ostatní si asi ještě počkáme.

    #871438
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Holky ahojte,

    tak u nás taky zatím nic, vanu si dávám každý den, moc mi to pomáhá a PŘESTALY MĚ BOLET ZÁDA po 3 týdnech, to je paráda!! <:o)

    Myslím, že na to má vliv hlavně to že teď fakt hodně cíleně odpočívám, říkám si, kdy když ne teď se nechat rozmazlovat, no tak normálně bych chodila a dělala nějaký úklid a tak, však to znáte, no a teď místo toho jen polehávám, a vydávám úkoly manželovi. Zatím mu to asi nevadí. Před chvílí věšel závěsy, teďka vaří obídek 🙂 Pohodička. Klidně si takhle ještě chvíli počkám 😀 Ale je to i tím, že je víkend, v týdnu musí samozřejmě i trochu chodit do práce. Zítra jede na pohřeb :'( A zrovna když já musím do té porodnice na kontrolu. Pokud teda do té doby nebudem rodit. Babička říkala že nedělní děti jsou šťastné.

    Leni s tou vlnou je to dobré, třeba fakt porodíme v jeden den všechny 3 co to teď čekáme každým dnem

    Sex to zatím nerozhýbal, ale rozhodně to přispívá k dobré pohodě, tak budem pokračovat. Maliník jsem si nekoupila, už mi to nevyšlo. Tak to snad zvládnu i bez něj :-*

    Ať přijdete na jiné myšlenky, hodila jsem sem pár fotek jak teď vypadám, jsou focené minulou neděli takže ve 39tt. Kukněte: http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=779&img=19893

    Anette, úplně tě chápu, taky jsem fixovaná, nemáme hlídací babičky tak jsem zvyklá být s malou 24 hod denně 7 dní v týdnu a kdybych měla spočítat hodiny co jsem byla bez ní tak by mi snad dokonce i stačily prsty na rukou. Hamilton – připrav se spíš na větší bolest, každý to snáší jinak, já mám dobrý práh bolesti a citlivou doktorku tak se to dalo ale některé kámošky to popisujou víc brutálně, tak raději se připrav na horší variantu a buď příjemně překvapená, než naopak. Teď mi ho nedělali (musíš být k tomu aspoň malinko otevřená, to ještě nejsem, možná zítra) ale u malé jo. Porodila jsem ale až za dva týdny po tom.

    Oběd je na stole, musím končit, mějte se krásně stejně jako já a relaxujte dokud je čas 🙂 Jíťa

    #871439
    Anonym
    Host

    Jito krasne fotocky…uzivej posledni okamziky s briskem
    No mnme by pak zajimalo jaky je to sok,kdyz vlastne clovek porodi a brisko je pryc!!To musi byt asi zvlastni pocit,no miminko nas plne zapoji,ale prece jen brisko se pak z toho musi vzpamatovat a cely organismus tez.jak se sem davaji ty fotky??
    Mi jdem dnes na obed k manzelovym rodicum.Doma mam tezke flakacky,odpocivam co se da,a dlouhou prochazku to nemam sanci jsem rada ze dojdu za roh pro mleko.Joga na protazeni kazde rano zatim dodrzuji!!Dnes sem zacla 38tyden,kalendar sleduji jak blazen termin 25.6 a kolem kalendare budu poskakovat kolem 20.6 zadne znamky prichodu maleho opravdu nemam takze 38tyden obejdu ty zname!!!Myslim na Vas a opatrujte se

    #871440
    Anonym
    Host

    Jíťo, ty máš jen to bříško, moc Ti to sluší 😀 Já mám daleko větší pupek a i celkově jsem hodně nabrala, netěším se na to, jak to budu dávat dolů :S 🙁 Moc děkuju za popis Hamiltona, jsem hned klidnější, když vím, jaké by to bylo. Já jsem lekavá, když mi řeknou, že to nebude bolet, a pak to bolí, tak sebou škubnu a většinou nadělám víc škody než užitku. To se mi stalo u epidurálu. Říkali, že ucítím píchnutí a tlak a že se nesmím hnout, tak jsem držela, nijak to nebolelo, jenže pak mi projela ostrá bolest celým tělem, nečekala jsem to, lekla se, škubla sebou a celé si to ještě zhoršila. Špatně to píchli a jak jsem sebou škubla, tak jsem to dorazila 🙁 Teď vím, že Hamilton bude hodně bolet, tak s tím budu počítat a zkusím se ani nehnout Před týdnem jsem byla otevřená na špičku prstu, ale myslím, že víc se neotevírám 🙁 Hodně mě bolely ty kyčle a pánev, nemohla jsem moc chodit, tak jsem nic nedělala a polehávala a ta děloha se asi uklidnila 🙁 Jestli bych měla rodit až za dva týdny po tom hmatu, tak by to chtělo zkusit nejpozději za týden, zeptám se ve středu v porodnici. Na diabetologii říkali, že by bylo ideální porodit zase ve 38. tt nebo ve 39. tt, že by to radši až do termínu nenechávali. Vím, že se ten Hamilton dá dělat i opakovaně, jenže zase nevím, jak po tom císaři 🙁

    Jogo, já když jsem porodila, tak mi zůstalo bříško asi jako v 5. měsíci, a to jsem ho měla v porodnici nejmenší, ostatní maminky vypadaly stejně jako před porodem. To mě hodně překvapilo, myslela jsem, že to břicho hned zmizí. Celé šestinedělí jsem musela nosit těhotenské oblečení, protože do normálního jsem se nevešla, a to jsem zase tolik nepřibrala, jako teď. Děloha se mi zavinovala moc dobře, ale to bříško šlo zpátky určitě 2 měsíce.

    #871441
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Díky za pochvalu fotek holky, mám šikovnou ségru která má koníčka – focení – tak i jejím dílem tam vypadám normálně. Mám ještě fotky co fotil manžel, tam ležím na gauči a fotil to z mírného podlhledu a tam vypadám že mám tak 3 brady a břicho velikosti zeměkoule. Jen škoda, že se zrovna nechtěla se mnou vyfotit malá.

    Jogo fotky se sem vkládají tak, že musíš být registrovaná a přihlášená. Pak se ti v pravém sloupci dole ukáže odkaz Moje fotogalerie a tam si můžeš dávat fotky, a nám sem potom zkopíruješ a vložíš odkaz na ně.

    Břicho – couhlasím s Anette, takový 5.-6. měsíc. Děloha se zavinuje postupně celé šestinedělí z velikosti kopačáku až na velikost pingpongového míčku tak proto máš po porodu ještě břicho. Je ale měkké a můžeš si na něj bez obav lehnout a pravda je že ta poloha na břiše prý pomáhá dobrému zavinování.

    Hamilton – jsem laik tak to nemůžu posoudit. Věřila bych doktorům že poznají kdy co udělat. Určitě máš dobrého gynekologa. Myslím že je moc faktorů které ovlivňují jak rychle to půjde. Asi musí i nějaký (hormonální) signál vyslat to miminko. Každopádně držím palce. Já tam mám teď napsané taky „na špičku“. Jsem zvědavá na zítra. Ale mám trochu nervy z té protivné doktorky – je to tady fakt legenda.. :S

    Tak na mě zítra myslete. Díky 🙂

    Jíťa

    #871442
    Anonym
    Host

    Jíťo, neboj, držím na zítřek pěsti. Stalo se mi mockrát, že jsem narazila na člověka se strašnou pověstí a byl úplně v pohodě. Záleží jak se vyspí, jakou má náladu, třeba bude mít zrovna jeden ze svých světlejších dní

    Já těm medicínským věcem taky nerozumím, ale jsem úplně na nervy z toho, že nevím, co se bude dít. Bohužel nemůžu jen čekat, až se miminko samo rozhodne, když mám porodit dřív, tak jsem z toho hodně nervózní. Každý doktor mi říká něco jiného. Už bych chtěla být na té kontrole v porodnici, kde mi doufám, řeknou, jaký bude postup. Pak se uklidním 🙂 Nesnáším, když nevím, na čem jsem.
    Už bych měla nejraději po porodu a zdravé miminko bez problémů, jako my všechny 🙂

    #871443
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Jj díky, snad to bude OK, jsou tam v té rizikové poradně od 7 do 15:30 tak jsem se rozhodla jít až po obědě = až se manžel vrátí z toho pohřbu, aby mě tam mohl zavést a odvést, a psychicky mě podpořit 🙂 tak od rána do té doby než se vrátí budu ještě doma s Lucinkou, ale budem v klidu, pustím jí nějaké pohádky ať můžu ležet, a kdyby něco tak ho zavolám zpět, naštěstí to není daleko. Taky si říkám že když tam půjdu až odpoledne, tak třeba se do té doby ještě rozběhne porod sám. Moc bych si to přála. Ale jinak doufám že by mě ještě nechali přenášet, a nešla bych zatím na vyvolání. Jen nevím jak se posuzuje ta cukrovka.. 😐

    Holky tak dnes jsem začala 10. měsíc. Mám rozporuplné pocity. Chvíli se cítím super a někdy je mi úzko že nevím kdy to přijde. Na miminko už se strašně moc těším, přemýšlím jestli bude mít blonďaté nebo černé vlásky a taky samozřejmě jestli bude holka či kluk.

    #871444
    Anonym
    Host

    to prenaseni je opravdu na nic,to asi Lenik tu ma nejvice dni.Jito drzim palecky at se to samo rozbehne,co nejdriv,asi tak vcera bylo pozde,ze.Ja mam jeste 3tydny,bazenky skoncily,tak koukam na net na mother care a zvazuji tento koupaci set,kamoska ho mela u druheho ditete,hrozne si to chvalila,protoze u prvniho ji pak boleli zada.
    Schavlne jestli jste to u nekoho videli,ci to dokonce mate???
    http://www.mothercare.com/Cosatto-Squeeki-Clean-Baby-Changer/dp/B004WIP1UU?ie=UTF8&ref=sr_1_74&nodeId=42855041&sr=1-74&qid=1307290478
    a jeste mi chybi hrebinek a nuzky na maleho tak sem nasla pekny set tak ten je par korun,ale ten prebalovaci pult stoji 2700kc a je do 1roka,pak uz je ta vanicka mala,ale je na koleckach,koupete a mate vse u sebe tak schvalne jestli to znate??

    #871445
    Anonym
    Host
    #871446
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Jogo, s tou vaničkou moc neporadím, hlavně ta odklápěcí přebalovací podložka a vanička pod ní – vůbec nemám představu jak by to člověk s namydleným miminkem zvládl jednou rukou držet prcka a druhou to odklopit? Záleží na tom jestli bude koupávat jeden člověk, nebo vždy spolu s tatínkem? Ale asi se to nacvičit dá, třeba to zná někdo z holek. Já osobně, ani žádná moje kamarádka ten odklápěcí nemáme. Ten druhý, vlastně jen vyvýšený stojan pod vaničku je určitě super, kvůli zádům, a kamarádka s ním byla moc spokojená.

    My budeme zase používat to co u Lucinky: http://www.tummytub.cz/tummytub.html koupací kyblík. Přišlo nám to super. Hlavně třeba i proti prdíkům, miminko si tam hezky zacvičilo s nožičkama. Tady je fotka jak ji tam koupeme když má 4 dny a přijeli jsme z porodnice: http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=544&img=16859. V mothercare jsem žádný nenašla.

    Nezapomeň na teploměr do vody, a na pilníček na nehty, pro ty narozené miminka je pilníček šetrnější než nůžky.

    #871447
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    —nějak se nám rozhodily řádky tak znova —

    Jogo, s tou vaničkou moc neporadím, hlavně ta odklápěcí přebalovací podložka a vanička pod ní –
    vůbec nemám představu jak by to člověk s namydleným miminkem zvládl jednou rukou držet prcka
    a druhou to odklopit? Záleží na tom jestli bude koupávat jeden člověk, nebo vždy spolu s tatínkem?
    Ale asi se to nacvičit dá, třeba to zná někdo z holek. Já osobně, ani žádná moje kamarádka ten
    odklápěcí nemáme. Ten druhý, vlastně jen vyvýšený stojan pod vaničku je určitě super, kvůli
    zádům, a kamarádka s ním byla moc spokojená.

    My budeme zase používat to co u Lucinky: http://www.tummytub.cz/tummytub.html koupací
    kyblík. Přišlo nám to super. Hlavně třeba i proti prdíkům, miminko si tam hezky zacvičilo s
    nožičkama. Tady je fotka jak ji tam koupeme když má 4 dny a přijeli jsme z porodnice:
    http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=544&img=16859. V mothercare jsem žádný
    nenašla.

    Nezapomeň na teploměr do vody, a na pilníček na nehty, pro ty narozené miminka je pilníček
    šetrnější než nůžky.

    #871448
    Anonym
    Host

    Jogo, tyhle přebalovací pulty jsou hrozně malé, za půl roku už se Ti tam dítě nevejde, navíc z takových stojanů děti nejčastěji padají, jsou hrozně vratké. Já nedám dopustit na velký dřevěný přebalovací pult na komodě. Malá se mi tam vejde i ve dvou letech, když se mrská, tak stejně nespadne (ale musím jí hlídat, samozřejmě), pleny, krém i ubrousky, všechno mám v košíku přímo na pultu pěkně při ruce. Máme něco na tenhle způsob a jsem maximálně spokojená:
    http://www.detskyraj.cz/zbozi/958-komoda-scarlett-vanilka-mdf

    Ten přebalovací pult se dá koupit zvlášť a jednoduše namontovat na horní desku komody.

    Ten stojan na vaničku je asi dobrý, ale dej pozor, jak velká je k tomu ta vanička !!! Kamarádka má taky nějaký takový set a po půl roce se jí tam chlapeček nevešel. My máme klasickou plastovou vaničku velkou bez stojanu. Nejdřív jsme koupali v ložnici, kde máme přebalovací pult, oblečení a vše potřebné. Manžel nosil vaničku i s vodou z koupelny a stavěl ji na dvě židle, já bych to po tom císaři nezvládla. Bylo to krkolomné, ale funkční. Později, když mě záda přestala bolet, dávali jsme vaničku do vany, tak už jsem to zvládla, klekla jsem si na zem u vany, malou jsem pak po vykoupání pokládala na koupelnovou předložku na zemi, přes kterou jsem přehodila ručník. Nebylo to ideální, ale šlo to. Hodně lidí má v koupelně vanu, tak pak pokládá vykoupané dítě na plastovou přebalovací podložku na vaně. My máme pračku v prádelně, tak to u nás nešlo.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist