Nechce spát, i když usíná

BATOLE LIVE! NIKOLKA První tři dny, když začala Nikolka chodit do školky, byly opravdu o nervy. Ale postupem času si Niky nejen zvykla, ale skoro nechce domů.

Takže se školkou už problém nemáme. Fakt se jí tam hrozně líbí. Už i s dětmi tvoří a zbaští celou svačinu. Ale… Od Vánoc strašně špatně spí. Nejprve jsem to přičítala vánočnímu shonu, cestování, hromadě vzruchů a spoustě nových věcí. Jenže problémy přetrvávaly a přetrvávají.

Nikolka nikdy nebyla velký spáč. Večer vydrží dlouho vzhůru a ráno už nás budí se slovy: „Vstávej, vstávej, vstávej…“ Manžel to většinou moc nevnímá, takže v klidu spí dál. Každopádně na tohle jsme zvyklí. Ale v poslední době je uspávání opravdu fuška. Když neusne náhodou u pohádky, tak usíná s brekem kolem deváté hodiny. Důvod k breku se vždycky najde. Jednou je to, že chce nanuka, jiné pití, než má, jinou knížku, jít do obýváku, prostě vždycky si něco vymyslí. Nedávno už měla zavřené oči a brečela, že nechce spinkat. To jí vydrželo asi 15 minut.

Odpoledne je občas také unavená, ale spát nechce. Nepomáhá, ani když si s ní jdu lehnout, ani pohádka, prostě nic. Tuhle odpoledne usínala na nočníku u pohádky, když jsem ji zvedla, že ji uložím, tak strašně brečela. Prostě chtěla klimbat na nočníku. Obložila jsem jí aspoň plyšákama a seděla na zemi u ní, kdyby fakt usnula a zřítila se z nočníku. Nakonec jí tohle klimbání stačilo. Po chvíli sama vstala, chytla druhou mízu a řádila do devíti hodin bez spánku.

Budí se i v noci. A to je stejné jako s uspáváním. Vždycky si něco vymyslí, třeba že nemá v posteli jednoho z milionu plyšáku, které vlastní, nebo že chce skládat puzzle. Nejvíc pomáhá ji pohladit a neodpovídat. Po chvíli jí to přejde a spí. Jenže každá chvíle je jinak dlouhá a v noci čas plyne trochu jinak, takže i když se pak snažím usnout, nejde to.

Do toho jsem se vrátila do práce, sice jen na půl úvazku, ale mám toho celkem dost. (Mezi námi – půlúvazek neexistuje.) Snažím se Nikolce i tak hodně věnovat. Návrat do práce tedy není procházka růžovou zahradou, a to mám svoji práci opravdu ráda a pracovala jsem skoro po celou dobu, co je Nikolka na světě.

Jdu se zřítit aspoň na gauč, než se naše malé dráče zase vzbudí s nějakým šíleným nápadem.

Držte se.😊

Monča a Nikolka

31.1.2018 3:00  | autor: Moniq
Více o tématu: časprocházkaspátv posteli

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist