Hanča v 19. tt – První Vánoce se skoro miminkem

Čas zase o něco poskočil a nezadržitelně se blíží Štědrý den. Tím i mé první Vánoce v životě s bříškem. Budu se nacpávat?

Pozn. red.: Hanča píše blog zpětně, takže nyní popisuje, jak probíhaly loňské Vánoce


Vzhledem k událostem předchozího týdne už nejsem tak skleslá na duchu a mít nakoupená dárky, začnu se na Ježíška i těšit. Ale nemám nic, jen nápady v hlavě. Nejvyšší čas to jít napravit!

Jakmile se opar zmenšil, vydala jsem se do Brna na nákupy. Bříško trošku táhlo, tak jsem chtěla obstarat všechno při jednom, ať už do toto mraveniště lidí nemusím. Hlavně ať se nenamůžu. Jsem navíc typický introvert a nejradši mám svůj klid.

Nakonec jsem nakoupila všechno, co jsem chtěla. Dokonce i dva sety pro Adámka. Já vím, je hrozně brzy a je zbytečné kupovat něco nového, ale jsem typická prvorodička. Chtěla jsem si udělat radost. Dokonce jsem tyto sety bodýčka, čepičky a kalhotek zabalila pod stromeček. Na jednom setu z motivu Lví král je napsáno „Dad is king!“ Doufám, že bude mít tatínek radost.

Stromečků máme hned celou řadu, tak se děsím, kdy to zase budeme odstrojovat. Já se obvykle nedokopu dříve než v květnu, což už bych měla rodit. Tak ať to stihneme. 😀 Mám jeden umělý ve svém brněnském bytě. U přítele ve Vyškově jsme ale postavili živou jedličku, čemuž předcházel i nákup ozdob. Přítel trval hlavně na arabeskách. Jaká zbytečnost! Stejně je sní. Sám! Mně nic sladkého zatím nevoní.

Každý den se vážím, měřím pupíček a výsledky zaznamenávám do chytré appky. Zatím mám ale spíše klesající trend a podle aplikace bych měla mít alespoň o 5 kg více. To by ale vánoční hodování mohlo rychle napravit. Díky pravidelnému měření bříška zaznamenám, že se mi asi konečně zvětšilo. Pokud si ale nevezmu nic obtáhlého, stále by to nikdo na mně nepoznal.

A je to tady! Nastal den D – 24. 12. Ve 2+1 panelákovém bytě mých rodičů se schází oba mí starší sourozenci s rodinami (dohromady 8 lidí), mladší brácha, naši, babička, já a přítel. A taky Adámek v bříšku, na toho nesmím zapomenout! Je to pěkný mumraj, ale jsem na to zvyklá a nedovedu si představit, že třeba jednou budu slavit Vánoce pouze ve třech. To bude hrozně deprimující ticho. Snad ty rozzářená dětská očka tomu pak dodají správnou atmosféru a nebudu zklamaná. Uvidíme… Je to ještě za dlouho…

Nic zázračného se u stromečku neděje. Neuvidím Ježíška, ale ani zlaté prasátko. Štědrý den se na mě podepsal jediným – zvýšenou návštěvou oné místnosti. Měla jsem lososa s bramborovým salátem. Asi mi nesedl a vše odchází. Naštěstí spodem. Musím zaklepat, vrchem zatím v těhotenství nešlo nic.

Opar je taky dávno fuč. Takže vánoční idylka by mohla konečně začít. Ale o tom vám napíšu v příštím týdeníčku.


Hanka má za sebou 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

30.5.2019 10:43  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist