Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871569
    Anonym
    Host

    Leni MOC GRATULUJU, a těšíme se na podrobnosti! Uplne se mi ted i za tebe ulevilo. To musí být nádherný pocit, po tak dlouhém čekání!

    Přejeme Natanaelovi krásný start do života se spokojenou a usměvavou maminkou!

    Užívej si ty první chvilky a až budeš mít čas, napiš nám jak to všechno nakonec proběhlo, jsem zvědavá.

    Jinak u nás vše ok, po dnešní noci se cítím už trochu líp tak asi to bude mít vzestupnou tendenci a brzo budu fit.

    Cvičit jsem zatím nezačala. Dnes je týden od porodu tak už bych mohla pár cviků udělat. Zkusím to.

    Jogo užívej kafíčka a smoothies, ten odpočinek se naskládá a pak budeš mít rezervy energie.

    Dnes k nám přijde pediatr na kontrolu Nelinky po návratu z porodnice. Tak se docela těším.

    Opatrujte se, pa, Jíťa

    #871570
    Anonym
    Host

    Leni, nádhera. Taky moc gratuluji. To je skvělé, po tak dlouhém čekání. Písni pak, taky jsem zvědavá:)
    Jíťo, je prima, že se cítíš líp, teď už to bude jen a jen lepší 🙂 a se cvičením, já bych taky měla už pomalu začít. Od císaře jsou to dnes tři týdny, včera jsem byla na kontrolním ultrazvuku, tak mě doktor potěšil. Už žádné injekce, břicho už mám čisté. Ptala jsem se jak se cvičením, tak mi řek, že pomalu můžu, jen vynechat posilování bříška, to se mám pak domluvit po šestinedělí s gynekologem.
    Jogo, taky se Ti to rychle krátí, zázraci přibývají…je to opravdu zázrak
    Včera jsem byla na kotrole s Bártíkem a byla jsem zvědavá, jak přibývá. Až mě to šoklo. Před 14 dny měl 3,30 kg a včera 3,90:D Baští jak vzteklý a hezky roste. Jen doufám, že z mého mlíka nebude bumbrdlíček.:)
    Mějte se holky moc pěkně a užívejte zlatíček. A kdo je ještě 2v1, tak rychlý a pohodový porod a pak jenom radosti.
    Petra
    P.S. na facebooku jsem Petra Vondrová:)

    #871571
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Leníku, moc gratuluju 😀 Konečně jsi se dočkala Natanael je zajímavé jméno a má hodně variant

    Jíťo, teď už to bude jen lepší.

    U mě se pořád nic neděje, předevčírem porodila jedna kamarádka, včera druhá a já pořád čekám, ale zatím je brzy. Alespoň stihnu úklid a všechno si nachystat.

    #871572
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Tak Leníku,moc moc gratuluju,že jsi se konečně dočkala. A doufám,že vše proběhlo v pořádku a už si užíváš svého uzlíčku 🙂
    Holky,já si připadám na rozsypání,bolí mě celý spodek a poslíčci řádějí jak zběsilý 😀 měla jsem na návštěvě na dva dny část rodiny,tak jsem se bála,abych vydržela. Ale už odjeli,tak můžu vesele rodit.
    Jíťo,super,že už jste doma a kondička se bude zlepšovat určitě. Brzo budeš jak rybička!:)
    Anette,naše silná trojka má ještě chvíli čas,ale taky bych se nezlobila,kdyby už….
    Mějte se krásně a opatrujte se!

    #871573
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    moc děkuji za gratulace. Opravdu se mi hodně ulevilo!!! Čekání bylo nekonečné. Ležím zas na zádech a břiše a mám z toho velikou radost 🙂

    Včera jsem měla po 3. ranní tabletě stálé stahy po cca 5 minutách. Ale nebylo jisté jestli jde o dráždění dělohy nebo k ontrakce k porodu. Na radu PA jsem se stále snažila pospávat. Manžel chtěl jet vyzvednout děti do Prahy a ubytovat se v penzionu (jinak byli se mnou na pokoji). Ale cestou si to rozmyslel a zajistil hlídání až do dneška. Ve 22. hod (Anit spala) jsme se šli projít, ale měla jsem takové bolesti, že jsme se vrátitili.

    Šla jsem do sprchy, ale moc mi nepomohla. Stále to bolelo. To je prý u porodů po tabletě prostagladinu normální. Pak jsem začala trochu krvácet, to mám normálně asi v 1/2 porodu. Oba porodní pokoje byly plné. PA nám otevřela jeden normální volný pokoj, abychom spící Anit u nás nerušilo a já se mohla více uvolnit.

    Ale řekla jsem si, že to chci zaspat, když nejsou volné vany, což se mi nepovedlo. Byla jsem otevřená na 3 cm. Za chvíli se mi chtělo tlačit a byla jsem k mému úžasu celá otevřená. Nakonec jsem rodila v tomto pokoji na pravém boku. Nejprve se mi ulevilo po zajití branky, bolesti ustaly. Pak se chvíli nic nedělo.

    Čekala jsem na kontrakci. Zatlačila jsem a praskla voda. Pak jsem se snažila že všech sil, PA mi hlídala hráz a vedla mne k menšímu tlačení. Natanael se narodil na 3 kontrakce v 1 hodinu 17.6.

    Byl moc krásný. Položili mi ho na břicho a nechali dotepat pupečník. Manžel pak přestřihl šňůru… Šla jsem na sál porodit placentu. Malý vážil 5 kg. Narodil se ve 42+4 tt. Měla jsem jen 4 stehy. Jen jsem bohužel začala hodně krvácet. Dostala jsem 2 kapačky a 2 injekce. Ještě hodinku jsem pobyla na sále. Cítím se dobře, jen mám nízký tlak a potíž dojít i na WC. Natanael celý den spinká. Je moc hodný.

    V noci jsme vzbudili Anitku, která měla ohromnou radost z bráchy. Celé ráno mi vše podávala, protože jsem nemohla sedět natož stát, jak se mi motala hlava. Manžel spal 🙂 Dnes jel pro děti a za chvíli přijedou do penzionu.

    Držte mi palce, aby se povedlo kojení a přestala se mi motat hlava. Mějte se krásně. Ať se miminkům v bříšku i náručí dobře daří!

    #871574
    Anonym
    Host

    Ahojky gRATULACE LENIKU jsem posledni,ale byla sem na Ceskem posezeni u kamosky doma s chlebicky..holky sli pro deti do skoly a ja mam ted cas!!
    tedy 5kg a prirozeny porod!!kamoska mela 4,5kg a znama 4,8,ale tady tedy asi naznacuje,ze ti to meli vyvolat o tyden driv,tady se nechava 12dni tedy max 41+5,no ale hlavne ze jste v poradku a zazrak je venku,ale tedy proc to vlastne nevyvolali driv??ted je to tedy jedno,ale ten stary doktor asi bych na nej dala ztiznost!!!ten mlel,ze bys mohla rodit i 44+4.tak hura….uzivej zazraku!!
    ja mam kontrolu 40+3coz je utery 28.6 ale tam bych se s nimi domluvila na vyvolani nejpozdeji na 41 vic jak tyden prenaset tedy nechci!!ale termin 25.6takze snad mi tri musketyri to ztihnem koncem cervna
    Skubina pise o poslickach,ja nemam vubec nic!!!Al zitra sem 39!!!takze to zacina byt napinave,lezet na brise se nemuzu dockat!!
    tak se holky opatrujte a zbyvaji 3musketyri a co nika??ta musi mit uz taky svuj zazrak!!

    #871575
    Anonym
    Host

    Tak co Skubino mas stale poslicky?Mi mame termin jen o 2dny,u mne vubec nic jen maly se trosku posunul dolu,ale jen tlaci na mocak,ale priznaky zadne!!Dnes sem zacla 40tyden coz je neuveritelne,ale ze by tu byl zazrak do tydne se mi ani nechce verit,
    Nika uz ma urcite zazrak u sebe!!Co ty Anaette jak se citis!!
    A holky co jsou doma z porodnice uzivejte zazraky,male jsou jen chvili,peknou nedeli!!

    #871576
    Anonym
    Host

    Ahoj holky

    u nás idylka, obě děti usnuly tak dojídám oběd 🙂

    jogo už 40, to je mazec jak to rychle uteklo!

    tak se opatruj a ať je porod pohodový. škubino, jsi ještě celá? a jak je na tom asi nika, ta už půjde brzo z porodky domů. anette, jak se cítíš ty, a kdy jdeš na KO?

    vondiku, na facebooku je toho jména víc lidí.. tak si tam najdi mě, jitka strnadelová, myslím že jsem tam jen jedna.

    cvičení zatím neproběhlo, spíš odpočívám a spím.

    ahoj holky 🙂

    #871577
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak jsem si včera vyrazila do porodnice,protože jsem dost ošklivě upadla. Zakopla jsem o schod a na druhý upadla přímo na břicho. Mám sedřenou ruku a koleno,ale to vem čert,hlavně,že je všechno v pořádku. V porodnici se mi z toho leknutí rozjely kontrakce,tak si mě tam chtěli rovnou nechat,ale zase se zastavily a k otvírání nedošlo,tak jsem pádila zpátky domů.
    Poslíčky mám každý den a už bych si i přála,aby přešly v porod,protože to věčný pozorování a vyčkávání mě nebaví 🙂
    V úterý jdu na kontrolu,tak se domluvím s doktorem,co dál. Malý má podle sobotního UZ 3.430g a málo vody,tak uvidím,co mi dr. řekne a doporučí.
    Uteklo nám to všem opravdu hrozně rychle,ještě začátkem roku mi to přišlo někde v nedohlednu a některé už máte miminka a nám třem už se to taky blíží.
    Jsem taky zvědavá na info od Niky.
    Holky,mějte se krásně,zdravě a opatrujte se (bez pádů) 🙂

    #871578
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    včera jsem se cítila výborně, tak jsem něco málo uklidila, vyžehlila, vyprala jsem potah na autosedačku a vložku do kočárku, bylo to po malé špinavé. Dneska je mi pod psa, zase mě bolí kyčle, záda, znovu hemoroidy a jsem strašně unavená 🙁 Včera jsem si říkala, jak bych ten porod hezky zvládla, dneska jsem úplně mrtvá 🙁 Další kontrolu mám ve středu, v úterý jdu na endokrinologii a na diabetologii.
    Zítra musím sbalit malé tašku, až budu rodit, bude jí hlídat asi tchýně nebo švagrová, malá strašně špatně jí, tak musím nakoupit výživy ve skleničce, které má ráda a popsat, kdy jí co mají dát, aby se s ní nemusely stresovat. A taky nějaké oblečení jí sbalím, ale s tím je problém, nemá toho tolik, abych jí část mohla sbalit a nechat 14 dní v tašce 🙂 Manžel chce být u porodu, a pak že půjde slavit, tak počítám, že si ji vezme zpátky až za 2 dny.
    Kdyby to bylo jako s malou (a to teď nevypadá), tak ve středu rodím 😀 Malá se narodila, když jsem byla 38 tt +1. Nemůžu uvěřit, že teď je to zase tady, vážně to najednou rychle uteklo. Nedávno jsem se klepala, jestli jsem vůbec těhotná 😀
    Jdu si lehnout, jak jsem pořád na ten porod spěchala, tak teď doufám, že to ještě chvíli vydrží.

    #871579
    Anonym
    Host

    Jito mala je na face nadherne fakt roztomila!!
    Skubino tak bez padu davej pozor,hlavne ze je vse v poradku,ja poslicky nemam,kontrakce sem nikdy nemela,takze tu na ne akorat cekam.Dnes 39+1,na obede u manzelovych rodicu,a ted sem tu jeste dala neco z lednicky,takze zitra jdu na kavicku s kamoskou,nemuzu byt doma to mne ta lednicka ubiji ha ha.No nastesti do lednicky kupuji okurky,ovoce takze kdyz mne honi mlsna sahnu po zdrave vyzive,ale cekat jeste mesic tak bych bez bazenu zesilela ha ha.Ale sem v pohode zase sem udelala objednavku z mother care perinku a povleceni do postylky,bylo to 50%sleva,tak fakt uz mame tolik veci pro zazrak a on se stale schovava!!Ale realita brzy prijde,vim ze do 14max musi ven,prenaset chci max tyden takze ma termin 1.7pokud to bude po terminu!!Ale takova streda,cvrtek,patek by byla bomba!!!
    Takze Anette manzel jde nakonec k porodu,tak je to u vas ted v pohode?Tak at uz tu jsou zazraci kdykoli,hlavne zdravi a ven budou muset,ten muj si proste lebedi!!pohodicka,klidecek kam spechat,ze!!zada taky nic moc,ale snazim se delat stale jogu,takze to mi pomaha tak se holky opatrujte a pozdrav te zazraky!!

    #871580
    Anonym
    Host

    ahoj holky

    tak se hlaste kdopak je ještě 2v1, jogo, škubino, anette? jak se cítíte, co nového?

    u nás nic moc, holky jsou obě moc hodné, ale já se cítím špatně a vůbec se z toho nemůžu dostat. psychicky je vše ok, jak jsem měla po prvním porodu ty nálady, tak na to teď nějak není čas. ale fyzicky hrůza. přirovnala bych to ke kocovině po týdenním nonstop flámu. hlava třeští, bolí mě snad každá kost v těle, a střídá se zimnice a návaly horka.. začalo to v neděli v noci, kdy mi zatvrdly prsa. ty už jsou teď lepší, dávám si obklady z tvarohu a horkou sprchu několikrát denně. tak se z toho musím nějak vyhrabat a dát se dohromady. snažím se co nejlíp jíst pít a odpočívat. kdybyste měly vy zkušené maminky nějaký tip-sem s ním 🙂

    jinak se opatrujte a mějte se hezky! jíťa

    #871581
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 tak já se hlásím stále 2v1. Jsem dnes po kontrole a malej je už pěkně nachystaný na svět. Taky od neděle do dneška odešla hlenová zátka,tak to je další indicie,že mi to krátí 🙂
    Jíťo,že se cítíš špúatně je asi nejspíš spojené se zánětem v prsu. Bohužel žádnou radu nemám. taky jsem to kdysi řešila tím tvarohem. Ale když tě to nepřestane,rozhodně bych neváhala jít k doktorovi. Nebo alespoň zkus zavolat na tu laktační linku,tam by ti mohli dobře poradit.
    A co Leník,už jsi s mimískem doma u rodinky?
    Jogo,Anette,co u vás nového,nějaké známka blížícího se porodu?
    Holky opatrujte se a kdybych se náhodou neozvala,tak rodím 🙂

    #871582
    Anonym
    Host

    Jito a co kojeni,to jak probiha,kdyz zatvrdnout prsa!!No tak at mas sestinedeli za sebou a rany se hoji!!!To je silene kazdy porod,kazde sestinedeli je jine!!
    Skubino dnes sem na tebe myslela,co kontrola takze maly pomalu leze na svet supeer.
    Muj si stale lebedi,zadne priznaky jen mne lidi cely tyden bombarduji zpravami co 2v1??
    Kontrolu mam pristi utery,ale snad zazrak bude hodny a o vykendu pujde na svet!!!!Dnes 39+3 Zada boli,uz to ani neresim,na zachod kazde 2h,ale to k tomu patri!!
    Dnes sem hodila kratkou jogu,to mi pomaha!!Tesim se na maly zazrak a na to az zase skocim do bazenu,kdyz to pujde muze uz v zari do bazenu se mnou!!Tak 3musketyri,hlavne zadne komplikace…..vsichni se opatrujte a brzy budem behat jako lanky piste jak se mate!!!

    #871583
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    dneska jsem byla na kontrole na diabetologii, výsledky moc dobré nejsou, ale prý to 14 dní před termínem nebudeme řešit. Doktorka mi řekla, že za 14 dní se nic nestane i u špatně kompenzované cukrovky, ale že by byla pro, aby se holčička narodila co nejdřív. Zítra jedu do porodnice na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou tam.
    Před chvílí jsem měla asi první kontrakci, nejspíš poslíčci a říkám si, proč vlastně nechci toho císaře 😀 Nebylo to moc příjemné, chovala jsem malou a málem jsem ji upustila. Taky mě bolí jizva po císařském řezu, musím je zítra v porodnici poprosit, aby se na ni podívali ultrazvukem.

    Jíťo na zatvrdliny v prsu nám radili prsa nahřát horkou vodou, pak se předklonit, prsa rozpohybovat rukama ze strany na stranu a odsát. Pak zase zchladit, ale opatrně. Moc mi to nepomáhalo, na zatvrdliny se mi osvědčil manžel, jeho to nebolelo, tak si sedl za mě a zatvrdlinu masíroval (a já syčela bolestí). Když zatvrdlina změkla, odsávala jsem odsávačkou. Zní to blbě,ale já na to neměla tolik síly, abych to rozmasírovala a taky jsem k nim hůř mohla. Měla jsem zatvrdliny z vnější strany prsu. Ale nikdy jsem neměla teploty a nemusela to řešit antibiotiky. Taky jsem se snažila u kojení přikládat malou tak, aby mi bradou tlačila na tu zatvrdlinu, ale na ty opravdové tvrdé teplé „tvrdolíny“ byla nejlepší manželova masáž. Ještě mě napadá, když se masíruje, má se prso stlačit k hrudníku, drží se do tvaru písmena C palcem a ukazovákem, kolem bradavky, ale nesmí se dotýkat bradavky (podobně jako při odstříkávání), a pak se masíruje. Ale to je na ty vnější zatvrdliny.
    Snad Ti z toho něco pomůže.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist