Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871509
    Anonym
    Host

    Nikísku velká gratulace. Krásná váha i míra, kluk jak má být a porod jsi zvládla na jedničku, šikula:)
    Holky mějte se fajn, pěkný víkendík.
    Petra

    #871510
    Anonym
    Host

    Jite vse nek k narozkam…a o vykendu maly zazrak,to je drzost cely tyden nechat mamky takhle natahovat!!Nika ma taky jeste sanci o vykendu,a lenik uz ma snad zazrak u sebe!!
    Nikisku supeer..konecne,takze ty jsi ta stastna pred terminem,krasne vahy,super porod,moc ti to preji!!
    Takze ze by po vykendu zustala silna trojka s jogou,Skubinou a Anetkou.
    Mne boli zada tradice,ale dosli dnes golgky Maclaren to je jezdenicko super…pleny mam 1*1,2*2a nejvice 3,malou velikost muzu vzdy dokoupit uvidime jaky zarak privedu na svet kg??tady se deti vubec nevazi,takze to bude prekvapko…
    dnes tu byl maly zazrak ma 9tydnu,vstava co kazde 2hodky pres cely den,takze 3hodky jsou pry svatek.Co ty vodniku jak casto maly vstava???
    ja zitra tedy presne 38…..kdybych porodila 39bylo by to hezke,ale nechame se prekvapit!!!!tak hura kde je dalsi zazrak??????????????????

    #871511
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, blahopřeji k narozeninám! Ať k nim brzy dostaneš ten nejkrásnější dárek 🙂

    Nikísku, moc gratuluji k miminku a hladkému porodu. To je super, že už máš vše za sebou a miminko v náruči!

    U mne stále nic. Ale kdyby se mimčo narodilo, určitě bych vám hned napsala přes mobil. Dnes jsem byla ve Vrchlabí na kontrole. Manžel vezl ráno děti do školy. Cestou domů bral na dálnici benzín a při placení zjistil, že si doma nechal platební kartu… Takže na pumpě nechal občanku a bankovky v poloviční hodnotě natankovaného benzínu (ještě štěstí, že ho vůbec pustili). Takže, když přijel pro mne domů, měli jsme skoro hodinovou zajížďku, abychom benzín zaplatili a dostali se zpátky.

    Díky zpoždění jsme přijeli do Vrchlabí o něco později a já jsem nestihla ve službě paní doktorku, ke které jsem byla objednaná. Sestřičky byly moc milé, dokonce se povedlo natočit krásný monitor miminka. Ale pak jsem šla za velmi stařičkým panem doktorem. Měla jsem řešit své přenášení a případný termín vyvolání porodu. Místo toho se mne pan doktor ptal na termín početí – moc jsem si to už napamatovala, ale měla jsem pocit, že to bylo v půlce září. Pan doktor „zatočil kolečkem“ a řekl mi, že i kdybych otěhotněla začátkem září, tak jsem se teprve teď dostala do svého termínu a porod mohu mít klidně až 20. června. Když jsem poukazovala na termín dle UTZ, mávl rukou, že tomu se nedá věřit. Termín dle PM mám 2.6. Pak měl podezření, že miminko je v příčné poloze, což jsem se divila, protože bylo vždy hlavičkou dolů. Ověřila to paní doktorka ultrazvukem a řekla, že je to v pořádku, jen miminko není „úplně vycentrované“, což se po noci (ráno nebo dopoledne) stává.

    Takže jsem ze všeho byla paf. Do poradny prý mohu přijít až ve středu. Rozhodla jsem se, že teď večer si prohlédnu své diáře a zkontroluji si data pravděpodobného početí a další údaje a když tak se objednám ještě na neděli k někomu pro mne „důvěryhodnějšímu“. Přeci jen si nemyslím, že bych měla rodit až na konci června a zatím tomu nic moc neodpovídá… Takže věci u mne nabraly trochu jiný spád než jsem čekala… Chtěla jsem se objednat ke své půvdoní lékařce Dr. Korbelářové, ale dozvěděla jsem se, že už tam od 1.6. nepracuje – byla jsem tedy u ní na kontrole v její poslední pracovní den. Fakt smůla.

    Takže se to vše trochu zamotalo. Ale stahy mám stále, celý den. Teď se jdeme s manželem projít, aby bylo miminko pěkně hlavičkou dolů. Takže miminko ode mne zatím nečekejte 🙂 Ale až přijde, určitě se hned ozvu.

    Jinak pokud jde o malování porodnice, od 12. do cca 20. 6 malují i v Podolí, jak mi řekla kamarádka, která má teď také termín. Tak z toho byla trochu hotová a hledá si náhradní porodnici, kdyby to na ni náhodou přišlo. Uvažuje o Neratovicích a Vrchlabí.

    Holky, mějte se hezky. Pěkný víkend.

    #871512
    Anonym
    Host

    Teda Leniku to je chaos,no ja bych na ne tedy uderila nejpozdeji v tu stredu,kdyz mas termin podle ultrazvuku,tak ten je vetsinou ten vychozi preci!!
    No deda byl asi trochu mimo,koleckem si taky priste zatoc a ukaz jim,ze termin na 20.6slysis prvne!!navic prenaset se ma max 14dni a pak se to ma vyvolat,tak at si tam tedy urci den porodu presneji!!koleckem ti muzu zatocit i ja!!ale zase to muze prijit,kdyz to nejmene cekas!!tak na tebe myslim!!!
    ale ten konec se asi vlece kazdemu,ale hlavne pak zdravi zazrak v naruci!!!!a zadne komplikace!!!!jo jeste ta dnesni navsteva manzela sestra dostala po cisari po 6tydnech infekci,takze ona si to vybira taky ze vsim vsudy….pekny vykend nejlepe s zazraky v naruci piste

    #871513
    Anonym
    Host

    Jo a jeste leniku pan doktor,potrebuje asi jit do duchodu,protoze otehotnet zacatkem zari tak uz mimco davno mas!!!

    #871514
    Anonym
    Host

    Jogo,

    díky za podporu. Vrátili jsme se z procházky do lesa. „Brečela jsem manželovi na rameni“. Když jsem četla, že také Nikísek porodil, nějak to na mne dolehlo. Pocity jsou hrozné a zvlášť v těhotenství. Říkala jsem si, jak jsem neschopná porodit své čtvrté miminko. Jak se snažím důvěřovat sobě, mít přirozený porod. Když mi minule 31.5. Dr. Korbelářová řekla, že tento týden tu nebude (netušila jsem že už na pořád), nechala jsem se objednat k jiné Dr., kterou mi chválila a také jsem chtěla ženu. Měla jsem obavu, že bych šla k někomu neznámému a že by to nemuselo dobře dopadnout.

    Takže moje obava se zcela naplnila a místo báječné doktorky jsem se bez svého zavinění octla v rukou lékaře, který mne úplně rozhodil. Teď jsem pátrala po předpokládaném datu otěhotnění. Vzhledem k tomu, že jsme se obvykle chránili, byl termín, který přicházel v úvahu 10.9.2011. Když jsem na netu našla kalkulačku, která mi to vypočítala dle termínu početí (www.femibion.cz). Vyšlo mi datum 4.6.2011.

    Takže máš Jogo pravdu, že jsem i tak 6 dnů po termínu porodu. Takže zítra zavolán do porodnice a objednám se k té rozumné paní doktorce. Přeci jen mít přenošené 6 kilové miminko není můj šálek čaje…

    Ach, nějak se to zase komplikuje. Holky, ať se máte jen dobře a potkáte se jen s kompletentními a milými lékaři a sestrami.

    #871515
    Anonym
    Host

    Leniku takze PM 2.6 kdyz 10.9 si pravdepodobne otehotnela 4.6 a jaky mas termin podle ultrazvuku ten mne zajima!!
    ja sem otehotnela koncem zari,zacatkem rijna a termin mam PM 29.6 a pak mi to na ultrazvuku posunuli 25.6,takze pokud si otehotnela do pulky zari,tak proste mas termin ted a nebo nikdy…vim je to opruz ja mam 14dni boli mne zada,krom nich je to ok,ale ujdu par metru a zada sou hotova,je to byl kveten pohadka na bazenku lebedi!!!!
    Urcite se dockas,naopak si moc sikovna vychovavas 3deti a ted cekas krasny maly zazrak!!!Ja uz bych se plazial po zemi s mymi zady urcite!!!Myslim na tebe i na Jitu a dalsi opatrujte se,ono to prijde ale heslo dne VCERA BYLO POZDE!!!!!

    #871516
    Anonym
    Host

    holky tak se to vydařilo dnes-vlastně už včera-na moje narozky!

    10.6.2011 v 19.42 hod
    se nam narodila Nelinka
    51 cm a 3,660g

    porod byl uplne super -o tom víc příště teď jdu odpočívat.

    gratuluju nikisku a drzim pesti leni a ostatní.

    zítra písnu

    jíťa

    #871517
    Anonym
    Host

    holky tak se to vydařilo dnes-vlastně už včera-na moje narozky!

    10.6.2011 v 19.42 hod
    se nam narodila Nelinka
    51 cm a 3,660g

    porod byl uplne super -o tom víc příště teď jdu odpočívat.

    gratuluju nikisku a drzim pesti leni a ostatní.

    zítra písnu

    jíťa

    #871518
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Jíťo,velká gratulace. Tak přece jen jsi měla ty nejkrásnější narozky 🙂
    A Leníku,pan doktor u kterého jsi byla je pěknej vůl – jiná slova pro něj nemám! Mně doktor říkal,že se přenáší max 14 dní,ale do těch 14 dní by mělo být mimi venku,takže již po týdnu se to začíná řešit. Nějak mi to nejde k té Vrchlabské porodnici 🙁
    Drž se,myslím na tebe!!!!

    #871519
    Anonym
    Host

    Leni ten starouš je fakt nenormální, my jsme se o početí snažili, tak vím +\- dva dny že jsem otěhotněla 19.9, no a termín jsem měla 4.6 a rodila jsem teda včera. To co ti řekl, je blbost. Určitě tam zítra zavolej. Třeba ještě do té doby porodíš. Je mi líto, že kvůli náhodě se to tak pokazilo.

    Můj porod byl super, něco jako Nikískův, ale ještě rychlejší, přijeli jsme po dvou hodinách kontrakcí, otevřená na 9,5 cm, píchli mi vodu, a do 15 minut byla malá na světě, paráda.

    Je moc krásná a už nám docela jde i kojení. Těším se na zprávu o dalším miminku. Jogo tentokrát mi bříško skoro zmizelo. Váhu ti napíšu v pondělí.

    Zatím pa pa holky, zase písnu, jak se máme 🙂 Jíťa

    #871520
    Anonym
    Host

    Jito takze Gratuluji takze mas ruzovku a byla to rychlovka superrr,a ty kontrakce po 2hodinach doma byli po 30minutach,ci po kratkych intervalech,byt otevrena na 9,5je super,ale ty jsi uz pred tim tusim psala,ze si otevrena na 4cm.Bez briska skoro to zni pekne!!!
    Leniku ono to prijde,zazrak musi ven!!!Takze se nam tu miminka stradaji uz 3zazraky,takze na kazdeho to ceka,jen proste priroda si s nekterymi zahrava.Hlavne zdravi!!!tak ja jdu strihat metr dnes presne 38!!!!opatrujte zazraky a uzivejte ci prezivejte posledni 2v1

    #871521
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jeden den se sem nedostanu večer a hned tolik novinek 😀 😀 😀 Nikísku, Jíťo, obrovská gratulace <:o) a ty porody, jen tiše závidím to je můj sen. Ale myslím, že u prvorodiček to tak hladce nejde (já jak mám za sebou toho jednoho císaře, tak jsem teď jako prvorodička), navíc jste obě hodně mladé, tak je to tím lepší
    Jíťo, ten termín je super, já bych takhle chtěla porodit na svoje narozeniny 28. června 🙂 Možná mi to vyjde, když mě nechají 🙂 Když máš taky holčičku, tak můžeme potom porovnávat, jak ty naše starší čertidla reagují na sestřičky.
    Tak nám chybí už jen Leník a Nika.

    #871522
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, moc gratuluji k Nelince. Měla jsi krásně rychlý porod. To je skvělé! Díky za zprávu. Tak ať se brzy zotavíš. Takže dárek se nakonec podařil 🙂 .

    Jogo, termín dle UTZ ze 12. tt jsem měla 30.5.

    Dnes ráno jsem měla stahy po 5. minutách několik hodin. Pravidelně. Pak jsem si vlezla do vany s horkou vodou a konec. Po 30 minutách vany se mi stahy začaly pomalu vracet… Ale jsou asi po 30-ti minutách. Takže moc nechápu, že to jsou jen poslíčci… S takovou intenzitou jsem obvykle rodila. Četla jsem o jedné mamince, která měla velké dítě, takže to děloha „neutáhla“ a nebyl schopná mít dostatečně silné kontrakce na porod. Museli jí porod vyvolávat.

    Ráno jsem se už radovala, že nebudu muset nic řešit a dnes pojedu do porodnice (je hezké datum :-)), ale zase jsem zklamaná.

    Holky, držte se. Radujte se z miminek a užívejte si bříšek.

    #871523
    Anonym
    Host

    Anette i prvorodicky muzou mit stesti mam v okoli 3male zazraky co nedavno rodily a prvorodicky jedna 12h 29let,jedna 5h 33let takze pohadka a pak necekany cisar manzela segra 29let zrovna u nas v rodine,priroda si proste urcuje sama a je to i o stesti,ma kamoska 2deti oba porody 17h!!!je pravda,ze je pravidlo prvorodicky maji delsi porod!!!
    Leniku myslim na tebe,takze jak pisu u tebe vcera bylo pozde stale plati,tak sem zvedava ci budes prirozene ci ti to vyvolaji…..ale neboj fakt uz to mas za par..pak si budes uzivat si sikovna!!!ja dnes se flakam,odpocivam na zahrade,slunce sviti,jen mi chybi ten bazen,az do nej v srpnu skocim,tak se asi utopim,ja jsem strasne aktivni clovek,takze ted to nic nedelani a cekani zvladam jen diky veku,pred 30bych nevedela doma co roupama i ted mi chybela obcas prace!!ale vseho s mirou..a workoholik uz nehodlam byt,polovicni uvazek je krasny kompromis,zrovna tu na web psali jak je na tom materska v jinych zemich,tak to napsali presne Velka Britanie 9mesicu materska a po roce do prace!!
    zitra se jdem podivat do nemocnice kde budu rodit hned rano,manzel bude po nocni,takze pak musime dat nekde silnou kavu,ale od zitrka ma 5tydnu volno,takze zazrak muze prijit kdykoli.takze Nika a Lenik!!!!!!!!!!!!!!!
    A pak mi 3musketyri vzadu se plazime…………………..ale ja si to i uzivam,protoze velmi pravdepodobne zustanem jen u jednoho zazraku a tak se mi brisko uz nebude opakovat a jak si v nem zazrak lebedi…..na svet prijde brzy nam vsem!!!!!!!!!!!!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist