Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871494
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    🙂 Ahoj! Tak už jsem zase doma holky, doktorka byla moc spokojená, už jsem otevřená na 4-5 cm, udělala mi zase Hamiltonův hmat (nebolelo to), a když nemám zatím stahy tak si mě tam nenechali a můžu být ještě doma, ale možná se ještě dnes nebo zítra vrátím, už je to zase o trochu blíž.

    Tak držte palce, dobrá věc je že jsem tam chytla Wi-Fi signál, tak vám dám vědět i až se miminko narodí.

    Leni, už jsi v porodnici? Nikísku, ty už bys mohla být i doma s miminkem jak to tak počítám?

    Zatím ahoj, jdu se posilnit oběděm.

    Jíťa

    #871495
    Anonym
    Host

    Jíťo, super, 4 – 5 cm je bomba, to už bude dnes nebo zítra 😀

    Já jsem byla včera v porodnici na kontrole a nález pořád stejný, otevřená jen na špičku prstu 🙁 , ale je brzy. Doktor se ptal, jak chci rodit, říkala jsem, že přirozeně, tak mi kupodivu řekl, že to jsou rádi a že je to určitě lepší. Říkal, že děloha něco dělá a že snad porodím sama do termínu, ale zase mě upozornil, že ten porod nemůžou vyvolávat, max. udělají Hamiltona. Rozhodující je, jak to bude vypadat za 14 dní, až budu ve 38. tt., říkal, že čím dřív porodím, tím líp, že prý můžu už hned 😀 Já bych chtěla, ale vzhledem k tomu, že za 14 dní mi nález nepokročil, tak si myslím, že budu mít asi tendence přenášet 🙁 Každopádně se tvářil, že by mě zatím nenutili rodil dřív a dali mi šanci až do začátku července, kdy mám termín.

    Jogo, já jsem s malou nechala v porodnici 8 kg, 5 kg za tři měsíce určitě zhubneš. Většina mých kamarádek měla naopak do tří měsíců od porodu o 5 kg míň než před otěhotněním Já mám smůlu, že kojením nehubnu, ale to se týká asi jen 2 % žen, ostatním letí váha dolů sama, zvlášť po prvním dítěti. Taky se často rozhodí štítná žláza, což způsobuje hubnutí. Já jí mám vyhnutou štítnou žlázu bohužel tak, že spíš tloustnu 🙁 Mám to všechno opačně, ale stává se to dost zřídka.

    #871496
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Jíťo,taky myslím,že už to máš za pár,to je super!!! A ty Anette máš ještě chvíli času,tak se nestresuj…
    Jak to vypadá,Leník ani Nikísek se neozývá,tak že by už?
    Držím vám palce a Jíťo piš,když tam máš wifi – to budeme mít pěkně z první ruky 🙂

    #871497
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer,

    Anette, taky myslím že máš ještě chvilku čásek, a gratuluju k dobrému přístupu od doktora. Hele a třeba zrovna tentokrát kojením zhubneš, porod ti vychýlí štítnou žlázu zpět do normálu, a budeš OK 🙂 Mysli pozitivně!

    U mě zatím nic žádná kontrakce, večer pár poslíčků. Tak vyčkáváme. Budete mít info z první ruky.

    Napište ještě někdo jak se máte. Škubino, cítíš se už líp?

    Dobrou noc přeje zatím 2 v 1 Jíťa 🙂

    #871498
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak pořád nic. Ale dnes mi napsaly mé různé kamarádky. Hodně mne povzbudily, jedna nabídla hlídání na víkend, kdybychom potřebovali… To mne opravdu potěšilo.

    Podle síly a četnosti stahů bych musela být otevřená už na 20 cm. A přitom pořád nic. Odpoledne jsem brala děti k zubaři, pak jim kupovala odměny za statečnost, pak kolotoč večeře – úkoly – ukládání. Tak jsem alepsoň nemusela myslet na svou situaci. A jsem ráda, že toho zas tolik zvládnu (alespoň z něčeho se mohu radovat).

    Děti se mi rodily vždy v „rozumný čas“. Jáchym 2 dny před termínem (to jsem si moc přála), Emička 7-10 dnů před t. (už si přesně nepamatuji) a Anitka pár dnů po termínu (? 3-4). Vždy to ráno/dopoledne začalo, kolem oběda umlklo a večer se děti narodily. Takové stahy jako mám teď každý den jsem měla jen v den porodu…

    Jíťo, gratuluji k pěknému nálezu. Anette, ať porodíš co nejdříve, když už můžeš. „Potermínovou graviditu“ nikomu nepřeji… Jogo, plenky kupuji do zásoby – každnou chvíli mají nějaké slevy a takn neodolám – alespoň je pak nebudu muset nakupovat… Mám je až do vel. 4

    Zítra jedu do Vrchlabí. Myslím, že tam nechávají přenášet asi 14 dní. Tak uvidím, co mi řeknou…

    Holky, držte se.

    #871499
    Anonym
    Host

    Ja tu psala drive a se mi to neodoslalo tak znovu!!
    jito 4-5cm otevrene to je moc pekne,lae bez stahu,to myslis jako bez kontrakci to znamena!!Tak sem zvedava ci se to u tebe rozjede.
    Leniku tak sem rada,ze nejsem sama taky mam az do velikosti 4,dnes mi akorat dosla zasoba z mother care a prvni boticky velikost3!!takove na litacku ladi k plaveckam ha ha!!Jeste cekam dalsi varku z mother care tak to je vzdy den veseli.A leniku ty uz prenasis tedy 11dni,no takze max do te nedele jak sem psaal!!Vim je to opruz,ale zase deti rostou pak utokem,zitra k nam dojde manzela sestra male je uz 10tydnu!!
    Ja jsem 37+5kontrola 38+5 a pak az 40+3,zazrak si lebedi,drzi mne nadvodou ma joga delam kazde rano 20minut sestavu na zahrade.To mne nabije energii!!!
    Anette i ty se dockas,a ja i Skunina,ale poporadku tak 2v1jak dlouho jeste Leniku,Jito,Nikisek ze by…

    #871500
    Anonym
    Host

    ahoj holky

    leni moc na tebe myslim a preju taky dobry vysledek na dnesni kontrole! ja jsem dnes 40+6 a vcera vecer byly zase poslicky, ktere pak odeznely. jo poslicky=stahy=kontrakce=bolesti jogo vsim myslime to jedno. pohyby miminka citim hezky, a behem vcerejska mi odesla hlenova zatka, od te doby trosinku krvacim spis jen spinim, dr. mi to rikala ze to budu po tom hamiltonu.

    haha jeste by bylo dobry kdyby porodila joga a skubina prede mnou, no i to se muze stat, vcera jak byla dr. spokojena s nalezem tak jsem ji ukecala, ze pujdu na srdicko monitor v nedeli a pak jeste v utery 41+3 k ni na poradnu a tam by se az domluvilo to vyvolani. tak uvidime.

    leni, jeste by me zajimalo, jestli to budes cist, prenasela nekdy tva maminka nebo babicka? u me mama ne a babicka jedna jo. to jen tak, aby rec nestala. jinak posilame dnes (myslim ze muzu mluvit za vsechny) smerem k praze a vrchlabi hodne pozitivni energie. vydrz, pujde to jako po masle!

    jogo, plinky jsou do zasoby super, ja mam zatim jen cislo 1,4 baliky.

    #871501
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    S tou pozitivní energií se samozřejmě přidávám – už je toho napínání až až!!!
    Jíťo,jinak můj psychický stav už je v pohodě,už žádné slzy a smutnění. Ba naopak,te´d zas prožívám trochu euforii a síly mám na rozdávání. Zítra však může být zase jinak 😀 Včera jsem dokončila II.semestr ve škole,tak jsem ráda,že jsem vše stihla a teď už můžu vesele rodit.
    Chtěla jsem se zeptat na tu hlenovou zátku – po úterní kontrole u dr. jsem taky krátce špinila a druhý den večer mám pocit,že mi taky odešla. nejsem si ale jistá. Měla jsem ale zato,že když odejde,nastává porod už brzy nebo je to jinak?
    Holky,plenky taky střádám. 1 mám jen jeden balík,nejvíce mám 2. kamarádky mi říkaly,že ty 1 jim špatně seděly,tak uvidíme,ale není tam skoro žádný rozdíl.
    Tak při pátku tfuj tfuj tfuj pro štěstí 🙂

    #871502
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, nám říkali na předporodní přípravě, že když odejde hlenová zátka, porod obvykle nastává do 3 dnů, ale v porodnici mi říkali, že to klidně může trvat týdny.

    Jíťo, Škubino, času mám ještě spousty, kdyby mě nevystresovali na té diabetologii, tak nic neřeším. Prý čím dřív půjde miminko ven, tím líp pro něj, tak proto jsem taková nervní 🙁

    Peťulo, moc děkujeme. Budeš mít krásné Vánoce s miminkem Taky Ti držím pěsti, je super, že se vám rychle znovu zadařilo

    Jíťo, tak čekáme zprávy on-line, o víkendu se rodí nejvíc dětí a druhé jde prý samo. Děti, které se narodí v neděli, mají prý v životě štěstí 🙂 Všechno nejlepší k narozeninám <:o)

    #871503
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já vás zdravím taky pořád 2v1. Včera jsem měla termín a vůbec nic, ani dneska to nějak nevypadá. Já nemám téměř žádné bolesti, občas takové šimrání v podbřišku a občas mi tuhne bříško jako nahoře, tak asi nikdy neporodím.

    V neděli dopoledne mám jít zase na monitor a doufám, že už mi v té nemocnici udělají aspoň vyšetření pohmatem, abych věděla, jestli se něco chystá nebo ne. Jo a taky fajn další novinka, příští týden mají v porodnici malovat, takže jsem zvědavá, kde nakonec skončím rodit 🙁 Samé super zprávy, trochu chytám depku a už to vážně chci mít všechno za sebou.

    Mějte se a držte se.
    Verča

    #871504
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Tak koukám,že červnovým miminkům se na svět nějak nechce. Niki,tak třeba o víkendu a možná všechny – to by bylo najednou miminek 🙂
    Anette,děkuju za info o zátce. Vlastně to tedy nic neznamená,to jsem z toho jelen!
    Jíťo,přidávám taky gratulaci. Vše jen nej..nej..nejlepší k narozeninám,hlavně zdravé mimi,už v náručí.

    #871505
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, moc děkuju za přání k narozkám, jste milé, no je jasné co by mi k nim udělalo největší radost 😀 zatím tak po částech odchází ta zátka, dneska už třetí den. Kontrakce mám ale jsou to poslíčky – nejsou vůbec pravidelné a ani moc nebolí spíš skoro vůbec.. No uvidíme, jsem zvědavá kdy se miminko nakonec rozhodne vykouknout 🙂 Cítím se docela dobře tak odpočívám, dochystávám věci a hodně jím a piju ať jsem v plné síle 🙂

    To by bylo fakt dobré kdyby se nám miminka narodily spolu v podobnou dobu. Každopádně budou mít k sobě blíž. No donekonečna tam asi nebudou co.. :-* Na oběd jsem si dnes dala maso s rýží a zeleninou a do toho tabasco – ostré jídlo může pomoct prý tak uvidíme.

    Holky, držte se a dejte vědět jak jste na tom, já se zase ozvu, jdu teď na chvíli za Lucinkou si pohrát. Bude se mi po ní stýskat, naštěstí snad jen ty 3 dny tak to uteče :'(

    Jíťa

    #871506
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já pevně věřím, že miminka budou do neděle tu, Lenik už snad svoje zlatíčko chová 🙂 Moc na Vás myslím a taky posílám pozitivní energii, ať to máte v klidu a rychle za sebou.
    Venku vedro, Bártík s ta´tkou spinkají 😀 taková domácí idylka. Já se cítím každý den líp, i když jsem včera na poporodní kontrole na ultrazvuku nedopadla dobře a zas chodím na injekce:S ale snad už to bude v pohodě. Bártíkovi je už 14 dní, letí to jako blázen :o)
    Plínky jogo používám stále 1, mám do zásoby i 2, ale ty jedničky budeme mít minimálně ještě měsíc. A spotřeba je velká, Bártík je prdlavka, asi mám hutné mlíko, protože po každém nakojení se ozve rachot do plín a přebalujeme:)
    Mějte se bájo.
    Petra

    #871507
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tak jsem neměla pořád čas se ozvat a plánovala jsem si to na pondělí, ale….
    Nakonec jsem v pondělí ráno porodila 😀

    V 2:45 jsem šla na záchod a odtekla mi voda, naštěstí jsem si zrovna sedala
    na záchod. Tak jsem vzbudila mámu, zařídili jsme hlídaní pro malou a volala se
    sanitka. V sanitce mi začaly malilinkaté bolesti. Dojeli jsme, vyplnili jsme
    formuláře a šla jsem na pokoj. A byla jsem otevřená na prst.Potom mě vyšetřili, dali klystýr a osprchovala
    jsem se. Byla jsem otevřená na 5cm. Pak mi chtěli točit ozvy… Já nechtěla a paní asistentka řekla, že
    až bude tlačení na konečník, tak mám říct. A to zrovna začalo v tu chvíli.
    Tak jsme šli na sál. Třikrát jsem zatlačila a malý byl venku 🙂

    Tak Vám holky taky přeji rychlý a krásný porod.
    Sice malý někdy má kojící chvilky, kdy pořád kojím ( psaní sem jsem prokojila),
    ale to nevadí. Tak se mějte krásně a pa!!! Poté napíši zbytek.

    Malý měl 3250g a 49cm. 6.6. 2011 7:35

    #871508
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Nikísku,moc moc gratuluju. Je skvělý,že jsi měla porod takhle rychlý a v pohodě. Užívej si toho uzlíčku 🙂
    A myslím,že Leník asi taky brzo napíše zprávy z porodnice.
    Držím palce holky,at do neděle máte mimi u sebe 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist