5 tipů, jak se zbavit žlutých zubů

Žluté zuby jsou bohužel velmi rozšířený a velice nepříjemný problém. Kazí vaši krásu i celkový dojem, který zanecháte ve společnosti. Ať už jde o rande nebo pracovní pohovor. Odstranění tohoto problému přitom nemusí být složité ani nákladné. Pojďme se tedy podívat na způsoby, jak se zbavit žlutých zubů a jak mít bílé zuby tvořící kouzelný úsměv.

1. Bělící pásky na zuby – efektivní a pohodlné

Jde o často využívaný a vyhledávaný způsob bělení zubů. Není se čemu divit. Bělící pásky na zuby jsou daleko levnější než zubařský zákrok a jejich aplikace není nijak složitá. Pokud zvolíte skutečně kvalitní pásky, jako jsou třeba bělící pásky Crest, pak bude efekt velmi podobný tomu, s jakým odejdete od zubaře. Výhodou je také to, že můžete bělit zuby doma a nemusíte nikam docházet, což určitě (nejen v této pandemické době) oceníte.

Jak jsme již řekli, postup je jednoduchý. Postačí, když si před bělením zuby vysušíte ručníkem. Poté jednoduše pásky nalepíte a necháte je po určitou dobu působit, typicky to bývá kolem 30 minut. Pak pásky strhnete a vyhodíte. Tuto jednoduchou proceduru navíc podstupujete u většiny výrobků pouze jednou za den. Je dobré zvolit si večerní hodinu, po které již nebudete jíst a pít budete jenom vodu. Barva zubů tak nebude ohrožována žádným jídlem ani pitím. Ostatně není na škodu nechat zubům určitý čas na regeneraci.

2. Bělící procedury u zubaře – účinné, ale nekomfortní

Druhou možností je bělení u stomatologa. Máte jistotu efektu a kvality, jde však o poměrně nákladnou proceduru. Vzhledem ke stále se snižujícímu počtu zubařů v kombinaci s nynější pandemickou situací pak může být čekací lhůta nepříjemně dlouhá. K tomu si připočtěte, že musíte vydržet v klidu v zubařském křesle klidně více než 90 minut. Na začátku procedury se zuby opláchnou, vysuší vzduchem a zubař je pokryje vrstvou ochranného tekutého koferdamu. Poté na ně nanese bělící gel, který nechá spolu se světlem asi 15 minut působit. Podle požadovaného stupně vybělení je gel nanášen obvykle 3–4krát. Na závěr je aplikován fluoridační přípravek, který napomáhá regeneraci zubů.

3. Bělící pasty na zuby jsou spíše pro udržování

Určitou alternativu nabízí také použití bělících past. Jejich aplikace je vůbec nejsnazší a jejich cena není nijak závratná. Hlavní zápor bělících past však spočívá v nedostatečném účinku. S jejich pomocí lze vybělit zuby maximálně o půl odstínu, což není moc. Tyto pasty mají daleko větší uplatnění jako nástroj k udržení krásných bělostných zubů po vybělení. Tam jsou skutečně užitečné.

4. Jahody jsou chutné i celkem účinné

Pro bělení zubů můžete také využít některé z domácích receptů. Ovšem pozor! Zdaleka ne všechny recepty, které najdete na internetu, jsou efektivní a prospěšné. My doporučujeme využít pro bělení zubů jahody. Ty obsahují enzym, díky kterému se pro tento účel výborně hodí. Bělení zubů jahodami je navíc jednoduchá a chutná záležitost. Rozmačkáte pár jahod, nanesete vzniklou „pastu“ na zuby a necháte 5 minut působit. Poté zuby důkladně omyjete a vyčistíte běžnou zubní pastou. Jahody můžete mezitím klidně sníst.

5. Kurkuma pomáhá nejen s bělením

Jahody samozřejmě nejsou jediným způsobem boje se žlutými zuby. Dalším je – možná trochu překvapivě – kurkuma. Kromě efektu bělení tlumí bolest dásní a snižuje riziko zánětu. Bělení zubů kurkumou se doporučuje ovšem pouze jednou za den, a to podle následujícího postupu:

  1. Namočený kartáček vložte do kurkumy a vyčistěte si s ním zuby, jako s normální zubní pastou.
  2. Po vyčištění zubů nechte kurkumu 5 minut působit.
  3. Poté ústa vypláchněte a vyčistěte zuby zubní pastou.

Jediný zápor bělení zubů kurkumou spočívá v jejím obtížném odstraňování z povrchu zubů.

Pozor na domácí recepty, které nefungují

V závěru chceme zmínit ještě pár receptů, které můžete najít na internetu, ovšem pro bělení zubů vám nebudou nic platné. Jde například o bělení zubů aktivním uhlím či s pomocí kokosového oleje. Je až zarážející, jak často je naleznete jako možné alternativy bělení zubů. Jejich schopnost je v tomto ohledu nulová. Mohou být naopak kontraproduktivní.

6.2.2023 4:22 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: bolestčaspítústazuby

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist