Včelka nebo žížalka

Přemýšlíte, jak si hrát s miminkem, a jak ho zabavit přiměřeně k jeho věku? Podívejte se na následující hry vhodné pro kojenecké období. Třeba vás inspirují a vašemu děťátku dodají chuť učit se nové věci.

Včelka určitě zaujme v 1-3 měsíci života

Děťátko se učí určit, odkud přichází zvuk a procvičuje ovládání pohybů hlavy. Posaďte se ke svému miminku, napodobujte bzučení včely (tón měňte, abyste udržela jeho pozornost) a prstem kružte ve vzduchu. Po chvíli zvolejte např. „pích do bříška“, a prstem se dítěte dotkněte. Hru opakujte s tím, že necháte včelku „píchnout“ do různých částí těla, aby miminko mohlo sledovat, odkud zvuk přichází. Pohyb prstu doprovoďte i pohybem hlavy.

Světýlko na stěně pomůže poznávat předměty v období 3-6 měsíců

Je to ideální hra na zimu, kdy je brzy tma, ale v zatemněné místnosti ji lze hrát po celý rok. V tmavém pokoji si posaďte mrňouska na klín, baterkou sviťte na zeď a snažte se upoutat jeho pozornost. Pak světlem pohybujte pomalu po místnosti, a ukazujte mu různé předměty a vždy ho slovy upozorněte, o co se jedná. Např. „hele, támhle je tvůj medvídek“. Můžete zkusit půjčit baterku i dítěti.

Plave nebo neplave? Co dokáže pochopit miminko ve věku 6-9 měsíců

medved_motyl.jpgDěťátko se seznamuje s přírodními zákony a poznává, jak věci fungují. Dítě posaďte do vany s teplou vodou a položte na hladinu nějaký plovoucí předmět (např. gumovou hračku) a doprovoďte to slovem „plave“. Poté dejte do vany předmět, který se potopí (např. lžičku, plnou lahvičku se šamponkem atd.) a řekněte „neplave“. Nechte také vaše děťátko, aby si to vyzkoušelo. Mějte jen na paměti, že příliš časté a dlouhé koupání může citlivou pokožku vašeho miminka vysušovat. Pokud si chcete této hry spokojeně užívat, přidejte do vody pár kapek jemné pečující krémové pěny do koupele NIVEA BABY, která byla vyvinuta speciálně pro dětskou citlivou pokožku.

Žížalky ze špaget – opravdová zábava pro kojence mezi 9-12 měsícem

Dítě si zlepšuje jemnou motoriku. Posaďte děťátko do židličky s jídelní deskou a položte mu na ni několik uvařených špaget (můžete i více druhů těstovin). Vše ostatní už nechte na malém průzkumníkovi. Může je sbírat, natahovat, mačkat, drtit a nakonec strčit do pusinky. Zda je bude moci házet kolem sebe, zaleží už jenom na vás.

Na co si dát pozor

V zápalu hry ale nezapomínejte na to, že citlivá dětská pokožka se snadno zapaří a pak vašemu drobečkovi znepříjemňuje život. A nejedná se pouze o oblast zadečku, ale i pokožka v okolí krku, za oušky, okolo pusinky a v podpaždí je více náchylná k podráždění. Těmto místům věnujte větší pozornost, a pokud přes všechnu vaši péči dojde k začervenání, neděste se, ale použijte speciální krém. Vezměte si na pomoc hypoalergenní SOS krém Pure&Sensitive od NIVEA BABY, který okamžitě začervenalou, suchou a podrážděnou dětskou pokožku zklidní. Díky pečujícímu složení s certifikovanými organickými omega-6 mastnými kyselinami a bambuckým máslem se vašemu miminku brzy uleví a bude si v klidu užívat vzájemné pozornosti a vaší radosti z jeho nových dovedností.

nbb_12830_p_s_intensive_cream_200ml.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist