Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871449
    Anonym
    Host

    Jito no vidis je toho milion na tummy tub sem cihla,vidim to poprve,ja zitra sjedu do mothercare,podivam se na ten stojan jak je vubec vysoky,vanicku mam,pilnicek a
    nake ty veci tam jeste dokoupim,a mozna dalsi stahovaci kalhotky po porodu,
    ja videla manzema segru 14dni po porodu a brisko mela celkem v poho,videla
    sem ji 2den po porodu,a byl to velky rozdil,takze nejvetsi zavinovani trva prvnich
    14dni,a pak tedy asi nejdrive po sestinedeli je clovek o krok dale!!No ja vim,sem
    hrozna stale to resim,ale asi kazdy po porodu chce svoji vahu co nejdrive zpatky,
    ze tak Jito mohl by tvuj modrasek ci ruzovka dnes vecer na svet,to bys byla rada,
    e a co Lenik?Myslim na vas!!

    #871450
    Anonym
    Host

    Dik Anette ja to pisu kratsi,protoze chyby konce vet,ale ono se to
    srovna!!No mamka mi taky radila dve zidle a vanicku na ne!!Ten
    prebalovaci pult mam v Praze,tady budu asi prebalovat na posteli
    na podlozce a uvidime jak to pujde.Veci mam v malem kosiku na mrnouse
    ,myslim jako tycinky do ouska a vsechnu dulezitou kosmetiku.no
    uvidim jak to pujde v praxi!!!Takze vykoupu dole,a nahore v patre budem
    oblekat a mazat a hyckat se!!!Takze jeste ten zazrak,ze tak at uz jsou tu!!!

    #871451
    Anonym
    Host

    jojo dneska by to šlo, držte pěsti 🙂 Lucinka
    se mi narodila v noci na 40+2 což připadá právě na dnešní noc.
    tak třeba ji bude bráška\sestřička
    následovat. ale zatím nic. no snažím se na to
    nemyslet a říkám si že co se má stát to se
    stane. pomáhá mi nějak se zaměstnat. tak víte
    co jsem dělala dnes odpoledne? natírala
    jsem zeď na chodbě a pak jsem na ni ze
    samolepek vytvořila strom-metr. jsou tam i zvířátka opička tygr ptáček a tři medvědi.
    tak mám z toho dobrý pocit vypadá to líp než
    ta zašlá šedá zeď.

    ty řádky se srovnají až přejdeme na další
    stránku, píšu teď z mobilu ale zkusím to
    odhadnout tak snad to přečtete. zrovna
    sledujem finále superstar 🙂 tak hezký
    večer, zítra napíšu jak jsem dopadla. když
    nenapíšu tak rodím 🙂

    #871452
    Anonym
    Host

    Jogo, já Tě chápu, že chceš být co nejdřív na původní váze, já bych to taky chtěla 😀 Ale třeba když jsem čekala malou, tak se ty stahovací kalhotky strašně nedoporučovaly. Že se ta děloha musí zavinout sama a všechny orgány se musí srovnat sami, tam, kde byly původně. Tehdy se říkalo, že ty kalhotky brání v tom přirozeném návratu. Neznám nikoho, kdo by je nosil, tak nevím a možná se už dělají jinak, ale tehdy byli doktoři hodně proti *-)

    #871453
    Anonym
    Host

    Anette ty tve radky mi nesli poct precist,ale pochopila sem,ze pises
    o tech stahovacich kalhotkach,mi je tu resily s Lenikem a Skubinou
    tusim a nakoupene je vsechny mame.I ma kamoska v Cesku mi je
    doporucila,tak je pravda,ze asi kazdy rika neco jineho a co se tyce
    cisare tak nake cviky se muzou po 4-6tydnech a jine cviky az po
    3-4mesicich no tak Jito drzim palecky a Lenik uz to ma treba za sebou!!

    #871454
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    ani dnes bouřka nezavítala… Pořád nic, stále jsem 2v1. Klid mne chvílemi opuští – to jsem pak zoufalá nebo mám vztek. Manžel už je také dost hotový – v neděli jsem nebyla ničeho schopna, tak se staral o děti, domácnost a nakupoval. Bože, ať už porodím! Je to takové čekání na bod 0 – od něho se pak počítá šestinedělí, možnost hubnutí, sžívání se rodiny s miminkem, vypiplání miminka. Ale místo toho jen čekám a čekám, napětí stoupá a k ničemu to není…

    Občas pípne manželovi esemeska, kterou přečtou děti nahlas, typu: tchán – „Tak co, nezapomněli jste mi oznámit narození miminka?“. To bych pak vraždila!!! Některé „kamarádky“ se už také ozývají, tak co? Ani nemám chuť odpovídat…

    Včera přes den jsem měla docela dobré stahy, večer jsem si je začala psát. Byly tak po cca 20-ti minutách. Docela intenzívní, ale noc zase vše uklidnila. Manželova intervence také nepomohla… Večer jsem si dala deci červeného – vůbec mi nechutnalo a stejně to bylo na nic. Ve středu jedu do Vrchlabí na kontrolu. Myslela jsem si, že už nenastane, že do té doby porodím… Ach jo.

    Jíťo, máš krásné fotky. Držím palce, ať zítra dobře dopadneš!

    Jogo, vidím, že si ještě pořizuješ poslední věcičky na miminko 🙂 Na první mimčo jsem měla půjčený přebalovací pult + vaničku v jednom+ místa na odkládání věciček. Vanička měla ještě odtok a hadičku, aby člověk jednoduše vodu vypustil a nemusel vaničku nosit. Ale jak píšou holky, bylo to strašně nepraktické! Když byl Jáchym novorozenec, musel mi asistovat manžel, aby přiklopil přebalovací pult na vaničku a bylo to strašně nešikovné.

    Na další děti jsem si pořídila dřevěnou komodu s velkou deskou na přebalování (Gazel). Byla fakt super – teď jsem jí s radostí vyštrachala. Také jsem měla dobrou zkušenost s dáváním velké přebalovací podložky rovnou na zem. Doporučovala mi to lékařka, protože měla zkušenost, že většina miminek maminkám spadla z přebalováků. Nejprve byla maličká a maminka je mohla nechat ležet chvilinku samotná – např. aby si něco podala. A jednou sebou mimčo nečekaně mrsklo a už byla dole… Takže mi vždycky říkala, že když mám miminko na podložce dole, nemá mi kam spadnout.

    Od 3 měsíců jsme začali chodit na plavání miminek (Baby club Kenny) a to jsem ho každý večer koupala ve velké vaně (součást metodiky plavání miminek). Na další děti jsem si pořídila „kyblík“ jako Jíťa. A byl super.

    Holky, držte se. Ať miminka, která mají čas hezky rostou a ta která se už mají narodit, přestanou dělat drahoty.

    #871455
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 tak jsem vám přála,a myslela si,že o víkendu přibyde nějaké miminko a stále nic.
    Moc moc na vás myslím a držím palce!!! musí to být už úmorné 😐
    Byla jsem o víkendu ještě naposledy navštívit rodinu a teď už se asi na ty delší cesty vydávat nebudu. Nerada bych totiž skončila v Praze na Bulovce nebo U Apolináře.
    Tašku do porodnice stále nachystanou nemám,nějak nejsem schopná to dát dohromady a taky se mi do toho z neznámých důvodů nechce. Ale musím říct,že poslíčky mám docela často,zítra jdu k doktorovi,tak jsem zvědavá,jestli se ten můj brouček zase o kus posunul 🙂
    Odpo mám ještě cvičení v rehabil.bazénu,tak se těším,že si záda trochu pohoví.
    Mějte se dobře a opatrujte se. No a samozřejmě pište,jak jste na tom…. 🙂

    #871456
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    ahojte

    tak u nás zatím nic nového, teď jsme poobědvaly a máme siestu, pak jdu do sprchy, a hurá do rizikové poradny.

    ach jo, vůbec se tam netěším.

    do 16.00 hod bych mela byt zpet, tak vam pak dam vedet. kdybych uz nenapsala a ani vecer,
    tak pocitejte s tim ze uz si me tam nechali. jinak urcite napisu.
    zkusim se pripojit i v porodnici ale nevim jestli to pujde.

    leni, nikísku i ostatní, moc na vás myslím a držím pěsti!

    zatím ahoj, myslete pozitivně! jíťa 🙂

    #871457
    Anonym
    Host

    Jíťo, neboj, držím pěsti a těšíme se na zprávy.

    Ještě jsem se chtěla zeptat, mátě nějaké zkušenosti s odsávačkou mléka? Já jsem měla u malé půjčenou od Aventu tu ruční, ale musela jsem ji vrátit. Teď si asi budu muset nějakou koupit, chtěla bych určitě tu elektrickou, ale nevím jakou. S tou ruční od Aventu to nebylo moc příjemné, tak přemýšlím o Medele. Nemáte ji některá?

    #871458
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak já se taky hlásím jako 2v1 a už toho začínám mít celkem plné kecky. Ve čtvrtek 9.6. mám termín. Skoro každý den je u nás bouřka, ale malé je to zřejmě úplně jedno. Taky jsem minulý týden zkusila pár babských rad jak vyvolat porod, ale řekla bych, že to nefunguje. Ani červené víno, ani ostré jídlo, běhání po schodech, sex ani stimulace bradavek nezabrali. Pořád jsem jak sud a v těchle vedrech je to fak šílený. Nikdy bych tomu nevěřila, že ten konec těhotenství může být až tak nepříjemný. Vůbec se teď nešetřím, chodím na dlouhé procházky, denně uklízím, luxuju, utírám prach a ta malá prostě ne a ne ven.

    Zítra jdu na kontrolu do porodnice. Minulý týden jsem byla ještě u gynekologa. Jediné co jsem se dozvěděla je, že čípek je měkký ale otevřená jsem ještě nebyla. Asi už mi z toho hrábne.

    Tak se mějte a „užívejte“ si.
    Verča

    #871459
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se naše příspěvky špatně formátují na webu…
    Tak snad se mi povede psát kratší řádky, aby jich
    nebyla půlka pod reklamou…

    Jíťo, těším se na zprávy z poradny… Volal mi Jáchymek
    ze školy v Praze, že je tam příšerná bouřka. Tady svítí
    sluníčko, z dálky hřmí a spadlo asi 10 kapek. Ta bouřka
    snad nepřijde a nepřijde. Leje ze mne. Připadám si jak
    velryba na suchu a záchrana (v podobě bouřky a porodu)
    nikde.

    Do toho v rádiu nějaký muž říkal, že se mu dnes narodila
    vnučka. Krásné datum – 6.6.! Třeba už se spouští porodní
    vlna 🙂

    Anett, odsávačku mám tentokrát poprvé. Ale machanickou
    od Aventu. K elektrickým se nemohu vyjádřit.

    Ať se máte co nejlépe.

    #871460
    Anonym
    Host

    …v noci jsem nemohla spát, a tak jsem se dívala na internetu na téma
    „přenášení“.

    Podle statistiky a zkušeností porodníku se nejvíce dětí rodí při bouřkách, dále
    z pátku na sobotu (o víkendu) a také při úplňku (nejbližší je 15.6.).

    #871461
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Tak se hlásím po poradně, protože mají ordinační hodiny 7-15:30 a doktorka mi řekla že se nemám
    objednávat a mám přijít kdykoliv, tak jsem počkala na manžela až se vrátil z pohřbu, pak začala
    šílená bouřka, já jsem jela MHD protože malá spinkala, takže s ní musel zůstat doma, tak promokla
    jsem úplně na kost, byla to fakt průtrž, hromy, blesky, kroupy, no nicméně 14:30 jsem se dostavila
    do čekárny a tam mi řekli abych přišla raději až zítra, že je lepší když maminky chodí dopoledne.
    Jestli to pro mě není problém. No tak nebyl protože zítra slouží jiná doktorka, ne ta protivná co
    dnes, ale naopak moc hodná.

    Takže nic nevím, a jedu na poradnu místo dneška až zítra v 8:00. Spadl mi kámen ze srdce. No ani
    ta bouřka a spěchání pěšky do ordinace v kombinaci s nervozitou mi porod nerozjely, akorát
    způsobily to, že mě začaly zase trochu bolet ty záda. Ale ne moc. Myslím že mi trochu kleslo bříško,
    změnilo se těžiště a to zádům ulevilo. Takže pokud do zítřka neporodím, dám pak zprávu jak jsem
    teda dopadla, děkuju že mi držíte palce a držte prosím i dál

    Any, mechanickou od Aventu mám taky ale nepodařilo se mi s ní nikdy odsát moc, ale je pravda že
    jsem tomu ani nevěnovala moc úsilí, možná by se to po čase dalo, já jsem ji měla jen proto že si ji
    při těhotenství koupila moje teta tak jsem ji pak dostala já, ale nebyla potřeba, tak párkrát jsem to
    zkusila ale moc mi to nešlo odsála jsem tak max 100 ml ale spíš 60 nebo 30 a s velkým snažením..
    😀

    Leni, vydrrrrž, myslím na tebe! Na KO jdeš ve středu že? Miminkovi se u tebe nějak zalíbilo :-* Porodní vlna by mohla fakt přijít dneska já jsem teda pro! Niko, držíme palce na poradnu a dej vědět zítra co nejdřív jak jsi dopadla. Nikísku, jsi ještě 2v1?

    Pa pa Jíťa

    #871462
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    — poslední řádek ještě jednou —
    Porodní vlna by mohla fakt přijít dneska já jsem teda pro! Niko, držíme palce na poradnu a dej
    vědět zítra co nejdřív jak jsi dopadla. Nikísku, jsi ještě 2v1?

    #871463
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, jsem ráda, že ti to dobře dopadlo – super, vyhnula jsi se „protivě“. Ať je zítra vše v pořádku. Držím palce. Vidím, že ani na tebe dnes bouřka nezapůsobila…

    Nikísku, také se mi zdá, že se neozýváš…

    Tak bouřka už dorazila i k nám. Ale porod nenastal. Dnes jsem neměla skoro ani žádné poslíčky. Chtěla bych na „to“ nemyslet. Ale s tak obřím břichem se už nedá dělat nic jiného než polehávat doma nebo se vzchopit a dělat něco v domácnosti. Ani nemám chuť chodit ven – všichni mi stejně koukají na břicho. Ale když jsem si dnes četla o předčasně narozeném miminku na hl. stránce babywebu, o tom, že mělo kolem 500 g při narození a několik měsíců si pobude v porodnici, tak jsem si říkala, že to raději rodit po termínu.

    Holky, mějte se hezky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist