intuice

Léčba kočkou aneb Felinoterapie

Ano, i kočkou, tedy pomocí její společnosti, se dá léčit. Felinoterapie je v České republice takřka neznámým pojmem, vytlačovaným do pozadí známější a náročnější hipoterapií a canisterapií. Jistě, psi jsou nejčastějšími pomocníky člověka, přínos asistenčních, vodicích a signálních psů je značný,... Celý článek »

Katka v 39. tt: Stále ve formátu 2 v 1

TĚHULKA LIVE! KATKA Jak jsem předesílala v závěru minulého dílu, teď už to může přijít kdykoliv. Ze syndromu hnízdění se stává spánkový deficit a neustálá únava. Odmítám už cokoliv dělat, jen relaxuji a dělám, co mě baví. Vypadá to na přeměnu... Celý článek »

Co už jsme spolu zažily...

MAMINKA HANKA Co už jsme spolu zažily? To čerstvé dítě je čistý nepopsaný list. Teprve všechno zažívá poprvé. Smysly se napřed procvičují a rozšiřují možnosti skenování tohoto světa, kde se ocitly tyhle nové bytosti.  Celý článek »

Veronika: Uděláme e-e!

TĚHULKA LIVE! VERONIKA Dalším obvyklým tématem novorozených týdnů miminek je vyměšování. Péče o tyto přirozené procesy malých dětí se napříč kulturami liší. V Asii, Africe i částech Jižní Ameriky se můžeme často setkat s přístupem, který budu... Celý článek »

Zubnička zase nepřišla

MÁMA LIVE! KATEŘINA Tak se to nakonec povedlo – dokončuji přerušenou trilogii s lékařskými tématy, tentokrát jednoznačně s průšvihy. Zoubková víla k nám zase nezavítala, zato přišla nějaká hubatá čarodějnice. Nějak se mi vlastně podařilo navázat... Celý článek »

Je to potvrzeno - bude to chlapeček :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl ve znamení růstu a nakupování. :) Do tohoto týdne by mi rozhodně nikdo nehádal, že jsem již ve druhé polovině čtvrtého měsíce a nyní už mi pomalu, ale jistě začíná růst bříško. :-) Není to ještě nic extra... Celý článek »

Těhulka LIVE! Veronika (29): Matka ve mně

Chtěla bych psát o Anitce. O tom, jak má hebké chloupky na rukách. O tom, jak se krásně usmívá. O tom, jaké má jemné blonďaté vlásky a velké modré oči. O tom, jak moc mi připomíná Toma (i když někdo tvrdí, že je podobná víc mně). O tom, jak je... Celý článek »

Máme věřit intuici?

Jistě to dobře znáte. Pomyslíte na kamarádku, kterou jste už měsíc neviděly, a v tom vám zavolá. Od rána máte špatný pocit, a za hodinu už vás volají do školky, že vaše dítě má horečku. Celý článek »

Klub těhulek (106): Mezníky

Martina přemýšlí nad mezníky, které si dávala v těhotenství. Takové bezpečnostní pojistky pro mysl. Snad je lepší je nemít, ale vlastně každá těhotná s každým týdnem či prohlídkou míjí nějaký mezník, v němž střídá obava úlevu, nebo naopak... Celý článek »

Klub těhulek (88): Cesta plná svobody

Martinu opět zlobí záda a zvažuje výhody a nevýhody císařského řezu. Jana už má připravený pokojíček pro své miminko a zjistila, že některé věci u druhého těhotenství už neřeší. A s Marií se už tento týden rozloučíme. Jak se změnil během druhého... Celý článek »

JOSÍFEK: Noha v sádře!!!

Určitě si pamatujete na Josífka, který byl naším prvním Mimi LIVE. Jak se mu vede? Dnes už je mu rok a půl a právě se zotavuje z klouzačkového karambolu, při kterém si zlomil nožičku. Naštěstí to všechno zvládá s nadhledem a sádra už půjde brzo... Celý článek »

Adriana nebo Jaruška?

VÁŠ PŘÍBĚH V našem rodě se už několik generací nenarodila žádná holčička, jenom samí kluci, takže mám bráchu a čtyři bratránky, a prvorozený chlapeček dostal vždy jméno Jaroslav. Holky se do našich rodin pouze přivdávaly. Celý článek »

Toníček je můj postgraduál...

...říká herečka a moderátorka Tereza Kostková. „Mateřská intuice je neskutečně silný fenomén, jen mu věřit!“ říká herečka a moderátorka Tereza Kostková. Při výchově svého syna se řídí zásadou, že pro dítě to nejdůležitější je radostná matka. Celý článek »

Karty ukazují cestu

„Nejste první, kdo si ke mně bere diktafon,“ směje se známá pražská kartářka Ivana Vondráková na mou otázku, jestli jí nebude nahrávání našeho rozhovoru vadit. „Témat je během rozhovoru někdy tolik, že si lidé nahrávají mé povídání zcela běžně,“... Celý článek »

Regrese - lék na strach

Regrese, neboli návrat. Metoda, jejíž pomocí se vnoříme do zapomenutých vzpomínek. Průchodem do hloubky naší psychiky se setkáváme i s neuvědomovanými a nevědomými pocity, obrazy a myšlenkami. K čemu je to dobré? Celý článek »

Dokážeme se ještě řídit intuicí?

Znáte to. Od rána máte špatný pocit. S každým zazvoněním telefonu vaše nervozita ještě stoupá. Až to přijde: průšvih v práci, špatná zpráva, anebo "jen" srážka s protivou v obchodě. Ano, něco se stát muselo. Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené