Máme věřit intuici?

Jistě to dobře znáte. Pomyslíte na kamarádku, kterou jste už měsíc neviděly, a v tom vám zavolá. Od rána máte špatný pocit, a za hodinu už vás volají do školky, že vaše dítě má horečku.

Intuice nebo náhoda?

„S intuicí pracuji skoro každý den, jen nevím, zda se jedná o soubor zkušeností anebo intuici,“ přiznává psycholožka PhDr. Tamara Cenková. Všem ale vřele doporučuje poslouchat svůj vnitřní hlas. „Většinou nás nezklame,“ tvrdí.

Emoce nebo víra?

Je intuice dána především ženám? „Ženy mají daleko větší emocionální mozek a intuice je spojena s emocionalitou. Podívejme se kolem sebe kolik je kartářek, kolik je žen, které se v naší společnosti zajímají o mimosmyslové vnímání. A kolik čarodějnic bylo v minulosti upáleno“ zamýšlí se psycholožka. „Ve východních kulturách to však byli muži, kteří se věnovali duchovním učením…..“

Intuice nebo předpověď?

Intuice má své místo v životě každého z nás, domnívá se psycholožka. Ani v dnešním světě, kde jsme schopni pouhým kliknutím zařídit, nakoupit či rozhodnout spoustu věcí, bychom neměli náš vnitřní hlas, tušení, intuici, či šestý smysl opomíjet. „Je však potřeba rozlišovat intuici od „ předjímání negativních věcí,“ zdůrazňuje Cenková.

„V momentě, kdy jsme nějak citově exponované, nepřichází intuice, ale většinou negativní plánování,“ upozorňuje „a my se podle něho často i zachováme. Každý to známe: hlavou nám proběhne myšlenka: hlavně to nesmím rozbít! A prásk, věc nám spadne. To však nebyla intuice,“ zdůrazňuje.

Kdy intuice přichází?

„Intuice velmi často přichází v momentě, kdy ji nečekáme. V zaměstnání se nám nakupily problémy a my hledáme řešení, ale ve chvíli, kdy máme hlavu plnou pracovních povinností, nás napadne myšlenka: zavolej….., už si s ním dlouho nemluvila. Okamžitému nápadu vyhovíte a dovíte se důležitou informaci,“ uzavírá.

Příběh ze života, vzpomíná PhDr. Tamara Cenková:

Když mi bylo 19 let, chodily jsme každý pátek po vyučování do jednoho bytu na kávu. Jako každý pátek jsem se s ní uvelebila na svém místě, ale najednou mě přepadla nervozita. Po chvilce to bylo k nevydržení, tak jsem kamarádkám zahlásila: „Nevím proč, ale musím domů.“ Doma jsem našla svého otce v bezvědomí u telefonu. Přivolaný lékař mi řekl, že stačilo pět minut a otce by už nezachránili…. byla to intuice?

 

14.12.2012 10:13 | autor: Jarmila Jelínková
Více o tématu: intuicemozekzaměstnání

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist