Dudu sebral čert

BATOLE LIVE! NIKOLKA Kde jsou ty časy, kdy jsem zarytě tvrdila, že Nikolku nebudeme strašit. Bohužel to jinak nejde. V poslední době fakt zlobí. Neposlouchá, nechce se oblékat, skáče všude a ze všeho, hází věcmi a podobně. Takže přišel na řadu čert.

Na cvičení, kam chodíme už dlouho, všechny děti v klidu sedí, nechají se obléknout, jen naše dračice lítá, běží ven bez bundy a je jí všechno jedno. Jak říkám, čertem jsem nikdy vyhrožovat nechtěla, ale nešlo to jinak. Zvlášť, když jsem četla, jak se nějaká nezletilá snažila ukrást v nákupním centru děti. Trne mi, jen si na to vzpomenu.

O víkendu jsme byli na horách, kde byla i mikulášská party. Nejdřív Nikolka plnila různé úkoly, snažila se vyrobit svícny, zdobila perníčky, skládala keramický stromeček a užívala si dětskou diskotéku. Pak přišel Mikuláš, anděl a dva čertíci. Hned jsem jí vzala do náruče a ona dělala, že tam není. Jenže jedna čertice šla hned k nám a sáhla Niky na nožičku. Ta se okamžitě rozbrečela a stulila se mi víc do náruče a pořád i přes mé utěšování plakala. Najednou ticho a koukám, že ze všeho usnula.

To bylo nakonec ideální. Máme krásnou fotku s andělem a čertem, Nikolka už víc nebrečela a mohla jsem jí říct, že jsme dudu dali čertovi. Prý chtěl jejího oblíbeného medvídka, tak jsme ho přemluvili, ať si raději vezme dudlík.

Večer chvíli plakala, ale spíš to bylo tím, že byla fakt unavená. Jednou jsem vyměkla a zeptala jsem se jí, jestli má táta dojít za čertem pro dudu. Úplně se chudák vzbudila, chytla tatínka a prosila, ať nikam nechodí. Pak nás objala a usnula. Teď se na dudu občas zeptá, hlavně když kouká na pohádku. Zeptá se, jestli třeba Vaiana má dudu nebo ovečka atd. Jinak zatím bez něj usíná relativně bez problémů. Uvidíme, jak to půjde dál.

Čtěte také:

Sušenky pro Ježíška

Docela jsme zvládli otázky ohledně měsíce, hvězd, kdy měsíc dorůstá a kdy ubývá a tak dále. Jenže otázky kolem Ježíška jsou složitější. Není se moc čeho chytit. Pustila jsem jí vánoční koledy a tím vytanulo mraky otázek. Nakonec vymyslela, že má Ježíšek plno práce, takže mu do tašky musíme dát oběd. Otevřela šuplík a nandala tam křupky, skleničky, sušenky, piškoty a další dobroty. Pak že se jde s Ježíškem koukat na pohádku, protože to je její kamarád. Dává před televizi i dvě židličky a chodí mu ukazovat knížky, hračky a dárky. Jednou jsem se jí snažila vysvětlit, že Ježíšek není jako její kamarádi, že si s ní nepřijde hrát… To jsem si naběhla. Asi za hodinu přišla se slovy: „Ježíšek není můj kamarád, nechce si se mnou hrát.“ Takže další vysvětlování, že to tak není, že Ježíšek je její kamarád. Mno… Trošku se do toho motám. Ale my se s Nikolkou nějak domluvíme.

Doufám, že jste Mikuláše a čerty zvládli bez úhony a užíváte si předvánoční čas.

Krásné dny.

Monča a Nikolka

6.12.2017 2:39  | autor: Moniq
Více o tématu: dětihračkytátazelenina

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist