Dárek ze srdce pro babičku a dědu

Dochází vám nápady? Dárky pro prarodiče už řešit nemusíte, vyřešili jsme je za vás.

20-veci-o...-1100x618.jpg Zdroj: gabrielahebka.cz

Vždy se snažíte vymyslet něco originálního? Něco, co potěší? A současně bude dárek i hezký nebo alespoň praktický? Máte pocit, že už jste všechny svoje kreativní nápady vyčerpali? My tu máme jeden nový, který potěší nejednu babičku.

Darujme emoce, ne věci

Věcí máme všichni víc, než potřebujeme. A i když je to dárek praktický, neudělá zpravidla takovou radost, jako něco od srdce. Darovat emoce se může zdát složité, ale my už víme, jak na to.

Emoce totiž můžete vepsat do zápisníků 20 věcí o naší babičce nebo 20 věcí o našem dědečkovi. A nejen emoce, ale také společné zážitky, vtipné historky a také co na nich máte rádi a třeba i co jim sluší.

Zápisníky totiž obsahují 20 vět, které vás při vyplňování vedou. Ale není třeba psát romány, někdy stačí pár slov, které zahřejí.

Terapie sdílením

Už samotné vyplňování je příjemné, protože se u něj zastavíme. Zabloudíme do minulosti a hledáme ty krásné společné momenty a taky hledáme, komu darujeme to nejkrásnější, co mu chceme říct, tedy napsat.

Zápisník 20 věcí o babičce nebo dědečkovi může podpořit krásný vztah, který spolu máte. Ale také může být první krokem k vykročení lepším směrem, pokud vztah trošku nebo i hodně skřípe.

Kdo může darovat emoce v krásném kabátku?

Může ho darovat vlastně kdokoliv, kdo umí kreslit nebo psát, mamince nebo tchyni (pokud už máte děti) nebo ho mohou darovat i vnoučata svým babičkám (a letos nově i dědečkům). Je to krásný způsob, jak společný vztah ocenit a vyjádřit, co k babičce cítíme.

Pro koho je dárek určený?

Je to dárek pro babičky nebo dědečky (jak název napovídá), ať už je to vaše vlastní babička, nebo babička vašich dětí. Autorka zápisníků, Gabriela Hebká, ho původně vytvořila pro maminku manžela, ale nakonec ho darovala společně se sestrami i jejich babičce.

Reakce babiček, které už emoce dostaly

Když babičky čtou 20 věcí o sobě, dojímá je to. Ale mohou se taky u čtení dobře pobavit. Záleží jen na tom, co do něj sami vepíšete. Zatím se zdá, že je nejlepší od každého něco, ať je to vyvážené.

Tip pro vyplňování

Na zadní stranu nalepte i společné fotografie s babičkou, které vždy potěší.

 

Pokud vás tento originální dárek zaujal, můžete si jej ještě více prohlédnout a objednat zde: Zápisníky „20 věcí o naší babičce“ a „20 věcí o našem dědečkovi“

28.11.2019 5:00 | autor: Gabriela Hebká

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist