Cesta do Ameriky 1. díl: Když se něco děje, tak se u nás spí

BATOLE LIVE! NIKOLKA Začalo to už při porodu. Kontrakce jak blázen a Nikolka spala. Nic se nezměnilo ani skoro po třech letech. Vydali jsme se s Nikolkou na hodně dlouhou náročnou a dalekou dovolenou.

Měla jsem strach, jak to všechno zvládne. Let letadlem, toulání se po New Yorku, přejezd na Niagarské vodopády a další naplánované akce a výlety.

Když letadlo vzlétalo, snažila jsem se Nikolku uklidnit, zabavit, vysvětlit jí, co se děje. Ani to nebylo potřeba. Najednou koukám, že Niky úplně v pohodě spinká. Usnula při vzletu a vzbudila se chytře až na jídlo.

Stejně tak prospinkala, když jsme v New Yorku hledali to správné metro, spala, i když jsme řešili, jak se s kočárkem dostaneme až na podestu sochy Svobody a hlavně prospala lehce nepříjemnou situaci, když jsme v Miami uvízli na moři na vypůjčené lodi a museli čekat na odtah. Spala i při šílené bouřce někde ve Virginii, kdy se voda valila z nebe, foukal vítr a padaly stromy. Usnula i těsně před přistáním na zpáteční cestě, kdy naše letadlo z Miami do New Yorku mělo obrovské zpoždění, a my nestihli let do Prahy. Museli jsme shánět hotel a řešit let na druhý den. Nikolka tradičně v klidu spinkala u mě v náručí.

Každopádně dovolená se vydařila a až na drobné zádrhely, jako bylo Nikolčino občasné blinkání v autě, se žádná pohroma naštěstí nekonala. Bála jsem se, že Niky bude občas dělat scény, že někam nechce, ale zvládla to úžasně. Každý den jsme se snažili najít něco, co by ji bavilo a aspoň trochu se vyřádila. V New Yorku mají krásná dětská hřiště. Skoro na všech jsou jednoduché vodní atrakce a děti si tam opravdu vyhrají. Jen teda bylo dobře, že jsem pro Niky měla jednodílné plavky, nebo jí nechala lítat ve vodě v oblečení a pak ji převlékla. Polonahé děti na hřištích opravdu nenajdete. I kojenci tam nosí jednodílné plavky a kluci kraťásky a tílko.

Pro Nikolku byl velký zážitek pouťový kolotoč u Brooklynského mostu. Hlavně to byla náplast na nepříjemné chování místních dětí na nedalekém hřišti. Holt jsme byli vetřelci v jejich teritoriu. Nic se jí nestalo, ale kolotoč si pak moc užila.

K mému velkému překvapení se jí strašně líbilo na Niagarských vodopádech. Původně jsem s ní nechtěla jít ani na loď plující kolem vodopádů, natož na stezku vedoucí pod vodopády. Nakonec jsme byli na všem i s Nikolkou a byla nadšená. Pod vodopády se mě držela jak klíště, ale nakonec chtěla jít ještě jednou a skákat v kalužích. Kdyby nebyla voda tak studená, skáče tam ještě teď. 😊

Naprostá pecka pak byl Disneyland. Je to opravdu zábava pro malé i velké. Úžasné jsou nejen atrakce, ale i přehlídky a představení. Nikolka byla úplně v tranzu z vystoupení Elzy, Anny a dalších Disneyových hrdinů pod známým zámkem. Od té doby je Elza strašně v kurzu a písničku „Najednou“ si zpívá i ze spaní. Chvíli v češtině, pak v angličtině a nakonec ve španělštině. Čaruje také i ze spaní. Co už na ní bylo trochu moc, byl velkolepý ohňostroj nad zámkem. I když pro nás byl dech beroucí a osobně to považuji za životní zážitek, tak Niky už moc koukat nechtěla. Ale když teď začíná nějaká disneyovka a je tam zámek s ohňostrojem, tak volá: „Jeee, tam jsme byli.“

Zážitků bylo plno, ale o dalších příbězích až příště, a pokud váháte nad větší dovolenou s malým dítětem, tak neváhejte. Dá se to zvládnout. Chce to perfektní plán cesty, nadhled a pevné nervy. 😊

18.7.2018 2:34  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist