Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871644
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Jogo,gratuluji k miminku,ať jsi spokojená a mimi taky 🙂
    Jíťo,to kafe taky nevím,mám trochu strach,aby pak malej dobře spal,tak to zatím řeším jen Carem s mlíkem nebo 2v1.
    Malej mi spí krásně,většinou krmím po 2-3 hodinách,v noci někdy až po 3,5 h,takže paráda.
    Jinak Leníku,malej se taky kroutí,to jsou ty prdíky. Kluci na to prostě trpí. Koupila jsem si fenyklový čaj,abych mu od toho trochu pomohla.
    Anette,držím pěsti na pondělí,určitě to skvěle zvládnete!
    Mějte se krásně,už brzy budeme maminky všechny 🙂

    #871645
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Jogo,gratuluji k miminku,ať jsi spokojená a mimi taky 🙂
    Jíťo,to kafe taky nevím,mám trochu strach,aby pak malej dobře spal,tak to zatím řeším jen Carem s mlíkem nebo 2v1.
    Malej mi spí krásně,většinou krmím po 2-3 hodinách,v noci někdy až po 3,5 h,takže paráda.
    Jinak Leníku,malej se taky kroutí,to jsou ty prdíky. Kluci na to prostě trpí. Koupila jsem si fenyklový čaj,abych mu od toho trochu pomohla.
    Anette,držím pěsti na pondělí,určitě to skvěle zvládnete!
    Mějte se krásně,už brzy budeme maminky všechny 🙂

    #871646
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    takze se asi stalo co se cekala porod byl uplne poahadka co se tyce ted zapasu s kojenim..
    Jita vi ze zkusit to chci a rikala sem ze kojit budu pokud to pujde,ale kojila sem od narozeni do dneska odpoledne coz je nakych zhruba 2,5dne a leva bradavka je uplne do krve,prava bude pozdeji,
    dnes sem dala prvni flasku,protoze ta krev mne stacila a nemluvim o te bolesti,maly spinka nespala sem 2noci,protoze sem celou noc kojila treba vcera vecer sem kojila 5h v kuse samo s prestavkami furd si bral usnul u toho,pak prestal,do kosiku nechtel,pouzival bradavku jako dudlik,a rano byla bradavka vyrizena.
    Ted zacinam mit hlavne leve prso tezke a zacina bolet dnes mam povolene hormony ,maly je uzasny ,hodny a resime jen kojeni a doma vse stoji.
    Z toho duvodu bych radsi prestala a maleho si uzivala mujmanzel je nekojeny a je zdravi jak ripa,a znma proste lidi co nekojily a deti maji v pohode.
    je to skoda,protoze bych moc kojit chtela pokad by to slo….
    Holky co mam delat ted s prsama aby mne neboleli…..???

    #871647
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Jogo je na tobě zda budeš kojit nebo ne.Je to pohodlnější,protože nemusíš nic vyvářet a v noci přpravovat jídlo.To co se stalo tobě se stalo i teď ségře(kluk se jí narodil 12.6.) a dvě předtím děti bez problému a teď tohle,ale on chtěla mermomocí kojit a tak to vydržela a je v už v pohodě.Malý se ti asi špatně přisával,že ti ožužlal bradavku,musíš mu bradavku narat do pusinky i s dvorcem.Nemá náhodou žloutenku-ty děti jsou spavější a u kojení usínaj.Je prý dobrý když zkončíš kojení odstříknout a nechat to zaschnout.Jestli chceš kojit tak malýho musíš u kojení budit a přikládat bradičkou k místu kde by mohla být sraženina a masírovat.A jestliže máš prso nalitý tak si musíš odsát.
    držím palce

    #871648
    Anonym
    Host

    Petulo diky dnes tu byla sestra rikala,ze je trochu zluty,ale ze ta barva je normalni a at ho dam na zahradu na vzduch,ze to prejde maji prijit v pondeli zase na nej se podivat,ale ja ho pozoruji kazdou minutu,o mleku diky resime to!!!
    Jinak Petulo tobe uz se to taky priblizuje,taky si si prosla svym,jak se mas co tehu ted vse ok???

    #871649
    Anonym
    Host

    A jeste dotaz holky od kdy koupete prcky po porodu??Jito ja sem urcite psat budu a holky snad se taky utrhnout,u nas je to ted doma jak kdyz jsme vyhoreli,vsude bordel,stale resim kojeni,ale uz se to zlepcuje!!
    Manzel je uzasny,maly je uzasny!!Uz mel 2flasky a spinka a ja hodny!!!S prsem uvidim!!Ale pohled na tu krev na bradavce mne dost odrovnal!!
    Holky budem si je ted uzivat maly sou jen chvilku krasny vykend

    #871650
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    jogo to mě moc mrzí, že tě potkaly problémy s bradavkama, já to měla trochu u Lucky a není o co stát, ale až do krve to nešlo, to je mazec, musíš vydržet snad se to rychle zahojí. říká se že to je špatným přisátím jak píše peťula, ale kdo ví, ty první dny jsou pro prsa strašně moc náročné. co ti můžu poradit na bradavky, je: hodně prsa větrej na vzduchu, ať se ještě do nich nechytne infekce. pár kapek mateřského mléka dělá taky zázraky, hodně to urychlí hojení. na plné tvrdé prsa obklady z měkkého tvarohu, masáž teplou sprchou několikrát denně, a hodně odpočívej, dej pozor ať neprochladneš. když by to bolelo, můžeš si vzít paralen či brufen. na ty bradavky se ještě prodávají mastičky tady v čr bepanthen a kalciová mast. jestli budou prsa bolestivě plné, měla bys asi buď malého nakojit, nebo odstříkat nebo odsát. prostě je vyprázdnit, aby nevznikl zánět. držím ti palce aby se to brzo zlepšilo.

    dej nám vědět jak se cítíš a jak pokračuješ. hlavně si nic nevyčítej, třeba to ještě rozkojíš a když ne tak ne, svět se nezboří a malý bude spokojený i tak. jak mu vlastně říkáte?

    leníku, to je fajn že máš veget, užívej si krásné chvilky s miminkem a soustřeď se na sebe, to je to nejlepší co můžeš teď udělat a nejen pro sebe-spokojená maminka je základ rodiny. ale to ty víš 🙂 přeju ti aby natánka bříško moc netrápilo. a aby ses brzo dospala z deficitu.

    mě se to podařilo dneska. malá nelča dala 5 hodin v kuse, od 4 do 9 ráno, to byla paráda 🙂 s dudlíkem trochu bojujeme, už jsem jí ho chtěla zkusit občas nabídnout ale chudince nelči to zvedá žaludek. mám 2 dudlíky AVENT a MAM, oba silikonové. jaké používáte, a silikon nebo latex?

    bříško zatím moc nelinku nebolí, každý den po obědě piju kojící čaj, masíruju jí preventivně bříško a tak třikrát za den ji i otáčím na bříško ať cvičí. děláte to taky?

    jíťa

    #871651
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Jogo ještě k tomu koupání, u nás se koupe hned od prvního dne po porodu, a doma jak kdo chce. Někdo koupe každý den, my třeba tak jednou za 3-4 dny, a zbylé dny jen omýváme žínkou. Nevím ale jak se to v Irsku dělá s pupíčkem, tady v ČR ho třetí den po porodu odříznou, ten den se nekoupá, a pak už zase jo.
    Užívej si konečně svého malého zázraku 🙂 a až budeš mít chvilku čas, když budeš chtít, ukaž fotky miminka, to platí i pro ostatní. zatím pa, my dnes asi vyrazíme k babičce, nebo babi s dědou k nám, podle počasí.

    #871652
    Anonym
    Host

    Ahoj Jogo,

    je mi líto, že se trápíš s kojením – ale naprostá většina maminek to tak má u prvního miminka. U Jáchymka jsem měla ragády přes obě bradavky a na podprsence jsem také mívala krev. Kvůli tomu jsem byla v porodnici o 1-2 dny déle. Dokonce mi pak sestřičky malého přikládaly, aby se pořádně „zakousnul“ a necucal jen bradavku a mně se prsa uzdravily. Takže vím, jak strašně to bolí. Přesto nelituji začátků – v dalších týdnech už kojení přináší jen výhody a radost. Moc bych ti přála, aby se ti povedlo překonat krizi těchto dnů.

    V Čechách jsou informace o kojení na http://www.kojeni.net. Dá se ve všední dny volat do poradny Laktační ligy, která sídlí v Krči. Jde to na pojišťovnu, je třeba nahlásit r.č. dítěte. Také tu jsem skoro v každém městě laktační poradkyně, za kterými lze zajet nebo ony za tebou. Nevím, jak je to v UK. Ale myslím, že obtíže máš velké a že ideální by bylo, aby se na tebe někdo podíval. Možná stačí změnit málo, a můžeš mít rychle prsa zahojená a rodostně kojit.

    Souhlasím s Jíťou, že by ti mohl pomoci paralen, aby to tak nebolelo. Napadly mne další věci, mnohé určitě znáš…
    – malý musí být „zakousnutý“ až na dvorci a ne cucat bradavku
    – abys si šetřila bradavku, nech malého u jednoho prsu cca 15 minut a zkus interval cca 2 hodiny, aby se prsa mohla uzdravit
    – když chceš, aby se pustil, vsuň mu malíček do koutku úst, aby tě nemohl kousnout nebo poškodit ještě více bradavku
    – někdy se stane, že miminko svými ústy přenese na bradavku plíšně nebo kandidu – na bradavku se pak musí použít canesten nebo pevaryl a prs před kojením umýt
    – někdo si chrání bradavku kloboučkem, ale prý je to až poslední možnost před odstavením
    – pokud máš ragádu na bradavce, změň polohu miminka, aby ji mělo v koutku úst

    Tak moc držím palce, aby se vše dalo do pořádku. Zvládla jsi úžasně porod, určitě zvládneš i kojení
    🙂 !

    #871653
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    dnes si užíváme s manželem jen miminko. Děti jsou na táboře – stýská se nám po nich. Ale jsem i ráda, že můžeme mít chvíli klid po náročných dnech. Manžel mi nad ránem pomáhal. Natánka jsem nakojila a pak ho přebalil nebo uhoupal. Trochu jsem dohnala spánkový deficit.

    Jíťo – super, že jsi mohla spát 5 hodin v kuse – to je luxusní! Kolik týdnů má teď Nelinka?

    Natánek noci se budí pořád po cca 2 hodinách. Ale má 2 týdny, tak má myslím nárok. Také pořád beru antibiotika, to mu dle lékařky poškozuje střevní mikoflóru a způsobuje větší potíže s bolestí bříška. Oba na to bereme hylak. Ale už se těším, až je budu mít dobrané. Jíťo, dobrý nápad, ten čaj pro kojící maminky si zas udělám!

    Jinak dnes jsem poprvé s malým a manželem vyrazila mezi lidi. Nejprve jsem dětem nakoupila sladkosti, pak jsme je na poště zabalili do krabic a poslali dětem na tábor jako balíček – to nám zabralo celé dopoledne – bez miminka by to pro mne byla akce na max. 1 hodinu. Pak jsme se vrátili do Billy a udělali týdenní nákup. Malého jsem měla v kočárku, aby měl co nejvíce soukromí a vše krásně prospal. Pak mne manžel vzal na oběd do restaurace a konečně jsem si dala své oblíbené latté. Udělalo mi opravdu dobře – na chvíli jsem se přestala cítit jako chudokrevná mátoha. Na Natánka to zatím němělo žádný vliv, pokud jde o spaní – je na tom stále stejně (špatně).

    Ještě jsem si v zahradnictví koupila mátu, kterou jsem omylem zlikvidovala postřikem, abych mohla manželovi večer udělat mochito – sobě ho asi udělám se sirupem na místo kubánského rumu…

    Ale moje první výprava do světa mi udělalal obrovskou radost. Vyzkoušela jsem si, že Natánek venku krásně spinká v kočárku a v sedačce v autě spolehlivě usne. Dudlík plive a zatím o něm nechce ani slyšet. Jinak mám silikonový o mothercare (se seřízlou špičkou pro kojená miminka).

    Holky, mějte se krásně, uživejte si víkendu a miminek a 2 dnů volna, která nás příští týden čekají.

    #871654
    Anonym
    Host

    …opravuji: mojito…

    #871655
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Leni to jsem ráda že jste se měli dobře! co je to ten hylak, nějaké kapky? nelinka měla včera 3 týdny, to bříško zatím fakt nic, a to jím i luštěniny a čerstvé pečivo. ale kdyby jí to vadilo tak bych to nejedla. to je jasný. možná pomáhají ty masáže bříška a čaj co piju, je to anýz-fenykl-kmín. taky se hodně radí pozice tygříka. snad to kluky nebude dlouho trápit. jinak to 5hodinové spaní byla samozřejmě vyjímka, jinak je to tak průměrně po 2,5 hodinách, a vstává ráno před 5.00 a chce být vzhůru takže deficit narůstá.. a proto teď když obě spí, nechávám nepořádek v kuchyni na zítra a hurá do sprchy a taky na kutě 🙂 dobrou noc!

    #871656
    Anonym
    Host

    Ahoj holky leniku spravne uzivat si zazraku je priorita
    Jito male 3tydny 5h v kuse parada,i jednou to pomuze,diky za info o koupani
    maly se narodil v utery 22.50domu sem sla cvrtek 14.oo kojila sem od uterka do patku odpoledne,spala sem 3h denne a to ne v kuse..
    maly se naucil z leveho prsu hned,ale uz v nemocni mela i sestra problem mu dat z praveho,nicmene leve zaclo bolet uz v nemocnici a sama sem ho naucila na pravem tusim stredu vecer ci cvrtek 100%ale z praveho se vypadaval,ci na nem usnul kojila sem i 5hodin v kuse z malymi prestavkami,chtel to stale i jako dudlik mou bradavku!!
    v nemocnici po narozeni utery 22.50 rano v 6.oo blinkal plodovou vodu,jen tak tak sem se vzbudila z maleho spanku a on blinkal,pomalu nedychal,z modral byla sem hotova jeste sem ztihla zavolat na sestru knoflikem,ja sama sem ho hned dala se zadicek do ruky hlavickou dolu a sestra dosla okamzite,pak jeste blinkal plodovku ale malinko do 48h to pry zmizi..
    jinak v patek odpo sem presla na flasku a rozhodla se ze s ni budu pokracovat,prsa si stale lecim,vsichni mne podporily at nekojim,manzel nebyl kojeny,ja jen 6tydnu a to s prikrmy,kazdy druhy tu nekoji a to mi pomohlo,od te doby si maleho uzivame budi se 2h ale uz i dal 3h i 4h,proste paradni!!
    venku jsme jeste nebyli ale chystam se brzy doma je milion veci vsude mam papirky co treba udelat
    Prioryti maly prebaleny,napapany..
    a ja musim omezit pocitac protoze jeste tak tyden minimalne nezli budem v rutine,ale toto je prvni den kdy sem i cvicila,na prsa si dala zeli velke listy co sem dala do mrazakku vam doporucuji,prasek na prsa sem mela jen prvni noc i ted mne boli ale da se to musim bezet zazrak bude vstavat tak bude mazlenicko,ma prijit navsteva no kde zacit holky sem rada ze vas tady mam opatrujte se!!a pusu zazrakum

    #871657
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo – pokud jde ještě o koupání. Když jsem měla 1. miminko, koupala jsem denně večer. Od 2 měsíců jsem s ním „plavala“ v plně napuštěné vaně. Pak mi kamarádky, co byly au-pair v UK říkaly, že tam se děti koupu 1x týdně klidně dopoledne. V porodnici mi teď také říkali, že stačí koupat jednou týdně, že je to pro pokožku zdravější. Takže se toho držím 🙂 Pořídila jsem si měsíčkový olej od weledy (měla jsem ho k dispozici v porodnice) a tím Natánka pravidelně natírám – a každý den mu jím masíruji bříško. Má nádhernou pleť. Jen na čele se pořád škrábe a má tam oloupanou kůžičku.

    Vidím, že tě z porodnice pustili hodně brzy, na naše poměry… Pokud jde o preference prsů, Natánek chtěl také z levého a pravé mi zcela bojkotoval a opravdu se asi 3. den nechtěl vůbec přisát. Ač zkušená „kojící matka“, musela jsem si na každé přiložení k pravému prsu volat sestřičku, aby mi to tam pomohla dobře přisáh a udržet (např. lechtáním pod bradičkou – způsobuje, že začne „tahat“ a nepustí se). Potřebovali jsme na to 4 ruce, byl to dost boj. Říká se, že miminka preferují levou stranu, protože tam slyší bít srdce. I teď pije více a raději z L. Držím palce, ať to dobře vyřešíš a dobře se cítíš – ať už budeš kojit nebo ne a ať se malému dobře daří.

    Jíťo, je super, že můžeš jíst všechno – že má Nelinka „klidné“ bříško. Asi má spokojenou maminku a cítí se dobře 🙂 Hylak je trochu nechutný přípravek, který obnovuje mikroflóru ve střevech… Je dobře, že se snažíš spát, když to jde! Takže Nelinka je asi o týden starší 🙂

    Dnes jsme si s manželem užívali klidný-volný den. Vždy jsme byli hodně aktivní a víkendy jsme trávili sportem, prací, setkáváním s přáteli. Dnes jsme byli úplně šťastní, že nic nemusíme. Spali jsme do 8.30 – pravda, Natánek nám dal k ránu oběma trochu zabrat. Budil se od 3 asi po hodince. Po klidné snídani jsme vyrazili na výlet do lesa (máme ho hned u domu). Ale ušli jsme asi kilometr, pak jsem 30 minut kojila na kameni. Začala jsem se cítit trochu unavená, tak jsme se zas vrátili domů, uvařila jsem oběd. V 15. hodin přišel na návštěvu tchán, pobyl u nás asi 2 hodiny (všichni 3 kluci spolu zhlédli tenisové utkání). Večer si šel manžel poprvé zaběhat s kočárkem – uběhl 9 km. Natánek to dobře zvládl a začal plakat až doma. Ale byl tak „udrkotaný“, že až do teď spinká. Jen se nakojil a usnul. Budu ho muset vzbudit, protože už mi začíná téct mléko…

    Vondíku, jak se ti daří? Už jsi se dlouho neozvala…

    Anette, držím palce. Snad ti počasí pomohlo rozběhnout porod už o víkendu… Jestli ne, tak ať to v Po dobře dopadne.

    #871658
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Kazdym dnem se to zlepcuje malemu bude zitra tyden,kontral prijde dnes tak po ni kratce pisnu
    Leniku maly se mi taky skrabe na tvaricce ale mam dvoje dupacky kde se to zahrne a ma zabalene rucicky,to mi vcera ukazali holky co tu byli na navsteve,ja bych to nevedela!!
    Maly se vcera prvne koupal,pak taky ten olejicek..tady je standatrt ze bez komplikaci jdes z nemocnice dom prakticky okamzite manzela segra mela cisare byla tam od pondeli do patku.
    Od patku co mame L a jsme stale jen u ni si zijeme zuzo uz sem i cvicila,prvne sem vcera mela make up jen rychlovka….mam cas si lecit prsa sem zvedava co dnes reknou jsou tvrda a ze strany boli,nemuzu spat na strane ale hruza to neni,ta leva bradavka tedy na pohled nevim,nevim..
    je super ze si to leniku uzivate tak to mabyt..moc ti to preji…po tom cekani
    jinak dnesni noc proste bomba usnul v 1.30 probudil se 5.30napapal se a zase spi,on proste je uzasny a jak je hodny a SRANDA JE JAK SE TOCI JAKO ZE JE V DELOZE pekny den vsem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist