Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 976. až 990. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871599
    Anonym
    Host

    jogo hezky odpočívej a starej se o sebe, užij si kafíčko. já tipuju že na tu úterní kontrolu už nepůjdeš, že do té doby porodíš. tím že hodně cvičíš a jsi v dobré kondici, tak tě možná nějaké příznaky minou a prostě jednoho dne budeš mít bolesti a pojedeš do porodnice.

    já jsem byla s Nelinkou dneska v poradně, dnes má 14 dní a vážila 4 kg, to je moc pěkný přírůstek a tak další kontrola až po šestinedělí. tak to bude na přelomu července a srpna gynda, poradna, kyčle, a ještě bych měla asi na cukr, ale tam mám volat, tak přemýšlím že tam zavolám až někdy později.

    zatím ahoj a všem hezký víkend!!

    #871600
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    jen hlásím, že zatím nic. V pondělí jdu do rizikové poradny, kde se snad KONEČNĚ něco rozhodne. Už se rozhodují 14 dní :@ . Hezký víkend všem.

    #871601
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Jíto – my tyhle problémy s prdíky s malou neměly:-)) v 90% případů na ně trpí kluci, takže bud ráda, jinak já piju poctivě 1x denně kojící čaj(obsahuje fenykl a kmín)obé je dobré na prdíky a na tvorbu mlíčka a pak piji 2-3x denně fenyklový čaj a malá sice prdí o sto šest, ale nic jí nebolí. a to že jsou to někdy rány že mám pocit, že si roztrhla zadeček:D
    jinak to chce vychytat co můžeš a co ne, bacha na česnek – to mi nepila 12 hodin než ze mne vyprchal-to byla hrůza, jinak jím pečivco staré minimálně dva dny, nejím hrách apod. věci co by mohly malou nadýmat, bacha na bylinky a pak když přijde menzes -to se ti tžaky změní chut mléka tak může ze začátku prskat ale nemusí.jinak ti kluci jsou na tohle fakt horší, kamarádka z porodnice-té brečel malý až do půlky čtvrtého měsíce a neudělala s tím nic, žádné kapičky masáže nepomohly.
    jo a mališčké masíruji lehce břísško a při přebalování jí tlačím nožky na bříško a taky to ty prdy uvolní.
    jogo-odpočívej-dokud můžeš:D
    jinak škubina nemá ani steh- se jim to povedlo:D

    #871602
    Anonym
    Host

    Takze Anette drzim palce na pondeli,at prijdou s necim konkretnim,ja jdu v utery a taky budou resit prenaseni,priznaky stale nula!!Takze to vypada na dalsi tyden,cas se vlece to je hruza!!Jen zazrakem by mohl jeste do uterka,ale snad jeste mame sanci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Skubina to mela super,den pred terminem,ale s detmi se planovat neda,to uz mi reklo vice lidi!!
    no na vahu sem zvedava,sice brisko je i celkem male!!ale prenaseni,znamena tak aspon 250g az pul kila navic no uzasne!!jeste ze clovek vi,ze na prenaseni maji tabulky!!
    schovka uz mne nebavi…..dnes presne 40tyden a nikde nic!!!hezky vykend holky!!

    #871603
    Anonym
    Host

    Ahoj holky:-) Tak se hlásím z domova,v porodnici mi byla už dlouhá chvíle,tak jsem zaškemrala a pustili mě o den dřív.
    Něco málo k porodu: rodila jsem s epidurálem a bylo to naprosto úžasný a taky to přispělo k rychlejšímu průběhu. Akorát tlačení trvalo trochu dýl – nikdo nečekal,že malej bude mít tolik…ale povedlo se a dokonce bez jediného stehu. Všichni tam byli naprosti úžasní,moc mi pomáhali a myslím,že i pro přítele to byl krásný zážitek 🙂
    Ještě si pořád nemůžu zvyknout,že nemám bříško,asi mi bude chvilku chybět. A váha? Nechala jsem tam 5kg,nic moc ale břicho i krásně splasklo,tak teď už je to jen na mě,dostat se do formy.
    Jogo,Anette,zbyly jste tu poslední,ale určitě to zvládnete na jedničku.
    Těším se na zprávičky,opatrujte se 🙂

    #871604
    Anonym
    Host

    Skubina tak super uz jsi doma tak uzivej zazraku!!
    Ja s Anette jsme meli termin posledni,takze se nedivim,ze jsme posledni…
    Jeste ted shodis dalsi 2kilca doma!!A pak budem v cervenci shazovat vsichni!!
    Brisko splasklo,to bude pro mne asi sok,ma ho sice male,ale do spicky a jsem na nej zase zvykla pravda!!Ale cvicit budu hned jak to pujde tak jdu si hrat na schovku a doufam,ze se brzy ukaze!!

    #871605
    Anonym
    Host

    Ahoj škubino, ještě jednou velká gratulace, tak velké mimčo, a bez stehů – to jsi moc šikovná! tak ať se vám spolu doma líbí!

    jogo, držím pěsti ať se to do úterý rozjede samo!

    anette zkus nám dát zprávu, jestli si tě tam v pondělí nechají, budem na tebe taky moc myslet.

    holky tak to vypadá že poslední dva zázraci to ještě stihnou v červnu. doufám že bude diskuze pokračovat i nadále, a budem psát o miminkách, třeba já teď zrovna píšu z mobilu, při kojení 🙂

    zatím ahoj jíťa

    #871606
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, gratuluji k miminku! A k hezkému porodu!

    Já ještě straším v porodnici :'( Asi mne pustí až v pondělí. Minulou ST jsem měla jít domů. Manžel za mnou přijel v Út večer a od té doby je se mnou na pokoji a staral se o Natánka. Dostala jsem horečky, zánět dělohy, absolvovala revizi dělohy, dostala transfuzi a žilně antibiotika. Manžel se staral o malého a dával mi ho jen na kojení. Naštěstí jsme všichni 3 v jenom pokoji, tak jsem nestrádala, jako kdyby si malého k sobě braly sestry a jinak jsem ho neviděla – v tom mne nadstandardní pokoj zachránil.

    Dnes už beru antibiotika v tabletách – jaká úleva! Sestry i lékaři byli úžasní, ale ušila jsem si svoje. jíťo, vzpomínala jsem na tebe a revizi…

    Naštěstí se mi dařila udržet i přes to vše laktace a malý i každý den přibýval cca 80 g. Tedy až na den zákroku – to jsem nesměla před a po narkóze jíst a tak si jen udržel váhu. Natánek byl moc zlatý, tak mne pohled na něj držel nad vodou. A kojení vyplavovalo hormony štěstí.

    Jogo a Anette, co je u vás nového?

    Jíťo, jak se daří tobě?

    Pěknou neděli.

    #871607
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak sem zas po delší době nakukuji a koukám co je novinek.
    Škubino taky moc gratuluji. A porod jsi měla asi ukázkový jak čtu, jsi šikula.
    Jinak koukám se to všem malinko komplikuje, achjo.
    Jíťo ty už jsi v pořádku? Dívala jsem se na fotky Nelinky a je nádherná . Já ještě fotky Bártíka nestihla na net dát, ale už se na tom pracuje 🙂 Chtěla jsem se tě zeptat na koupání v kyblíku. Bartoloměje jsem koupala doteď ve vaničce a vůbec se mu to nelíbilo. Dneska jsem pořídila kyblík a měli jsme premieru. Byl v něm moc spokojený, ječel až když jsme ho vyndavali. Ale nevím jak ho v tom kyblíku držet. Asi je to o cviku, ale dneska byli čtyři ruce akorát a když ho budu koupat sama tak nevím.
    Jogo, Anette, držím pěsti, už to taky máte za chvilinku a začnem řešit miminkovské starosti 🙂
    Teda Leni, snad už sis problémy vybrala a teď už bude jen pohoda. Jen zírám jak se ti to zkomlikovalo, hlavně že už jsi v pořádku. Proti tomu bylo moje docházení na injekce procházka růžovou zahradou. A jak píšeš o manželovi, klobouk dolů, musí být báječný a máte asi super vztah
    Holky, mamky a čekatelky, mějte se moc hezky a pište novinky, ale už jen samá pozitiva:)

    #871608
    Anonym
    Host

    Holky co je revize delohy..teta Leniku ty jsi cekala z nas nejdele,a jeste tohlo..no neni proste nad zdravi!!tak az te pusti domu,doufam,ze si zacnes uzivat v tom kojeni jste holky fakt uzasne!!Tady v Londyne by se na to hned vite co!!
    Tedy ma ucitelka jogy ta kojila 3*a dlouho,ale je fakt vyjimka.
    Uzivejte holky zazraku!!
    Mi s Anetkou cekame ja pevne doufam,ze do uterka,abych uz nemusela na tu kontrolu,ani nechci rikat,ze do konce pristiho tydne.Hlavne aby byl maly v poradku a ja tez…
    je to proste o stesti peknou nedeli!!!

    #871609
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    ahoj kočky 🙂

    jogo, revize dělohy je to dočištění jak jsem na tom byla já, a nebo ještě se to myslím jmenuje taky kyretáž. jdeš na pár minut pod celkovou narkózu a oni nějakým katráčkem „oškrábou“ to co do dělohy nepatří. probíhá to pod ultrazvukovou kontrolou. jinak, stále odpočívej a rozmazluj se, ať máš pak hodně sil, oplatí se to, uvidíš, pak z toho budeš čerpat. držím ti pěsti!

    leni, mrzí mě že tě to taky potkalo. mě na to přišli ještě před rozvinutím zánětu, pomocí utz, takže jsem ty antibiotika měla taky infuzí ale jen preventivně tři dávky. manžel je super, zrovna vám to krásně vyšlo že mohl být s Natánkem. a že je malý zlatý, to je dobře, bude to váš hodný miláček, uvidíš. hlavně ať je spokojený 🙂

    vondíku, v kyblíku je ze začátku klíčové vychytat množství vody, my dáváme kousek nad rysku, zvládám to sama, ale je fakt že to chce cvik, přidržuju hlavičku jakoby pod krkem, na fotkách to vypadá sice hrozně ale to miminko vlastně sedí na dně takže to jen jistím. když nějak sklouzne tak jednou rukou přidržuju hlavičku a druhou pod zadečkem aby nesklouzla pod vodu. s postupem času je to o hodně snažší tím že mimčo je pevnější a víc drží hlavičku. a Lucince se to moc líbilo a vyrostla z něj až tak v 9 měsících. fotečky určitě dodej jsme zvědaví!

    zatím ahoj holky, Nelinka už 4 hodiny spinká to je paráda <:o) hezký zbytek neděle!

    #871610
    Anonym
    Host

    Diky Jito za vysvetleni,tady se dnes a zitra udelal parak 30C jsem na suchu bez bazenu,ale ja si to vyberu v srpnu budu bydlet u palmy,prisla mi plena do bazenu,ze bych s nim zasela pokud to pujde koncem srpna ci zari,vim,ze deti muzou plavat od 3mesicu,ale asi muzou po sestinedeli kdy vy zacinate plavco??
    jinak maly dela stale fory,priznaky zadne,tak max mam brisko dolejc,ale to se nedivim,kdyz ma urcite uz 3,5kg frajer!!
    takze mne ceka v utery ta kontrola,mozna prekvapi a vyleze,ale uvidime co reknou v utery,ja bych nejradsi aby byl venku max 41tyden,takze budu pro vyvolani,sice tomu nerozumim,ale do 42cekat nechci,takze vyvolat co vy na to!!

    #871611
    Anonym
    Host

    ahojte

    jogo na plavco bych sla asi nejdriv po 2 nebo 3 mesicich, ale uvidis sama podle situace. jinak s tim vyvolavanim tezko radit, myslim ze hodne napovi jestli ti udelaji vysetreni cipku. kdyby ses uz zacala otevirat, bylo by to na dobre ceste, a asi bych si na tvem miste pockala na prirozeny porod. tady v CR delaji jeste ultrazvuk kde se kontroluje mnozstvi plodove vody. kdyz je ji min nez obvykle, ukazuje to na starnouci placentu (to byl pripad Niky) a rozhodnou se pro vyvolani. u vyvolavanych porodu je vetsi procento komplikaci i cisarskeho rezu, tak proto bych ti prala spis ten prirozeny a hlavne bez komplikaci. ale zase doktori vedi co delaji a nekdy je vyvolani pro tebe i miminko bezpecnejsi. tak nevim jestli jsem ti pomohla. snad se to treba rozjede dnes ci zitra samo.

    a zitra drzime pesti anette! to bude teprve druha holcicka tady v diskuzi 🙂

    #871612
    Anonym
    Host

    Diky Jito tak ja se s malym na bazen nezenu,uvidime!!A co ja to se muze na bazen po sestinedeli doufam!!Pokad je tedy vse v poradku.
    Ja bych samo chtela aby byl maly ciperny a vysel prirozene!!No o tom,ze by mi udelali ultrazvuk to pochybuji!!
    No uvidime jak se predvedou v utery tam jdu odpoledne!!Ma sanci tedy dnes ci zitra pred kontrolou,ale asi tomu vubec neverim i kdyz bych hrozne chtela aby si to rozmyslel a byl venku.Tak budu podavat hlaseni..uzivejte zazraky

    #871613
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak čekám na vizitu… Už mám zabaleno 😀

    Jógo, souhlasím s Jíťou. Mám za sebou 3 přirozené porody a tento poslední vyvolávaný. Při vyvolávaném jsou bolesti téměř nesnesitelné a nazabírá na ně pohyb ani sprcha. potvrdila mi to i PÁ. Děloha si žije svým životem a kontrakce přicházejí díky medikaci. Raději bych počkala až bude tělo připravené 🙂 . Pak si zažiješ hezký porod s nímž budeš moci spolupracovat…

    Tak vizita přišla – hurá domů. V 10.30 tu je manžel jako na koní!

    Jíťo, mně dělali UTZ už dříve, ale děloha byla čistá. Zánět souvisel s chokrevností – nechtěla jsem transfuzi a dalšími věcmi, ale nakonec jsem za ni ráda.

    Natanaelek spinká. Už jsem si ho oblékla na cestu domů. Až proběhne jeho vizita, ještě si chvilku zdřímnu. Nad ránem jsem moc nespala.

    Krásný den miminkům na svêtě i v bříškách.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 976. až 990. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist