Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 856. až 870. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871479
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Niko, prožívám podobné pocity (ten strach) a chvílema se to mísí s tím že se těším.

    Každopádně moje dnešní poradna byla v porodnici první a udělali mi:

    – KTG (a sestra osobně kontrolovala každou chvíli jestli mimi nespí – spalo – tak ho budila
    – poradna (otoky, pohyby, moč, váha, tlak)
    – vnitřní vyšetření čípku
    – ultrazvukové vyšetření

    myslím že na to snad museli zapomenout nebo jinak to nechápu že tě nevyšetřili?? kolikátý jsi tt?

    Škubino, super že je vše OK! nízký tlak je fakt lepší než vysoký.

    Jíťa

    #871480
    Anonym
    Host

    tak mam objednane mother care golfky,pleny,male boticky,a sadu hrbinek,nuzky,pilnik takze to prijde tak v sobotu ci pondeli!!
    dnes v praci sem predala sefove darecek mela radost ostala plavecky na holcicku,umelou misku a pribor
    Jito susi si brzy das,vsak po porodu uz muzes sladke ne???ja na sladke fakt nejsem,ale manzel to furd kupuje!!Ale jsem spis na syr,uz se tesim na plesnivy!!
    Lidi se mne uz zacli ptat kde sem byla na dovolene,prece jen po celem kvetnu na otevrenych bazenkach je to znat,tak se aspon citim relax a v pohode..
    v poradne mne vysetrily vse ok,tlak,moc,pohmatem brisko,poslech srdicka,a kontrola az budu 40+3!!!!!takze sem ji rikala,ze uz se mozna neuvidime a ona ze je 1%deti se rodi v terminu,pristi tyden mam kontrolu v 38+5ale to chodim jinam a mam to tam jak pise Nika,moc minule ani nechtela,a pomalu jim musim rikat co maji delat,ale chodim na 2mista jedno je super,druhe uz sem si zvykla!!zada boli to je proste tak,ja jsem aspon rada,ze se blizim k 38tydnu,ale jak tak koukam,kolem a kolem kdybych porodila pred terminem,byl by to zazrak!!!No jdu pokracovat zitra s kavickami obyhat zname aspon ten den utece!!!Jo jo na bazenkach tam to bylo uzasne tam by mi bylo jedno kdy rodim,ale ja prestala chodit na bazen kvuli zazraku,ze tu muze byt driv,ci se otevru,tak sem nechtela riskovat,ale zase nemuzu byt chamtiva!!tady pak jak ja chodim na pilatte a jogu tak hned vedle jsou male jesle kde vam pohlidaji jak hodku cvicite,takze to je uzasne!!!no holky myslim na vas vsechny Leniku,Jito,Niko a Pak anette,Skubina a ja!!!
    Nikisek 2v1ozvy se?

    #871481
    Anonym
    Host

    jogo aha tys myslela susi jako susenky? ja myslela Sushi – to bych chtela ochutnat. dietu stale drzim ale obcas teda zhresim. snazim se hlavne o ty caste a male porce. ja teda stale 2v1, dneska 40+4. manzel v praci, tak cekam az se probudi Lucinka a pak pozvem asi na navstevu sousedky s detma, jsme tu 4 co mame holcicky + \ – mesic od sebe tak je to fajn takove minijeslicky, decka jsou aspon v kolektivu. schazime se kazdy den, na hristi nebo u nekoho doma. no ted az porodim (jestli teda nekdy porodim) tak to trochu omezime, uz nebude tolik casu.

    zajimava vec- lucinky babicka (tchyne) ma 3 vnoucatka a vsechny se narodily chvili po terminu, vsechny ve ctvrtek a mezi 0-5:00 rano. tak zitra mame prvni ctvrtek po terminu tak uvidime 🙂

    drzte se holky a mejte krasny den, papa

    jita

    #871482
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Tak Jíťo,držím palce,aby jsi neporušlila rodinnou zvyklost 🙂 bylo by to i hezké datum…

    #871483
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Trochu vás sleduji jak která porodíte,protože jsem v téhle diskuzi začínala,já tenkráte měla termín 9.6. Mě to teda čeká až na přelomu října listopadu.
    Držím palečky a přeji,aby jste porody zvládli v pohodě.

    #871484
    Anonym
    Host

    Jito a co se tyce toho opravdoveho sushi,tak to mi moc chutna!!!!!!!!!!Kratka sestava Jogy na zahradce,za chvili jdu na kavicku a vy stale 2v1,ale abych se nepletla no myslim,ze do nedele by tu mohli byt i 3nove zazraky,holky je to na spadnuti,Kratky porod,hladky prubeh,myslim na vas!!
    piste!!

    #871485
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak Lenik ani Nikisek se neozyvá, žeby už?:)
    Jíťo, propsakování pupíku, když uříznou v porodnici ten pahýlek, tak měl malej pupík krásně zataženej, ale předevčírem mu začal krvácet, tak jsem s ním radši šla k doktorce. Dneska už má pupika zas hezky čistýho. Datum 9.6. je hezký, tak ať ti to zítra vyjde

    V porodnici jsem se nezvážila a doma váhu nemám, tak netuším, kolik jsem tam nechala. Do kalhot před porodem se nasoukám, ale jsou mi těsné. Včera tu byla moje neteř a ptala se mě, jestli mi to břicho zůstane:S :O Zhubly mi nohy, ale bříško pořád mám a asi ještě chvíli mít budu. Doufám, že do těch tří měsíců budu tak nějak jako před porodem:) a pak musím dát dolů ještě dalších deset kilo:)

    Venku se vyčasilo, za chvilku jdem pro dceru do školky. Opatrujte se a pište novinky. Pohodový porod.
    Petra

    #871486
    Anonym
    Host

    ahoj holky dnes moc nestíhám, možná ještě přijdu večer tak jen podávám hlášení – u nás zatím nic, zítra ráno opět poradna v porodnici tak uvidíme. nebo že by ještě dnes v noci 🙂

    mějte hezký večer pa pa Jíťa

    #871487
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jsem stále „celá“. Dnes jsem měla jet do Vrchlabí na kontrolu. Ale v noci dostala Emička zánět středního ucha, a tak jsem se musela přeobjednat na pátek. Že má v 8 letech zánět středního ucha mne dost překvapilo (obvykle souvisí s nesprávnou technikou smrkání), tak jsem se dozvěděla, že to má z koupání v rybníce 🙁 .

    Začínám mít obavy, že už mi snad normálně porod nezačne. Dnes poklesl tlak, pršelo. Do toho jsem zas přes 2 hodiny řídila auto (jízda v autě prý také může pomoct v rozběhu porodu) a nic. Tedy kromě tak 3 výživných kontrakcí během cesty tam (po cca 20-ti minutách) – to pak mám trochu potíž posouvat nohy po pedálech… Jedna milá prodavačka v obchodě se ptala, kdy mám termín (už jsem ho měla před týdnem) a hned mi říkala, že mi bříško hodně pokleslo, že už to určitě brzy přijde. Potěšila mne. Ale už si myslím svoje… Pomalu ztrácím naději… Na co to naše miminko ještě čeká?

    Jíťo, také díky za povzbuzení, že mohu mít rychlejší porod.

    To je dobrá záměna – suši x súši 🙂 Před několika lety jsem suši také poprvé ochutnala. Nejprve jsem byla trochu zklamaná, ale pak mne nadchlo. Dokonce v jednom Apetitu je recept na několik typů suši. Dělala jsem je už několikrát a byla jsem za hvězdu kuchyně 🙂 . Ale s těmi recepty to byla hračka! Rozhodně jednodušší než udělat svíčkovou. V počátcích těhotenství jsem ho opět připravila, ale nějak mi nesedlo v žaludku (to tenkrát nebylo zas tak složité) a celé těhotenství se na sushi nemohu ani podívat. Dokonce jsem manželovi zakazovala, aby ho v mé přítomnosti vůbec konzumoval 🙂 Jinak u prvního těhotenství se mi to stalo se smaženým sýrem (dala jsem si ho, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná. Asi víte, kde zkončil…). Ale doufám, že se mi po narození miminka zase chutě „srovnají“. Jíťo, tak ho někdy vyzkoušejte, třeba až přijedete do Prahy!

    Holky, mějte se krásně.

    #871488
    Anonym
    Host

    Tak mne staci kratka prochazka a zada maji dost!!ale kocka s kterou sem se dnes potkala rodila 6dni pred terminem a jen 5hodin,tomu rikam pohadkovy porod….nedavno kamoska porodila po 12h taky pohoda,a jini se trapi 17h a dele,no je to proste priroda,na kazdem se vyradi jinak.
    Vondiku a jake cislo plenek pouzivas??1ci2??
    tak holky drzim pesti a muzem se pustit na zhazovani tech kil!!!

    #871489
    Anonym
    Host

    Leniku a ty jsi ty porody predtim mela na termin,ci uz si nekdy prenasela???Fakt te chapu,po dnesku jak mne boli zada,tak fakt stastni ti co na termin,a o tyden driv to je vyhra,tak aspon prenasis tak dlouho,ze tady se nechava max12dni,takze do nedele to mimco musis mit!!!!No vim nedele daleko,lae hlavne zdravi!!!!

    #871490
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Leni, už ti to fakt přeju! Třeba dneska to přijde. Mám takový pocit že dneska v noci by to šlo. Bohužel zatím nic nenasvědčuje tomu že si to myslí i miminko. žádné kontrakce, prostě NIC. Kdybych rodila na termín tak už jsme byli i doma z porodnice. Ach jo…

    Dneska jsme byli celý den někde, ráno ta návštěva sousedek, sešly jsme se všechny 4 (+4děti) tak to bylo veselé, pak na oběd k babičce, zpátky domů a celé odpoledne jsme byli všichni 3 venku na hřišti, teď jsme povečeřeli a Lucka se koupe a za chvíli jde spát a my asi brzo po ní. Nebo že by… porodnice? No uvidíme 😀

    Jinak já jsem první porod měla úplně pohádkový taky, 8 hodin, z toho 4 doma a 4 v porodce. Paráda. Ale předcházelo tomu taky hooodně těch poslíčků. Teď nic. Tak ale stejně mám strach, jak ty bolesti zvládnu. ale moc se nenervuju. vím totiž že bývám nervózní jen před tím a až to pak přijde, budu v klidu. asi to způsobí ty hormony, člověk posbírá všechny síly a jede na maximum, na stres není čas. aspoň u mě.

    Sushi -ve Zlíně je nová restaurace http://www.sushi-miomi.cz/index.php a prý je moc dobrá tak tam bych chtěla někdy určitě zajít, na pěknou večeři. Do Prahy vůbec nevím kdy se zase podíváme, se dvěma prckama to bude složité 😀

    Peti, super že je pupík v pořádku!

    Zatím ahoj a mějte se krásně

    Jíťa

    #871491
    Anonym
    Host

    tak Leniku fakt to musi byt za par,Jito ty taky!!Ja pred chvili udelal dalsi objednavku na mother care nakonec sem vzala ten stojan na vanu,ma zada tedy nejsou pripravena na nake ohybani!!taky mi dojde krem na bradavky,a par dalsich malickosti,takze tim jsem 100%uzavrela kapitolu nakup!!pleny mam cislo 1 jen 27kusu 2-5kg do nemocnice,pak mam uz cislo2 3-6kg 35+43kusu a pak mam uz cislo3 4-7kg 54+54mate pleny do zasoby??ci to kupujete postupne??
    holky mam dotaz kdy se muze v sestinedeli pouzit prvne tampon,vy jste tu takove znale!!!!tak at uz mate zazraky v naruci!!

    #871492
    Anonym
    Host

    ahoj holky, tak už jsem v porodnici, ale jen na poradně. teďka akorát čekám na ktg, a pak ještě poradna a utz. dám vědět jak jsem dopadla. včera při bouřce jsem měla pár poslíčků, v noci a ráno už to bylo zase v klidu.

    #871493
    Anonym
    Host

    tak monitor mám za sebou, dnes je mimco hodne aktivni. tak cekam jeste na poradnu a na utz, dnes je tady hoodne maminek, tak to bude asi na dlouho. ale to nevadi. jinak se citim dobre, zadne bolesti, nic. tak dam vedet za chvili jak pokracuju. v cekarne je nuda ale je tady aspon wi-fi tak muzu serfovat po internetu :}

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 856. až 870. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist