Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871614
    Anonym
    Host

    Je tu od vcera 30C a ja jsem na suchu bez bazenu…
    maly v nedohlednu,zitra doktorka tak vam napisi info…uzivam si brisko,ale fakt se zacinam nudit,uz se to natahuje lenik vy o cem mluvim…pekny den se zazraky ja jdu vyhlizet toho sveho!!

    #871615
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, chtěla bych se první omluvit že píši do vaši debaty červen 2011. Ale potřebuji se zeptat jsem těhotná v 17. tydnu ale jelikož pracuji jako servírka tak jsem šla marodit už tedka, protože se to nedalo vydržet 🙁 ale sotva co jsem došla k doktorovi tak ten mi oznámil že je nový zákon který dává že v těhotenství ženské které jdou marodit maji omezené vycházky 8o| 8o| což já mám od 10 do 12 a od 15 do 17 hod !!!!! Takže mám zakžené celé léto kdy jsem chtělka chodit na koupák atd … Jake mate s tímto zkušenosti vy ??

    #871616
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Leni, super že už jedete domů. Ještě jsem ti chtěla napsat že Natanaelek moc pěkně přibývá a že je šikovný. Jinak ještě mi přišlo zajímavé to jak píšeš že v den zákroku jen stál na váze (když jsi skoro celý den nejedla a nepila). Vím že to má velký vliv ale nenapadlo by mě že až tak moc. Od té doby co jsem ten tvůj příspěvek četla se ještě víc hlídám abych jedla pravidelně a vydatně. S pitím nemám problém, žízeň mám teď větší. Jídlo taky stíhám ale třeba dnes jsem byla od rána sama, holky obě vzhůru, tak jsem si ve volné půlminutě namazala chleby, dala na stůl a šla pro Nelinku, a když jsem přišla zpět, chleby zmizely a pes si jen spokojeně pomlaskával.. 🙂

    jogo-vydrz! uz se to blizi 🙂 taky si dobre vzpominam na sve dny 40+, snazila jsem se porad nejak zabavit.. natirala jsem tu zdi, a prala a uklizela a vesela zavesy a tak podobne. Kdyz jsem 40+6 konecne porodila, porad jsem opakovala ze to je obrovska uleva. Ale jsem moc rada ze jsem pockala na prirozeny zacatek, stalo to za to!

    OPATRUJTE SE

    #871617
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak v rizikové poradně mě moc nepovzbudili. KONEČNĚ mě vyšetřili a zjistilo se, že nález se za poslední víc jak 4 týdny hnul minimálně. Čípek je vysoko a otevřený na prst, ve 34. tt jsem byla otevřená na špičku prstu, takže je to bída. Domluvili jsme se, že příští týden nastoupím do porodnice (to budu 39. tt + 6) a pokud bude nález trochu lepší, zkusí mi prasknout vodu, jestli se něco nebude dít, jinak udělají dalšího císaře 🙁 Plodovou vodu mám na spodní hranici normy a dnes byl i nejasný monitor, tak musím zítra na další monitor.

    Jíťo, já tomu pořád nerozumím, taky jsi měla těhotenskou cukrovku a nikdo Tě do dřívějšího porodu nehnal. Jsem z toho zmatená, ale já mám tu cukrovku hůř kompenzovanou, tak asi proto.

    Leníku, užila sis to tedy až do konce 🙁 Jedna komplikace za druhou, ale hlavně, že už jsi v pořádku a jdeš domů 😀 Pamatuju si, jak já byla nadšená, když jsem se konečně dostala domů. Byla jsem v porodnici týden.

    Martino, vycházky záleží na lékaři, já jsem měla první těhotenství rizikové (konec roku 2008 až do poloviny roku 2009) a vycházky jsem měla neomezené, ale byla jsem jediná. Všechny ostatní měly vycházky přesně jak píšeš, dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, i ty, co měly „rizikové“ jen papírově, např. magistry v lékárnách. Dostávají rizikáč kvůli tomu, že nemůžou míchat v práci chemikálie, takže i v případě, že je jinak jejich těhotenství zcela v pořádku. I kamarádce, která rodila před týdnem nabídl lékař, že ji nechá o měsíc dřív doma, ale s pevně stanovenou dobou vycházek 🙁

    #871618
    Anonym
    Host

    Jogo, jen mě napadá s tím bazénem. Chápu, že se už nemůžeš dočkat, až se do něj vrátíš, ale poraď se před tím s lékařem. U každé ženy trvá šestinedělí jinak dlouho a je důležité, abys už byla úplně zavřená a zahojená, aby jsi si nezanesla dovnitř z bazénu nějakou infekci. Zánět dělohy není nic moc.
    Já si pamatuju na první sex po porodu, počkali jsme dlouho, skoro 3 měsíce a já dostala sice jen zánět močového měchýře, ale opravdu hodně silný – samá krev, pálení a běhala jsem na záchod každých 10 min. A to je manžel zdravý a já už byla úplně v pohodě a doktor mi řekl, že můžu, že se nemůže nic stát.

    #871619
    Anonym
    Host

    Anette urcite se poradim nezli vlezu do bazenu!!Pokud budu moc delat jogu a pilatte tak s tim si vystacim!!Do bazenu venkovniho hodim jen nohy,to je taky prijemne!!
    Sex vubec neresim,az bude bude!!A hlavne mne zabavi maly….fakt se na nej mooooc tesime!!!
    Tedy Anette to jsou zmatky,tak nas informuj,tak budeme napodobno!!Ja mam kontrolu zitra a sem opravdu zvedava co reknou!!Dnes 40+2 JIto 40+6 by bylo super!!
    Martino zkus napsat dotaz do snazilky konecne tehulky,tam je par holek co melo neschopenku,ja ziji v cizine takze ti neporadim.
    Leniku hura domu se zazrakem uzivej ses taky nacekala…
    A vsichni uzivejte zazraky mi s Anetkou to nak uz budem muset vydrzet.

    #871620
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    hlásím se z domova. Ještě nikdy se mi náš domeček nezdál krásnější:) To je úleva po 12 nocích v porodnici být zdravá a být doma. Mám se hodně šetřit a ještě týden mám antibiotika…

    Anette, to mne moc mrzí, že tě tak zneklidňují!!! Člověk se pak bojí o miminko, ale chce přirozený porod… V podobné sitauci jsem jela do Vrchlabí a dostalo se mi tam ohromné podpory a uklidnění (tedy ne stejná diagnóza, ale zneklidňující info lékařů). Jestli máš chuť, poraď se s nimi alespoň po telefonu nebo s někým kompetentním komu věříš… V Praze je i porodní dům U Čápa, klidně bych se ptala tam nebo Por. asist. z okolí. Ať se dobře rozhodneš!

    Jíťo, vidím, že u vás bude přibývat hlavně pes! Dívala jsem se do papírů, že Natánek má jen o 100g méně než v den porodu. Na vizitu k s ním chodil manžel, tak jsem ani nevěděla jak mu váha roste.

    JOGO, nejlépe mi čas utíká s kamarádkou v kavárně. Člověk už je ke konci nervózní… Držím palce, aby porod přišel co nejdříve.

    Malý poplakává, běží k němu.

    #871621
    Anonym
    Host

    Leniku super uzivej domaciho prostredi se zazrakem
    ja mela milion kavicek celycerven,ale tento tyden sem doufala,ze tu maly bude tak sem nic neplanovala,zitra to utece doktorka a pak prijde manzela segra s malou 11tydnu zacinaji prave plavani od 3mesice!!
    S tim psem u jIti mne to rezesmalo!!
    Je tu vedro 32C gurd se to zveda,ale teplota ma jit zitra na 23C,jdu skocit do mesta at mam zmenu prostredi a naky pohyp….tak uzivejte zazraky

    #871622
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky

    anette je super že je vidět postup, sice malý ale je tam, to je dobře! do toho příštího týdne ještě můžeš vyzkoušet ty babské rady, sice to není jisté ale pomáhá to podle mě hlavně psychicky. takže sex, vana, ostřejší jídlo, a tak. navíc je to i příjemné 🙂 nepíšeš jestli ti udělali toho hamiltona tak asi ještě ne?

    jinak s tou cukrovkou tomu teda taky nerozumím, já jsem ji měla po zátěžovém testu renální tzn. cukr v moči, ne v krvi. a na kontroly jsem chodila co tři týdny a někdy v šestém-sedmém měsíci jsem měla hodnoty po večeři kolem 8 tak mi udělali další testy a zpřísnila jsem dietu (hlavně u mě šlo o velikost a počet porcí-musela jsem to rozdělit na časté malé dávky místo 3 hlavních jídel, sladké jsem stejně moc nejedla, ale občas taky jo) a pak už to bylo zase ok. ale o dřívějším porodu mi nikdo neříkal nic. tady ve zlíně vyvolávali porod dvěma kámoškám, oběma kvůli cukrovce ale obě si píchaly inzulin. to ty ne, že?

    jinak samozřejmě držím moc palce. i tobě jogo. úplně s váma soucítím když si na to vzpomenu.. jsem hodně zvědavá co ti řeknou zítra. určitě nás hned informuj 🙂

    my už jsme byli dnes venku všichni 4, na hřišti, dopoledne i odpoledne, tak mi to sluníčko vlilo úplně novou energii do žil, a teď nelča dospává na balkóně a lucka s manželem jeli do obchodu tak mám veget. ještě tady byla kamarádka a donesla nelince dárek – dudlík. vy co už jste s miminkama doma, daly jste už dudlík?? my zatím moc ne, jen když jsme jely kočárkem na poradnu na čas a zrovna nespala tak na chvíli.

    cvičení zatím moc nedávám, cvičila jsem jen tak třikrát a vždy jen pár cviků, a hlavně na záda. ty dostávají zabrat ale zatím nebolí. možná jdu pár cviků udělat i teď jestli mi nelča dá ještě trochu času 😀

    ahojte a Leni užívejte si to doma, a přírůstek váhy moc pěkný!!

    #871623
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky :-)Jogo a Anette,jsem zvědavá,co vám řeknou doktoři.Anette,taky bych dala na jejich rady a opravdu se napřímo zeptala,co ti doporučují. Ale jestli máš málo vody,asi bych dlouho neváhala. Dejte vědět,jak jste dopadly.
    Leníku,super,že už jsi doma – už jsi si to zasloužila. Užívejte se a ať jsi brzo fit.
    Holky s miminkama to jinak zvládají na jedničku. Jíťa stíhá uvařit i psovi…:D A co Nika,prošvihla jsem její příspěvek nebo se neozvala?
    My s Matouškem užíváme,je moc hodný a trpělivý – prostě paráda 🙂
    Mějte se krásně a opatrujte se!

    #871624
    Anonym
    Host

    Hezký slunečný den!

    Užívám si doma. Sice jen kojíme a kojíme, ale vím, že je to naposledy, tak si to užívám 🙂 Natánek je zlatý. Zrovna teď má „vzdušnou koupel“ jak tomu říká paní Kiedroňová z Baby Clubu Nemo (nedávno jí vyšla kniha). Naty leží na dece, má jen bodýčko do pasu, nahatý zadeček a kope vydatně nožičkama. Má dobré výsledky – jednou počůraná maminka (zbytek jsem chytila do pleny), jednou kakání a jeden větřík venku 🙂 Vždycky mu říkám, že kdo pořádně kope nožičkami, toho nebolí bříško… Tak opravuji: ještě 1x počůraná pohovka… Budu muset vymyslet, kam ho dávat… Holčičky mi čůraly pod sebe do plenky, ale to u Natánka nehrozí…

    Jogo, soucítím s tebou! Takové horko, nemůžeš do bazénu. Také si vzpomínám, že už jsem si nic nedomlouvala, protože jsem čekala, že už každým dnem porodím… Ale víkend, kdy se nejvíce rodí, se blíží. Koukám, že úplněk je až 15.6. ten jediný zafungoval u mne.

    Jíťo, obdivuji, co už všechno zvládneš a že už vyrážíš na procházky. Dudlík zatím nepoužíváme, ale pokud bude třeba, sáhnu po něm. Dcera si cucala palec. Měla ho vždy po ruce, když byla malá, ale pak jsme jí z něj nemohli odnaučit. Jsou dokonce i dospělí, kteří si palec tajně také cucají (svěřila se mi s tím kamarádka, když jsem řešila paleček dcery). Co plánuješ ty?

    #871625
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, Anette vše nej k narozeninám! :))

    Leníku, taky Nelči často dávám vzdušnou koupel, má to taky ráda. Jinak obdiv není na místě, já mám tolik pomocníků že nedělám vůbec nic, babičky mi vaří obědy, o večeře se stará manžel, který chodí z práce ve 12, úklid teď vůbec neřeším, dám jen nádobí do myčkya prádlo do pračky a pak do sušky a tím to hasne, nevysávám, nežehlím, neutírám prach. jen spím kojím a trávím čas s dětma.

    vondíku jak to jde v kyblíku?
    nika pokud vím tak se neozvala, naposledy před porodem, tak asi neni cas ale doufam ze se ma dobre i s mimcem.

    zatim ahoj holky :))

    #871626
    Anonym
    Host

    Holky jedem do nemocnice mam stahy vice pozdeji,mozna mne poslou dom,ale radsi at je vse v poradku!!stahy se snizuji zaclo to urcite nad ranem,ale u doktorky v 1.30na kontrole rikala ze maly tu bude do 48h mozna jeste dnes v noci!!podam hlaseni

    #871627
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak joga už rodí Málem jsem porodila taky, v porodnici mi natočili monitor, zase nebyl dobrý, tak se radili, co dál. Nejdřív, že si mě tam nechají na pozorování, pak že udělají císaře, dnes nebo zítra, když zjistili, že mám narozeniny, tak chtěli hned, abych měla dáreček, pak že natočí ještě jeden monitor a pošlou mě na ultrazvuk a že se uvidí. Ultrazvuk byl úplně v pohodě, druhý monitor taky, tak mě poslali domů a na monitor budu chodit ob den. V pondělí ráno nastupuju s taškou do porodnice a zkusí porod vyvolat nebo udělají druhého císaře, podle toho, jak bude vypadat nález. Tak alespoň mám pevný termín. Nechala jsem to na nich, řekla jsem, že to dítě chci a že chci aby bylo v pořádku a že je mi jedno, co bude. Rozhodli se takhle, tak doufám, že je to dobře. Už se moc těším, až bude holčička venku a já budu mít jistotu, že je v pořádku.

    Jogo, myslím na Tebe a držím všechny pěsti

    #871628
    Anonym
    Host

    Jíťo, děkuju za přání k narozeninám 🙂 My jsme malé dudlík zkoušeli dávat hlavně večer, když nechtěla spát, ale plivala ho, tak jsme toho nechali. Prsty si necucá, jen kolem roku a půl si začala cucat spodní ret. Najednou z ničeho nic, ale už to zase nedělá.
    U druhého to budeme dělat stejně. Když bude špatně spát, zkusíme dudlík, jestli ho bude plivat, budeme to muset vydržet bez dudlíku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist