Hanča ve 13.tt – Vymýšlíme jména

Jak se blíží konec rizikového 1. trimestru, začínáme vymýšlet jméno pro naše miminko.

V tomto týdnu jsme vyrazili na malou procházku do Lednice. Chtěli jsme si dát slavnostnější oběd. Teda já ne, nemám stále valnou chuť k jídlu, i když na zvracení už mi není.

Druhým důvodem pro návštěvu byla procházka s přítelovým synovcem. Ségra od přítele má miminko narozené na konci září. Paráda, aspoň naše děti budou jen 8 měsíců od sebe a budou tak skvělými parťáky. Aspoň doufám!

Při pomalém procházení Lednicko-valtickým areálem přichází na přetřes otázka, jak se vlastně to naše mimi bude jmenovat? Já tak nějak doufám v holčičku, a proto mám v záloze řadu dívčích jmen. Líbila by se mi Verunka, Nelinka či Amálka.

Ovšem pro chlapečka, kterého by zase chtěl přítel, nemáme ani jeden nápad. Studovala jsem technické obory (SŠ i obě VŠ), takže jsem byla věčně obklopena kluky. Proto mám ke každému běžnému klučičímu jménu spojený nějaký obličej. Obvykle pěkného blbce, a tak všechna jména ihned zamítám! 😀 Sama bych chtěla Nicolase, Sebastiánka nebo třeba Mattea. To ale kategoricky odmítá přítel, že to nesedí s jeho typicky českým příjmením.

Ze srandy ještě padají jména jako Abdul, Fero, Mohamed nebo i Anakin. „No chudáček malej, být to kluk!“

Na konci tohoto týdne mám další kontrolu v poradně. Na tu se vždy těším. Už chci prostě vidět miminko na ultrazvuku. Kdybych mohla, nejradši bych se na monitory přišpendlila 24 hodin denně. Lepší jak kdejaký seriál či film.

Hurá, už je to tady. Kontrola! Maličký pěkně vyskočil, dokonce až nějak moc. Je o týden dál, než by se čekalo, prý už 13+5tt. To mě úplně netěší, to by znamenalo, že NT screening bude až ve 14+0 tt, a tak pozdě se přece nemá chodit… Snad mi ho ještě udělají.

Moje doktorka taky poprvé vysloví hypotézu, že tam vidí pindíka. „Jaj, že by selhala moje intuice? Ale třeba je to jen pupeční šňůra. Moudřejší budeme prostě po screeningu v příštím týdnu.“ Ovšem přítel už se naparuje, jak se pochlapil.

Dozvíme se konečně pohlaví? Budu mít důvod začít kupovat výbavičku? To všechno vám prozradím už v příštím týdnu.


Hanka má za sebou 13. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

11.4.2019 10:47  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist