Masáž hráze ulehčí porod

Jasně, každá z nás si říká, když to zvládly celé generace, vydržím to taky. Jak se připravit? Třeba masáží hráze, která může průběh porodu výrazně usnadnit.

Přijďte na předporodní kurz nebo se při pravidelné preventivní prohlídce zeptejte porodní asistentky. Techniku je potřeba nacvičit, jinak byste si mohla ublížit. Masáží se hráz, přes kterou se miminko musí dostat ven a díky své velké hlavičce ji bude hodně namáhat, roztahovat a tlačit na ni, stane elastičtější a rozšíří se i poševní vchod. Mohla by vás tak minout i epiziotomie, tedy nástřih hráze při porodu.

Postup

Do pochvy zaveďte, vy nebo partner, dva prsty - ukazováček a prostředníček - natřené olejem (nejlépe olivovým panenským, za studena lisovaným nebo obilninovým - k dostání ve specializovaných prodejnách zdravého životního stylu, v lékárnách, prodejnách BIO potravin).
Prsty postupně mírně roztahujte, hráz dá jasně najevo, kam až pohyb dovolí. Vždycky se dostanete o kousek dál. Trénujte dvakrát denně.
Pohyb se vede z jedné strany pochvy na druhou, od jednoho kraje ke druhému.
Na závěr každé masáže se pokuste roztáhnout prsty směrem ke konečníku přes poševní stěnu. Je to, jako když se už miminko hlavičkou prodírá porodními cestami ven.

Upozornění: jedině, když bude masáž bolestivá, bude účinná a správně prováděná!
Tyto masáže se stanou nejen tréninkem na porod, ale i intimní zkušeností páru. Nezříkejte se takové zkušenosti, obohatí vaše soužití a ještě pomůže s přípravou na porod.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hezký den,
dokončili jsme s partnerkou video masáže hráze.

K zobrazení je nutná registrace (bezpečnostní opatření).

Odkaz je zde:
http://www.marekamarketa.cz/masaze/masaz-hraze-video/

Budeme rádi za jakýkoliv ohlas a také za šíření, neboť je to velice důležité a pomůže to při porodu.

Krásný den,
marek dvořák

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Připojuji se s dotazem termínu, kdy je možné začít s masáží hráze. Domnívám se, že začalo by se příliš brzy, mohlo by se něco spustit.
Zároveň mě zajímá od kdy je možno pít čaj z maliníku, který má také usnadňovat průchod miminka porodními cestami. Je to skutečně tak? Děkuji.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Prosím, mohli byste uvést jak dlouho před porodem se má s masáží začít?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené