Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871464
    Anonym
    Host

    Leniku taky sem cetla ten clanek o miminku naroznem v 24tydnu,
    a v nemocnici bude i 5mesicu,takze mas pravdu sice prenasis,ale
    mas to fakt za par.J apocitam,ze si mela termin 30.5takze dnes
    prenasis 6den!!!No Jita mela termin vcera a Nika ma v cvrtek,takze
    ta vlna musi prijit.
    Ja dnes udelala tak akorat vlnu v mother care,je tam proste milion
    veci tak jsem ocihla golfky Makleren,chci je pouzivat do letadla takze
    do ledna ma cas.dale sem koupila pleny,ale do vody primo do bazenu?
    Co jste pouzivali na male deti pleny do bazenu ci rovnou plavky?Taky jsem
    koupila prvni umely talir a misku a k tomu lzici a vidlicku,ten muj nadherny set
    z pilnikem,hreben,kartacek na zuby nuzky nemeli takze to objednam pres
    internet s plenama pak podle potreby!!Ten mother care je fakt uzasny!!
    Zitra kontrola zazraku,jeste se stavim do prace sefova ceka v srpnu baby tak
    mam pro ni darek,a nake kavicky,a zacala sem 38tyden,v nedeli jdeme na obhlidku
    nemocnice kde budu presne rodit,tak vam drzim holky pesti jo jeste sem koupila
    palmers firming butter s vitaminem E Combinace Cocoa butter,collagen,pomuzou
    unavene pokozce po porodu,zvlaste,kdyz se ztrati vetsi objem.takze budu po
    porodu mazat,je to jak krem na strie,ale tento je po porodu,tak i neco mamince,
    zazrak toho ma milion a lebedi si vesele v brisku,a ne ze sem nebudete psat az se
    to narodi!!!tak 2v1 kdo to konecne nacne???

    #871465
    Anonym
    Host

    Jíťo, ten zítřek je ještě lepší, třeba se to spustí v noci. Někde jsem četla, že většina porodů začíná v noci

    Leníku, chápu, že to musí být strašně stresující, já se sotva valím, a to mám ještě 4 týdny. Nejsem schopná dělat nic, a pak si zase říkám, že když nebudu dělat nic, tak tu děloho nepopoženu 🙁 Držím Ti pěsti, ať už je to konečně tady. Hezky jsi to napsala o tom čekání na bod 0, cítím to podobně. Jen doufám, že ty dvě děti těsně po porodu zvládnu. Ty bouřky už musejí udělat svoje. Volala jsem dnes do porodnice a říkali, že mají strašně moc porodů, tak už Ti to musí vyjít

    #871466
    Anonym
    Host

    Jogo, mothercare miluju, akorát tady je toho zlomek, co v Anglii 🙁 A do Čech myslím neposílají 🙁 Na obou našich dovolených u moře jsem viděla jen golfky Maklaren, tak musí být dobré Ten krém je určitě super, bude se hodit.
    Jinak jsem pro malou měla pleny do vody i plavky, vždy jsem se ptala v konkrétním místě, co vyžadují. Obvykle to bylo jedno. Víc jsem asi užila ty pleny.

    #871467
    Anonym
    Host

    Anette mother care a pak na obleceni rozhodne next!!Ale ja vim,ze v Praze
    neni takovy vyber a jeste k tomu je to tam predrazene,no hruza.Dve deti
    urcite zvladnes si sikovna,bude to sice tezke ze zacatku,ale treba zrovan budes
    mit baby co krasne spi a papa!!Nekdy i jedno dite dokaze dat zabrat.A hlavne
    zdravi.
    No ja tu mam plavky az do 4let ha ha,a plavaci pleny,a zimni kombinezu na leden ha ha
    a ve sleve zimni bundu z next na hory 1-2 takze ted jen ten zazrak,ze
    hned jak se pak po porodu vzpamatuji kupuji letenku na leden do Prahy!!
    At se zase neco deje,ze a ne jen cekani a cekani.Aspon,ze tu muzem cekat
    jak cekanky spolecne atk holky do toho drzim pesti dnes nebo kdy to bude ???

    #871468
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    bouřka nám bouří nad hlavou, miminko má škytavku. Manželovi říkám, že mám depresi… On se dívá do svého PC a říká, „jo, jo, to máš pořád“. Takže útěcha žádná.

    Jogo, mother care je super. Nakupuji tam oblečení dětem. Jak čtu tvé příspěvky, nejraději bych po porodu pro změnu vyrazila do UK a pořádně se tam zásobila věcičkami 🙂 Myslím, že tu máme vyšší ceny a menší výběr… Ta značka golfek je tu vyhlášená… Tak si užívej nákupy!

    Anette, a jak máš staré „starší děti“? Když se mi narodilo třetí, moje děti měly 3r a 1,5 let…

    V porodnici jsou asi už všichni, jen já tam stále chybím… Ale díky za povzbuzení! Ve Vrchlabí mne manžel tahal po horách nebo alespoň vycházkách po městě (motiva obchůdky je dobrá), ale k ničemu to nevedlo. Naopak doktorka mi spíše doporučila, abych se před porodem šetřila, protože na něj potřebuji dostatek sil. Takže babo raď, jestli se snažit hodně hýbat nebo akumulovat síly na porod 🙂

    Na plavání jsem používala plavečky. Asi jak říká Anett – záleží co v konktrétním bazénu požadují…

    Přeji dobré spaní.

    #871469
    Anonym
    Host

    dobre ranko

    tak za hodinku vyrazim do poradny. leni s manzelem je to vtipne. prenaseni je asi narocne pro vsechny. me zase ten muj vcera povida ze si uz ani nepamatuje jak vypadam stihla.. 🙂

    ale libi se mi jak k tobe ve vrchlabi pristupuji a tajne doufam ze to u nas bude podobne. v podoli by to uz podle me ted vic hrotili.

    vcerejsi hezke datum se nam tedy vyhnulo, pro me je jeste dobre 8.6 protoze mala je 6.8 a pak taky 10.6 protoze mam narozeniny. tak uvidime. ale 7.,9. a 11. beru taky! je to fajn ze jsme tu na jedne lodi a muzem kecat, hned to cloveku lip ubiha.

    tak dam potom vedet az se vratim, pocitam ze to bude na cele dopoledne.

    hezky den preje jita!

    jinak o tom nedonosenem miminku, mela jsem presne stejny pocit pri pohledu na jeho obrazek, radsi rodit po terminu, nez takovy maly broucek.

    plavecky mam taky zkusenost s obojim, asi bych ti doporucila ty plenky jestli to neni vylozene bazen jen pro deti.

    krem po porodu je dobry napad, mozna ze se inspiruju 🙂

    no nic holky, kafe, sprcha, a jedu 🙂

    #871470
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, myslím na vás:)
    tak koukám, miminka na spadnutí a asi čekají na lepší počasí:)
    Leniku, už se určitě dočkáš. Není přeci možné přenášet donekonečna….a chápu Tvou depresi….já mám zas poporodní:) a je to se mnou k nevydržení. Přemýšlela jsem o přesnosti určení termínu porodu, protože když se Bartoloměj narodil, tak neudržel teplotu a i když měl 3,48 kg, tak je to takovej hubeňoučkej pavouček, má hrozně dlouhé ruce a nohy. Primář z dětského mi po vyšetření říkal, že odhaduje malému o týden méně, čili že se nenarodil ve 38+6, ale spíše ve 37 týdnu. Přitom termín dle menstruace i podle ultrazvuku byla shoda na 4.6. Takže ani v tomto to není přesné. Nestresuj se, Tvůj brouček tu bude cobydup. Držím pěsti. Stále se chystáš jet do Vrchlabí?
    Jíťo, dej vědět jak jsi dopadla v poradně. Taky držím pěsti, aby bylo vše v poho. Ty fotky, co jsi sem dala jsou super. Moc Ti to tam sluší. Máš jen bříško a ani ne tak veliké. Já přibrala celkově a asi mi bude chvíli trvat, než se dostanu zpět na koukatelnou podobu mého já:)
    Jogo, to je skvělé, jak stále nakupuješ:) já mám hodně věcí po dětech a i když je teď spousta vymožeností co dřív nebyly, tak se rozmýšlím, co ještě pořídit a bez čeho se obejdu. S plaváním mám taky zkušenost, s dcerou jsme chodili od půl roku a dokud se nenaučila na nočník, tak jsme používali plavací plínky. Když byla schopná si říct, že jde dělat bobek, tak jsme přešli na plavečky:) Ale je to o tom, co povoluje nebo vyžaduje to které zařízení.
    Anet…čtyři týdny do porodu mi v tuto chvíli zní už jako scifi. jak rychle se člověk překulí a přeorientuje na mimčo. Nejdřív se sotva valí a pak musí ryhle hupnout do reality starání se o prťouska.
    Břicho mě stále pobolívá, hlavně večer po celodenním maratonu na nohou. Včera jsem byla s Bártíkem u doktorky, nechtěla jsem vypadat jak hysterická matka, ale začal mu prosakovat pupík, tak jsem s ním radši zašla na kontrolu:) vše samozřejmě v pořádku.
    Kojím po zhruba třech hodinách, i v noci bezva spí (někdy i 4 hodinky), přes den někdy po hodině, když je hodně zpocený tak má žížu, to si jen cucne a je spokojený. Je to zlatíčko, vůbec nebrečí, jen si brouká. Řve jenom při koupání:) ale to snad natrénujeme. Jinak si nemám vůbec na co stěžovat, už si to užívám…zkusím sem dát taky nějaké fotečky.
    Mějte se holky báječně, přeju rychlý a pohodový porod a pište, jsem napnutá jak kšandy:)
    Petra

    #871471
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Leníku, klobouk dolů, tři děti po roce a půl od sebe, to bych nezvládla Malé bude 23 měsíců, až se narodí druhá holčička, menší věkový rozdíl bych asi nezvládla, i když jsem chtěla. Ale vyšlo to později a dneska si říkám, že je to dobře. Nějak mi to druhé těhotenství moc nesvědčí 🙁 Ale bude to hlavně asi moje chyba, strašně jsem přibrala (mám o 20 kg víc, než bych měla mít, ale po malé jsem všechno nezhubla, tak si to táhnu s sebou do druhého těhotenství), netuším, jak to budu dávat dolů, já kojením nehubnu :'( No, asi to budu muset vzít pěkně postaru – dieta a cvičení 🙁

    Vondíku, jak já bych chtěla být už tam, kde jsi ty !!! Malá taky u koupání vřeštěla, celé první dva měsíce, teď vřeští, když zjistí, že ji koupat nebudeme. Vodu miluje, ale ty první měsíce nepomáhalo nic. A nejsi hysterická, prosakujícího pupíku bych se lekla taky Na poporodní depresi si pamatuju, nebylo to nic moc. Doufám, že teď to bude lepší, že si budu víc věřit, když to bude moje druhé dítě, ale všechno záleží na tom, jak často k nám bude chodit tchýně 😀 Jestli zase denně, tak mi hrábne definitině :@ Pořád radí a všechno je podle ní špatně 8o|

    Jíťo, každé datum je pěkné, i když toho 10. června se mi líbí taky, to se narodila moje maminka, ale pro mě je to moc brzy. Už máte koupený dárek pro Lucinku ? Já tu mašinku pořád nemám, nemůžu se rozhodnout, kterou. Musím se jít na ně někam podívat, ale musím opatrně, jak je malá uvidí, nebude s ní k vydržení.

    Jinak holky, včera tu byla parádní bouřka, myslela jsem na vás, že bych vám ji poslala. Taky se doporučuje na vyvolání porodu masáž hráze, ale já masíruju a nic, asi je to na dlouho 🙁

    #871472
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tak už jsem zase doma,

    ze dnešní poradny mám super pocit. Dělali UTZ a KTG monitor, to bylo vše v normě, a vyšetření čípku ukázalo že se otevírám, a už se to prý blíží, a doktorka mi udělala Hamiltona, tak Anette tentokrát mě to vůbec nebolelo, fakt ani trochu, tak tě můžu uklidnit.

    No říkala že to vypadá, že se to rozběhne samo, na další KO jdu ve čtvrtek zase k této hodné doktorce. Ale do té doby bych třeba mohla porodit. Ptala se mě jak jsem na tom psychicky, jestli chci vyvolat, a já že ne, že bych to raději nechala přirozeně, tak říkala že by mě pak nechala ještě přes víkend, a vyvolávali bychom až tak nejdřív v pondělí (to bych byla 41+2) samozřejmě i podle toho jak by ve čtvrtek dopadlo vyšetření.

    Tak mám z toho fakt dobrý pocit. Už jak jsem byla v té porodnici tak jsem se začala ještě víc těšit.

    My budeme mít rozdíl 22 měsíců, taky jsem to tak chtěla. Dárek ještě nemáme ale pořídíme brzo. Taky musíme ještě koupit nové botičky, nožka zase porostla.. 🙂

    Peti, co to je prosakování pupíku? To vůbec neznám?

    Any, teď se dvěma bude takový kolotoč že to určitě shodíš. Cvičení to jistí. A tchyni pošli někam, je to tvoje dítě, a tvůj dům tak můžeš ne? Nebo to s ní nějak skoulet. Já mám na tohle obrovské štěstí, mamku i tchyni mám luxusní.

    Poporodní depresi si taky pamatuju. Hlavně ty výkyvy nálad. No snad to brzo přejde 🙂

    Holky já končím, jdu za Luckou. Zatím pa. Leni, jaký je stav?

    Jíťa

    #871473
    Anonym
    Host

    Ahojky 2v 1 a vondik uz si uziva broucka super a Peti vis kolik si zhodila porodem?….tady sviti tak sem hodila na zahrade kratkou sestavu jogy,to hodlam delat hned po porodu jak to pujde tak vam dam vedet jaka bude realita,jinak mne to utika jen,kdyz se neco deje,takze dnes bude poradna,kontrola zazraku,
    pak sjedu do prace dat sefove darecek z mother care!!a pak jeste za kamoskou o kus dale,
    tento tyden mam kavickami natriskany,takze clovek prijde na jine myslenky,dnes sem 37+3,
    takze az budu 39tak budu bliz,ale zatim jsem v poho,na hore mam tak 13kg,vaha byla na bazankach udrzovana,ale mela sem zmrzku,susi,ale 1*tydne se to prezije!!!
    Ono shodit je i o pevne vuli,ale jak sem doma tak lednicka je nebezpecna,takze mi i prospeje se v breznu vratit na 10h do prace!!!Ale vahu bych chtela mit zpatky do 3mesicu,takze doufam,ze to neni jen muj sen ha ha!!!!!Vy tu resite porod, a ja porad tu vahu,ale vsechny se dockame!!!tak holky tento vykend to musi byt nejpozdeji!!!!

    #871474
    Anonym
    Host

    http://www.mothercare.com/gp/cart/ref=ord_cart_shr
    tak tady mam natukanou objednavku na mothercare zasoby plen ve sleve!!ty golgky Maklaren musim jeste doresit vcera sem tam dvoje okoukla,dnes je takovy vyber je to silene!!!tak nevim ci sjedu jeste jednou,zase treba vyuzit ted situaci az tu bude maly zazrak na nakupovani nebude cas!!!Ale vypada to,ze bych to nejpozdeji do pondelka objednala,pak na to muzu cekat to mi taky zkrati cas ha ha.No bezim na kontrolu …..a treba to promyslet myslim na vas

    #871475
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    u mne stále stejné :'( A ráno to vypadalo tak nadějně!!! Měla jsem silné stahy po 30 – 20 minutách, bylo mi zle od žaludku a střevní potíže, bolest v podbříšku. Neměla jsem chuť na jídlo… Říkala jsem si, že už je to tady. Začala jsem se těšit na miminko. Ale po obědě vše ustalo a stále je klid. Takže zítra pojedu na kontrolu do Vrchlabí – těšila jsem se, že tam dnes porodím. Ach jo. Ale zítra je hezčí datum, kdyby se to chtělo zas rozběhnout 🙂 . A to jsem si před obědem dala čaj z listu maliníku (ale osladila jsem si ho, aby byl pitelný) a horkou koupel, abych vše podpořila…

    Vondíku, Bartoloměj musí být zlatíčko. Je úžasné, že ti v noci tak hezky spinká. Trochu jsi mne uklidnila, když říkáš, že ti nevypočítali dobře termín porodu (jsem už 8. den po termínu UTZ a není mi z toho příjemně). Ale zas mne mrzí, že Bartoloměj nebyl ještě úplně „dopečený“. Také mne mrzí, že máš poporodní depresi. Přeci jen je to velká změna, hormony se kompletně přestavují… Vím, že jsem se vždy cítila o trochu lépe po kojení. To se mi vyplavovaly ty +. Tak ti přeji, abys se brzy cítila dobře a mohla jsi se zas radovat.

    Jíťo, také máš vtipného manžela! Tak ať se ti brzy rozběhne porod. Jsem ráda, že tě to nebolelo a že půjdeš příště už jen k hodné doktorce.

    Anette, myslím, že až po odchodu z porodnice uvidíš, kolik kil ti doopravdy zbývá. Třeba tvé tělo zadržuje více vody… Po porodu se na hubnutí vrhneme všechny. Pamatuji si, že po každém porodu jsem měla největší depresi ze svého těla. Každé místo se mi zdálo 100x horší než kdykoliv jindy. Dokonce jsem po 3. porodu vyhodila váhu, protože jsem si myslela, že je rozbitá, když ukazovala tak vysoká čísla. A nebyla 🙂 .

    Když bylo nejmladší Anitce 6 měsíců, začala jsem chodit na hubnoucí kurz do Stobu a zhubla jsem za 3 měsíce asi 12kg. Přesně jak píšeš, po předchozích porodech mi vždy ještě nějaké kilčo zůstalo a po 3 těhotenstvích se to nastřádalo. Ale díky Stobu jsem také začala cvičit AE, postupně i další typy cvičení. Takže před tímto těhotenstvím jsem měla kondici jako nikdy v životě a i můj manžel byl s mou postavou spokojený. Takže věřím (doufám), že to s námi po porodu dobře dopadne a brzy zhubneme!!! 3 měsíce bych také považovala za ideální…

    Pokud jde o tchýni… Moje byla dobrá než se narodilo první dítě. Od té doby je naprosto nesnesitelná. Takže jsem si ji postupně přestala pouštět do domu a ani od ní nechci žádnou pomoc, protože vždy mne setkání s ní úplně vysálo. Raději jsme si našli studentku, která nám jednou za týden hlídá děti, než abych se spoléhala na pomoc – nepomoc od babiček. Nebo pomoc s domácností… Tak držím palce, ať si s ní nastavíš vztah a hranice, ve kterých se ty budeš cítit dobře!

    Jogo, váhu řeším také a ještě více budu řešit po porodu, jestli k němu někdy dojde.

    Holky, mějte se hezky. Těším se na zprávičky od vás. Nikísek se nějak neozývá, že by?

    #871476
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leni no to mě podrž, a já už jsem ti záviděla že máš prcka určitě u sebe! Tenhle porod teda stojí za to.. ale třeba se to rozjede ještě odpoledne znova. Já to přesně takhle měla ten poslední den, minule, ráno už jsme skoro odjeli do porodnice, pak se to ustálilo, a začalo to večer nanovo a to už bylo ono a ani vana nepomohla. A fakt si myslím, že ten porod byl pak o to lepší, děloha byla hodně připravená. Budeš to mít určitě brzo za sebou, a miminko v náručí. Ještě vydrž. Moc ti to přeju aby to přišlo už co nejdřív. Jinak termín podle UTZ (provedeného dříve jak ve 20.tt) jsem četla že se může lišit až o týden. Pozdější se pak liší ještě víc.

    Tak teď závidím Nikískovi, tam už to možná proběhlo – nebo jen nestíhá, kdo ví?

    Váha – u mě bez problému, po těch třech měsících jsem byla možná i ze dvě kila v mínusu. Teď mám 71 a u malé jsem končila na 75 kg, tak jsem přibrala míň, ale je to i tou cukrovkářskou dietou co jsem musela držet. Anette, doktorka se mě jen zeptala jestli mám těhotenskou cukrovku, já jsem řekla že jo, a že jsem chodila na kontroly a výsledky byly v pořádku. Víc se k tomu nevyjádřila a ani nechtěla vidět kartu. Já jsem měla strach že je s tou cukrovkou nebezpečné přenášet. Ale to asi spíš když si někdo píchá inzulin.

    Peti to je zajímavé s Bartíkem, že tam měl být o týden dýl. Něco podobného říkala PA na kurzu že se to často stává při vyvolávaných porodech. Že jsou ty děti ještě trošku nedonošené. Ale on to dožene neboj! Jinak s tím kojením a poporodním blues, mě to spíš vždycky „rozhoupalo“ tu hormonální houpačku a moc příjemné to nebylo.. třeba to teď bude lepší.

    Na monitoru mi dnes miminko museli několikrát probudit tleskáním a pohupováním bříška a říkala sestra že je spavé, a už mi to říkali i minulý měsíc na gyndě. Tak třeba bude klidnější než ta dračice co už máme doma. Bylo by to vhodné.

    Anette, dárky u nás budou: Kvapník ze včelích medvídků plyšový, hraje „Chvátám, chvátám“ a pak koupíme asi ještě pár drobností (bublifuk, gumoví medvídci, prstýnek z hračkářství, …) když budou chodit pak návštěvy tak aby náhodou nenosili dárky jen pro miminko. Už se moc těším jak to Lucka vezme. Nevidím to černě. Vztekat se a zlobit už beztak začala v zimě tak horší už to nebude 😀

    Leni, super postoj ke tchýni a tak celkově. Člověk má jen krátký život na to aby si ho ještě nechal dobrovolně kazit některými lidmi. A hubnutí taky paráda. AE = aerobik? Já jsem byla zatím ve své životní formě v 19 letech když jsem dělala kickbox-aerobik, pak to šlo trochu z kopce.. :$

    jogo, dej vědět jak na poradně, užívej si kafíčka, a ty si dáváš suši?? jaké to je? strašně bych ho chtěla ochutnat!

    ahoj holky 😀 mějte se co nejlíp! <:o) Jíťa

    #871477
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak já mám dnes po první kontrole v porodnici a musím říct, že jsem z toho byla docela rozhozená. Při prvním natočení monitoru mimi spalo a tak byla ta křivka téměř rovná čára. Byla tam taková mladá doktorka, která se na to vůbec netvářila hezky a tak jsem šla od půl 12 na přetočení. To už naštěstí mimi bylo asi trošku vzhůru, takže už byl monitor v pořádku. Ale co mě docela překvapilo je, že se mě tam nikdo ani nedotkl a to jsem si myslela, že si teda udělají aspoň pomhatové vyšetření jak jsem vlastně na tom. Málem si nevzali ani moč, kterou jsem jim doslova musela vnutit. Tak jsem z toho přístupu byla trošku rozhozená a chci se zeptat jak to probíhalo u vás, když vás přebírala do předporodní péče porodnice.

    Jinak při tom čekání na druhý monitor jsem slyšela jak tam někdo rodí a fakt se mi z toho neudělalo dobře. Už to chci mít vše za sebou. To čekání a sledování kdy to na mě přijde a strach z porodu je fakt hnusný.
    Já zatím vůbec žádné pravidelné bolesti nemám. Občas mě bolí v podbřišku, občas mi tvrdne bříško, ale vždycky to za chvilku přejde a neni to o bolesti, spíš je to takové nepříjemné.
    Ach jo, ať už je to za všechno za mnou :-(.

    Mějte se.
    Nika

    #871478
    škubina
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky 🙂 Jíťo,je skvělý,že jsi v poradně dopadla OK. Já mám dnes za sebou taky kontrolu a převážení mimča. měl by mít cca 3.120g,myslím,že váha tak akorát. Jediný negativum je,že mám dost nízký tlak 95/50,ale pořád lepší než vysoký 🙂
    Niki,u mě je to při každé kontrole tak,že mě nejdřív natočí na monitor,pak to zkontroluje doktor
    a pak mám ještě prohlídku. Konroluje se,jak mimčo sestupuje a jestli se otvírám. moč je samozřejmostí. Snad ta tvoje příští kontrola bude probíhat lépe.
    Myslím na vás holky.! Leníku,Anette – kdybych uměla čarovat,nějak bych vám pomohla,
    ať už máte mimča v náručí 🙂
    Opatrujte se,držím palce!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist