Ježíšku, panáčku aneb Šťastné a veselé

BATOLE LIVE! NIKOLKA Letos je čekání na Vánoce dlouhé. Když má někdo radost, ne nadarmo se říká, že z toho má třetí Vánoce. No a ty právě čekají nás.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Vánoční stromeček zdobí náš obývák už od začátku prosince. Nejdřív jsme řešili, jak to Nikolce vysvětlit, a nakonec jsme stromeček zdobili všichni, aby nás Ježíšek našel. S Niky už jsme předtím vyrobily pár ozdob, nabarvily šišky a vykrajovaly z hlíny zvonečky. Moc ji bavilo na stromeček dávat naše výrobky. Jenže pořád jí jsou dva, takže stromeček je taky dobrá schovka a vejde se pod něj plno hraček, motorka, autíčko atd. Pak chce občas převěšovat ozdoby na jiné místo. Prostě stromeček je radost i starost.

Nikolce se strašně líbí koledy. Pořád haleká: „Ježíšku, panáčku, já tě budu kolébati… A dudlaj, dudlaj, dudlaj dááááá…“ Prostě se nenudíme. U nás klasika.

Čtěte také:

Když nespavec usne

Chtěli jsme jí navodit vánoční atmosféru a vzít ji na Staroměstské náměstí ke stromečku a pak na výlet vánočně vyzdobenou lodí. Nápad jistě dobrý, ale realita byla někde jinde. Ve chvíli, kdy jsme dorazili na Staromák, začalo neskutečně sněžit. Atmosféra jistě vánoční. Nikolce se to hrozně líbilo, ale za chvíli měla nepřítomný pohled a začala usínat. Naštěstí jsem měla s sebou nosítko. Nahodila jsem ji na záda, dali jsme jí rukavice a do pěti minut spala. Přes den už mi vůbec nespí, takže neřešíme, v kolik a kam vyrazíme. Ten den byla ale nějaká znavená. Prospala se dvě hodinky a vzbudila se, těsně před nástupem na loď. Nošení je super, což o to, ale mít na zádech dvě hodiny 11 kilo živé váhy, to není žádný odpočinek.

Na lodi pak byla odpočatá a rozjetá. Pořád chtěla na zasněženou palubu a koukat ven. Cukroví ji nezajímalo, čaj nechtěla a koukat zevnitř lodi, taky zrovna nevítala s nadšením. Ale tak nakonec se to snad Nikolce líbilo, ale já byla vyřízená. Niky nám skákala po hlavě skoro do jedenácti a ráno se brzo vstávalo.

Druhý den klasika, cvíčo, výtvarka, zvířátka a domů na oběd. V půl páté mi usnula na gauči u pohádky. Přenesla jsem ji do pelíšku a ona pořád spala. Večer jsem měla domluvené vánoční kino. Manžel přišel z práce a Niky pořád spala. Moc se mi odcházet nechtělo. Snad se ještě nestalo, že by se vzbudila a já nebyla doma. Nakonec jsem ji zkontrolovala, nechala v péči tatínka a šla. No a Nikolka? Ta s malou pauzou pořád spala. Ani můj příchod ji nevzbudil.

Až ve dvě ráno vypila plnou sklenici vody, okomentovala, že maminka byla pryč, zazpívala pár koled a zase usnula. Ten můj malý nespavec spinkal až do půl deváté. Takže s přestávkou spala skoro 16 hodin. To se nestalo ani, když byla miminko. Asi jí ta vánoční atmosféra a přípravy zmohly.

S Nikolkou vám obě přejeme, ať všichni prožíváte Vánoce, jako kdyby to byly vaše třetí.

Monča a Nikolka

20.12.2017 2:50  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist