Hanča ve 20.tt – Hurá, jsme v půlce

Konečně jsem se dočkala magického data. Čas mi utíká pomalu a já se nemohla dočkat půlky těhotenství. Tak je to tady!

Hned na začátek musím prozradit, že úvodní fotka ani zdaleka není z 20.tt. V tu dobu mi zaboha ten pidi šišiod nešel rozumně nafotit, jak byl stále malý. Tato fotka je až někdy z 25. těhu týdne, takže aspoň máte představu, jak roste mé bříško.

Nebo spíše neroste? Ten pocit mám já, když sleduji fotky dalších maminek z FB skupin Květnových miminek 2019. Ano, i nadále jsem velice aktivní v těchto skupinách a hrozně mě uklidňuje slyšet, jak jsou na tom ostatní, co zrovna (ne)řeší.

Teda moc mě nebaví jejich debaty o už zakoupených výbavičkách. Já nemám vlastně nic, než pár kousků hadýrek z Vánoc. Ani mě zatím hnízdění nechytlo. Počkám minimálně do druhého screeningu a ten by měl být zkraje nového roku.

Jinak se nic převratného v tomto týdnu neděje. Teda přece jen jedna věc nastala. Zatím jsem vám nic neřekla o kopanečkách. Jako prvorodička (s placentou vepředu) by se očekávalo, že je moc brzy neucítím. Prý až někdy po 20. tt. Pravdou je ale opak, jen jsem o tom nenapsala. Nevím totiž přesně, kdy jsem je začala cítit.

Takové ty pověstné bublinky v bříšku snad už kolem 17.tt. Hodně čtu a ležím při tom na břiše. Tak jsem je perfektně zachytila. Popsala bych to jako tlak ode mě z břicha do postele. Moc jsem tomu ale nepřikládala pozornost.

Bublinky se postupem času měnily v jemné žďuchance, ale o nic převratného se nejednalo. Co ale zůstávalo stejné, byl čas kopanečků. Malý začal vždy po 23 večerní. To mu zůstalo dodnes, resp. kope ještě později, ale zásadně v noci a před spaním. 😀 Můj malý rošťák!

Ale zpět ke kopanečkům ve 20.tt. V tomto týdnu jsem je poprvé ucítila do ruky. Krásný to pocit! Doteď jsem to cítila tak nějak zevnitř bříška. Nevím, jak bych to lépe popsala. Najednou den před Silvestrem ležím na zádech, ruce složené na bříšku a najednou drc. Ani jsem tomu nemohla uvěřit. 🙂 Avšak na pohled toho moc vidět není. O žádném divokém vlnění bříška nemůže být řeč. Však máme čas.

Se začátkem nového roku už se pomalu těším na květen. Ale před tím mě čeká ještě řada týdnů. A vás se mnou… Takže zase někdy na slyšenou!


Hanka má za sebou 20. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

6.6.2019 11:51  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist